Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Liniile 641 / 642 / 643 lucrări în 2019/2020

365 posts, 112905 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 27
 
 

📖 Pagination options
Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc Dragos31

WT_fan06 wrote:
Dar chiar, autobuzele circulă pe Bd. Mărăști pe liniile de tramvai?


Azi cand m-am dus cu un Otokar de la Titan pe 641 a luat-o pe linii pana la Agronomie...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) Utilizator anonim

641 e deja trecut pe placute pe Pascal Cristian si pe traseul deviat. De asemene sunt in toata zona Turda/Marasti panourile care redirectioneaza traficul spre Basarab, deci in scurt timp avem devierea.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) andrei11

Acum ce facem, umplem forumul  cu fotografii de Otokare / Mercedesuri de pe liniile  641 / 642 ? E de evitat. Bine, am înțeles, am priceput, vom avea autobuze în loc de tramvaie. Comentăm pe marginea subiectului, de acord, dar fără poze, nu sunt binevenite. Am făcut  și eu observația, așa, ca Opinia Publică.  ;)

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) cris_m

Am sa va rog ca pe viitor, cand scrieti despre linii deservite de mai multe unitati de exploatare sa nu folositi atatea culori pentru fiecare unitate. Arata ca un curcubeu si munciti si voi mai mult.  :)  E suficient si laudabil ca folositi pentru vehicule codul culorilor recomandate, nu e nevoie si pentru linii. A, daca vreti voi sa folositi culori, doar daca e o singura autobaza/un singur depou pentru linia respectiva. Multumesc pentru intelegere.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) andrei11

Dragoș, să înțeleg că autobuzul respectiv 6273 ( de exemplu ) aparține în același timp de 3 autobaze ? Și dacă aparține de 4 cum procedezi ? Oricum un autobuz nu poate fi parcat decât într-o autobază, dacă este parcat într-o alta înseamnă că a fost transferat ( provizoriu sau definitiv ) acolo. Dar nu poate aparține în același timp de 3 autobaze.
Vreo 3 poze cu 18 m se acceptă, după care închidem capitolul cu pozele pentru 641 / 642.
Dacă vreți să pozați în continuare autobuze, fiecare poză pe felia ei, dar vedeți să nu aveți prea multe poze cu un autobuz oarecare una după alta, bate la ochi.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) dany

Colegul nostru a folosit culoarea autobazei detinatoare pentru fiecare autobuz in parte, chiar daca in descrierea liniei au fost folosite 3 culori, cate una pentru fiecare autobaza detinatoare de autobuze in linia respectiva. Eu unul cred ca a fost atent la toate detaliile, imi dau si eu cu parerea si nu sunt ironic... Scuze pentru observatii

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) Dragos31

@andrei11, nu, #6273 aparține de o singură autobază, Floreasca, că l-am scris cu o singură culoare, linia 642 este deservită de 3 autobaze(Floreasca, Militari și Titan), pe aceasta am scris-o cu 3 culori.

@cris_m: Deci dacă vreau să scriu ceva de linia 311(care e doar la Titan) o pot scrie colorat, iar dacă vreau să scriu ceva de 137(care e la două autobaze, Militari și Ferentari) e de preferat să o scriu "necolorat"? Sper că am înțeles bine. :)

Și referitor la ce zicea @andrei11 mai sus, a se vedea că nu am insistat cu atât de multe poze cu 641(am pus doar un Mercedes și două Otokare - model de autobuz în premieră pe 641), cât am "insistat" cu linia 642(traseu de care eu nu știu să fi existat în ultimii cel puțin 15 ani)... :bere:

P.S.: Am vrut doar să aduc niște informații despre cele două linii navetă pe forum, n-am vrut să supăr pe nimeni cu pozele mele. :(

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) andrei11

Cu pozele e în regulă, așteptăm ceva poze și cu articulatele și cu asta basta.
Legat de culori, întrebarea este ( o refolmulez, era o confuzie și în capul meu ) dacă linia 641 ( 2 ) ar fi fost  deservită de 4 autobaze, cum procedai cu culorile ?

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) Dragos31

A, păi atunci cred că o scriam doar cu negru și...atât.

Chiar mă întrebam în urmă cu ceva săptămâni cum aș fi putut proceda când linia 25 era deservită de 3 depouri(Militari, Giurgiului și Alexandria).

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) dany

Ca sa glumim un pic, adauga-i un punct cu ultima culoare :D

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) cris_m

Exact ce ai zis mai sus, ai inteles perfect. Scris cu negru, ce sa faci. Nu putem face culori pentru jumatati de litere :mrgreen:

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc orex

De maine dimineata e jale cu J mare in traficul cotdian pe ruta Ghencea-Piata Presei Libere! :oops:

 


Re: Linia 41 - Metrou Ușor - Piața Presei - Crângași - Ghenc AdrianD

Se inchide si Podul Grant. Pe unde vor mai circula cele doua linii naveta? Vad ca acolo scrie ca se inchide doar un sens, dar nu precizeaza nimic despre celalat sens si sunt indicate doar rutele ocolitoare.

PMB: Circulaţia pe sensul Turda - Crângaşi al pasajului Pod Grant se închide începând de luni

Circulaţia pe sensul Turda - Crângaşi al pasajului Pod Grant se va închide începând de luni, ora 12,00, în vederea continuării lucrărilor de reabilitare şi consolidare, informează Primăria Capitalei printr-un comunicat transmis AGERPRES.

https://www.agerpres.ro/administratie/2 ... ni--334395

 



Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 27
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420648 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use