MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Trenurile CAF Inneo (BM3)

3158 posts, 793402 views
 
Go to page:  1  ... 193 194 195 196 197 198 199  ... 226
 
 

📖 Pagination options
Re: Trenurile CAF mcosmin

2307 de pe peretele despartitor al cabinemi mecanicului cade vopseaua. Intr-un colt sunt urme de rugina.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile CAF sab

Normal, nu le "prieste" aerul umed din subteranul dambovitean. :twisted:

 


Re: Trenurile CAF freyutz

Este de la aerul conditionat...oh wait...

 


Re: Trenurile CAF punmeister

Stai asa freyutz ca nu gresesti... e devina AC-ul din cabina... :lol: :lol: :lol:

 


Re: Trenurile CAF mcosmin

Hei...nu fiti rai...

 


Re: Trenurile CAF Florinds

Exact... S-a mai vazut sa fie AC doar pentru soferi sau vatmani, deci n-ar inventa Metrorex nesimtirea. :)

 


Re: Trenurile CAF andrei11

Logica e simpla. Calatorul foloseste un timp limitat <<mijlocul de transport in comun pus la dispozitie de municipalitate >>,  soferii / vatmanii acolo isi desfasoara activitatea, stau 8 - 10 ore in acele conditii. Automat le tebuie AC.

 


Re: Trenurile CAF punmeister

Andrei (si Cosmin), eu glumeam la faza cu AC-ul. Sunt constient ca mecanicul are nevoie de AC in cabina mult mai mult decat noi.

 


Re: Trenurile CAF George

Ceea ce nu inseamna ca nu au si calatorii nevoie...inclusiv ori mai ales la RATB...

 


Re: Trenurile CAF Florinds

Bineinteles...  Sta 8 ore mecanicul in tren, dar nu sta la cativa cm de altii si in picioare, sa nu ii plangem.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile CAF sab

andrei11 wrote:
Automat le tebuie AC.

Nu neaparat. Dupa cum spunea cineva, in subteran temperatura nu trece de 20 grade. De ce lor le-ar trebui A/C si noua nu ? Conditiile din cabina nu se compara nici pe departe cu cele din vagon (ma refer la temperatura, umezeala, aglomeratie...). Mecanicul nu sta lipit de alte cel putin doua persoane la ora de varf... El este singur si are suficient spatiu.
Cred ca un geam i-ar fi suficient. Mai ales ca acum trenul are si sisteme de siguranta, nu se mai pune problema ca ii vine rau in timpul mersului...Singurul lui rol este sa actioneze o maneta si sa mai urle din cand in cand la calatorii "indisciplinati" care nu "lasa trenul sa plece din statie" cand soseste la peste 8 minute... :evil:

 


Re: Trenurile CAF shoppy

Mare AC ce are mecanicul in cotetul ala, nu se compara la volum cu salonul a 6 vagoane.

 


Re: Trenurile CAF mcosmin

Cred ca am deviat subiectul...

 


Re: Trenurile CAF Mihai Nicolae

La mulți ani CAF!!! Astăzi se împlinesc trei ani de la punerea in exploatare cu călători a primului tren de metrou CAF 1301 - 2301 Dunărea!

19756533_1888111441441753_3844757108630785298_n.jpg (24.27 KB; downloaded 4055 times)

 


Go to page:  1  ... 193 194 195 196 197 198 199  ... 226
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use