MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Trenurile și ramele ASTRA/IVA (BM1)

1212 posts, 452902 views
 
Go to page:  1  ... 41 42 43 44 45 46 47  ... 87
 
 

📖 Pagination options
Re: Trenurile ASTRA/IVA shoppy

Da, ca si stau aia sa alerge pe afara cand da torentiala sa faca manevre.

 



  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Achizitia de trenuri noi pentru Metrorex sab

Totusi...lansase cineva ideea ca o sa vedem IVA pe M2.  freyutz, parca...Banuiesc ca nu degeaba, este o varianta care probabil s-a discutat.

 


Re: Achizitia de trenuri noi pentru Metrorex Florinds

Daca vedem IVA pe M2, calatorii vor astepta ca la 41 ca sa ia tramvaiul sau metroul urmator. :) O sa se reporteze calatorii pana cand nu mai e ora de varf....

 


Re: Achizitia de trenuri noi pentru Metrorex punmeister

Daca o sa fie asa o sa am nevoie urgent de o cheie patrata... :lol:  :lol:  :mrgreen:

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA freyutz

Se vorbea de prezenta lor pe M2 in eventualitatea in care se va incepe modernizarea magistralei, ce va presupune sectiuni intregi care sa fie inchise, automat un numar mare de pendule, care ar fi mai oportun de realizat cu IVA.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA Puss in Boots

O sa fie amuzanta circulatia in cazul asta :)

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA punmeister

freyutz wrote:
Se vorbea de prezenta lor pe M2 in eventualitatea in care se va incepe modernizarea magistralei, ce va presupune sectiuni intregi care sa fie inchise, automat un numar mare de pendule, care ar fi mai oportun de realizat cu IVA.

Pai asa s-a facut in Berlin cand U6 era in curs de modernizare.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA Puss in Boots

Daca e asa, sper sa se dea ordin pe toate UM-urile corporatiste din Nord sa limiteze nr de angajati asteptati la munca  :lol:

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA cris_m

Sau sa caute si alte locatii in mareata urbe a Bucurestiului, ca nu e Pipera ultimul loc de pe pamant :roll:

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA Puss in Boots

Ah, bineinteles dar deja sunt destule cladiri pe acolo (si se mai construiesc) si doar nu or sa se mute ca intra M2 in renovare o perioada. Ar trebui sa se faca in Sud, e si o zona mai buna dpdv rezistenta la cutremur.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA shoppy

Pai si de ce este IVA asa de potrivita pentru pendula?

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA subway guru

punmeister wrote:
freyutz wrote:
Se vorbea de prezenta lor pe M2 in eventualitatea in care se va incepe modernizarea magistralei, ce va presupune sectiuni intregi care sa fie inchise, automat un numar mare de pendule, care ar fi mai oportun de realizat cu IVA.

Pai asa s-a facut in Berlin cand U6 era in curs de modernizare.

Eu as paria ca romanii sunt mai destepti ca nemtii...dar groaznic de dezorganizati...
:bere:

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA punmeister

Eu am dat un exemplu...

 


Go to page:  1  ... 41 42 43 44 45 46 47  ... 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420555 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use