MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Trenurile Bombardier Movia 346 (BM2/BM21)

924 posts, 343265 views
 
Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33  ... 66
 
 

📖 Pagination options
Re: Trenurile BM2/BM21 TibiV

Greu de crezut ca 8-9 trenuri sunt defecte in acelasi timp...
Nu sunt nici turcesti, nici chinezesti... ;)

 


Re: Trenurile BM2/BM21 puidemorosan

andrei11 - în afară faptului ca habar nu ai cu ce se mănâncă un tren, mai ești și rauvoitor.
Cu așa atitudine nu vei ajunge departe.

 


Re: Trenurile BM2/BM21 andrei11

Colega, habar nu am la ce faci referire. Ai MP - ul activ. Daca doresti o clarificare  astept un MP de la tine. In ciuda aparentelor discut foarte civilizat.

 


Re: Trenurile BM2/BM21 andrei11

Stimati colegi, (  la observatiile lui shoppy )  ultimele discutii se refereau la CAF - uri, in consecinta cautati-le acolo.

 


Re: Trenurile BM2/BM21 andrei11

Goldmund, remarca ta o gasesti la Discutii diverse. N-are nici o legatura cu BM - urile.

 


Re: Trenurile BM2/BM21 mcosmin

De cateva saptamani urmaresc BM-urile care intra la linia 1 in statia Izvor, si am observat ca trenurile de Republica merg cu manual + ATP si pleaca cu ATC, iar trenurile de AS intra si pleaca cu ATC. De asemenea am observat ca trenurile de Republica intra la Eroilor in general cu ATC, dar pleaca cu manual + ATP.

Are cineva o explicatie pentru asta? Stiu ca macazul diabloic care dadea peste cap ATC-ul e la intrarea in statie, nu la iesire (linia 3).

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile BM2/BM21 GPS

In continuare avem mai multe BM-uri pe M2, decât cred ca ar trebui sa avem. Ieri le-am văzut pe 1119-2119 Lisabona si 1122-2122 Nicosia, si totuși cred ca pe traseu se afla si 1117-2117 Haga, oricum daca nu era pe traseu, mai mult ca sigur era in depou.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile BM2/BM21 GPS

Astăzi pe M2 mai este si 1109-2109 Luxemburg.

 


Re: Trenurile BM2/BM21 mcosmin

A citit Metrorex forumul si a auzit ca va e dor de BM-uri pe M2  :twisted:

 


  • IK4
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile BM2/BM21 IK4

Calitatea si fiabilitatea de exceptie a JAF-urilor isi spune cuvantul. Le trebuie vreo 30 de trenuri la IMGB ca sa poata tine M2 in circulatie la limita, pe programul de vara! Acelasi M2 care pana la venirea JAF-urilor era deservit de 18 Bombardiere la program de vara (avand si alea revizii planificate, defecte,etc). A crescut eficienta la Metrorex, nu gluma! Acum inteleg de ce le trebuiau lor 51 de JAF-uri pentru M5 :lol:

Imi amintesc cum scuipau unii in stanga si in dreapta cand auzeau de Astra Arad, ca n-au experienta, ca n-au proiecte, ca nu au standarde ioropene, ca zero fiabilitate... Luati de-aici de-astea ioropene, de la spanioli, uite ce bune sunt. Cred ca si alea de la rusi sunt mai fiabile. :popa:

 


Re: Trenurile BM2/BM21 punmeister

Mai mult ca sigur au facut multe din ele kilometri si s-au trezit ca sunt scadente la revizie, si nu e ca la RATB unde poate sta cu scadenta la RR/RG/RK zeci de ani.

@IK4
Atata vreme cat Metrorex cumpara trenuri cu 60% pret si cu doar 15% partea tehnica nu o sa vedem trenuri fiabile. Daia nu au participat nici Bombardier, nici Siemens (la licitatia pentru M5), pentru ca ei erau constienti ca Metrorex doreste niste cratite cu boghiuri.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile BM2/BM21 GPS

Din păcate, celor care credeau ca avem mai multe BM-uri pe M2 le dau o veste proasta, trenul 1117-2117 Haga se afla pe linia de rezerva din stația Dristor 2.

 


Re: Trenurile BM2/BM21 mcosmin

Teoretic nu ar trebui sa avem BM-uri pe M2. 24 de CAF-uri ar trebui sa fie suficiente.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile BM2/BM21 GPS

Atmosfera "de epoca" astăzi pe M2 in stația Piața Romană, pe la ora 19:35. În timp ce trenul 1109-2109 Luxemburg, in care se afla subsemnatul, era oprit in stație, la linia 1 a intrat in stație celălalt bătrân 1122-2122 Nicosia.
Nostalgia asta ma omoară, sa speram ca peste ceva ani vom vedea din nou o floare pe M2, măcar cu ocazia unui eveniment, daca nu in circulație cu călători. :(

 


Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33  ... 66
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420539 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use