MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Repartizarea trenurilor de metrou

99 posts, 53866 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Repartizarea trenurilor de metrou Utilizator anonim

Dupa ce pe M2 au aparut "capitale" astazi am dat peste o noua anomalie, dimineata am mers cu Iasomia pe M3 iar acum seara cu Margareta pe M1, cel mai ciudat este ca Iasomia chiar ieri circula pe M2.  :shock:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou Utilizator anonim

Observ ca anomalia de saptamana trecuta cu tranuri de pe M2 pe M1/3 a disparut, pe M3 au revenit cate 2-4 trenuri, mai ramane sa ma uit dupa Madrid daca s-a intors de pe M2. Abia astept vara cu scaderea de parc cand vor fi majoritatea BM pe M3.

 


  • IK4
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou IK4

Ehe...ce-as mai vrea eu sa se duca toate bombardatoarele pe M3 si sa vina IVA inapoi pe M1. Sa fie M1 full IVA, sa mai stau si eu confortabil pe-un scaun, nu inghesuit pe scaunelele pentru chinezi din BM de toti nespalatii care se cracaneaza cu nesimtire cat de mult se poate.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou Utilizator anonim

Madrid s-a intors de pe M2 pe M1/3 deci solutia suplimentarii M2 a fost pusa in practica doar o scurta perioada probabil datorita fluxului crescut.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou Utilizator anonim

Deci asta clarifica definitiv situatia, se apeleaza la trenuri de pe M1/3 pe M2 doar cand se constata fluxuri crescute de trafic. Ciudat ca este de 2 saptamani, inseamna ca nu l-am prins eu, ca seara am mai stat pe la Eroilor sa ma uit dupa el cate jumatate de ora dar nu l-am vazut.  :o
Abia astept vara cu majoritatea BMuri pe M3.  :twisted:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou Utilizator anonim

Dupa o scurta perioada in care abia mai aparea un BM pe M3 se pare ca invazia incepe din nou, astazi Helsinki si Viena erau unul dupa altul alaturi de alte inca 2 trenuri vazute in mers pe care normal ca nu am reusit sa le identific.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou Utilizator anonim

De la 1 Iulie 2010 toate trenurile din generatia 2006 (capitalele) de pe M2 s-au intors pe M1/M3/ Pe M3 circula mai mult de jumatate din ture cu BM.

 


  • freyutz
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou freyutz

Nu cred ca toate ci doar 2 din cele 4. Parca asa se face in fiecare an.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou Utilizator anonim

freyutz wrote:
Nu cred ca toate ci doar 2 din cele 4. Parca asa se face in fiecare an.


Sofia si Talin erau pe M1 acum o ora.

 


  • freyutz
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou freyutz

Riga si Vilnius le-ai gasit?

Zic asta pentru ca de pe M2 s-au scos 2 trenuri cu posibilitate de introducere a inca unuia in functie de cererea de transport.

Pe M1/3/4 graficul a ramas neschimbat.

Oricum parca mai erau niste capitale pe M2 in afara de cele 4, daca nu ma insel...
Nu mai cunosc situatia actuala intrucat nu folosesc prea des M2.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou Utilizator anonim

A fost o perioada cu Paris si Madrid pe M2, dar ieri le-am vazut pe M1. Oricum pe M1/3 am vazut mare parte din capitale si avand in vedere ca nu era ora de varf restul probabil erau in depou.

 


  • freyutz
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou freyutz

Multe capitale au circulat anul acesta pe M2. Din ce stiu eu:

1101 - Europa, 1108 - Madrid, 1109 - Luxemburg, 1110 - Bruxelles, 1118 - Helsinki, 1119 - Lisabona, 1121 - Dublin, 1122 - Nicosia si cele 4 care fac M2 in mod frecvent (1123,1124,1125,1126)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Repartizarea trenurilor de metrou Utilizator anonim

In weekend pe M3 circula in general trenuri BM datorita parcului redus, nu gasiti mai mult de 2-3 IVA in traseu. In zile lucratoare este invers.

 


Re: Repartizarea trenurilor de metrou Dominatrix

Apropo de repartizare, stie cineva care este parcul circulant maxim la orele de varf pe fiecare magistrala in prezent?

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use