Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX)

2309 posts, 771768 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82  ... 165
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Victor92

Incepand de astazi, autobuzele liniei R428 circula pe un traseu prelungit din Jilava pana la C.F.R. Progresul.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo adrian buda

Si de la Depoul Alexandria la Ghencea, conform site-ului STB.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Dragos31

Asa este. A fost update-ata si harta traseului. Cu aceasta ocazie avem si prima linie regionala cu ambele capete in Bucuresti. :D



 


  • GPS
  • Posted:
  •  


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo sethsteeman

Nu se zicea ca de la 1 mai vor aparea si alte regionale ?

 



  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo V2A

De la 1 iunie ar trebui să apară (la STB) R449 (Platforma Pipera - Spital SRI Balotești) și R451 (Republica-Tânganu), conform planificării de la pagina 18 din documentul postat aici: viewtopic.php?f=228&t=4520&start=112#p312121. De asemenea, linia R419 va ajunge la 5 ture în loc de 2, linia R427 la 4 ture în loc de 2, linia R430 la 3 ture în loc de 2, linia R431 la 4 ture în loc de 2, linia R432 la 6 ture în loc de 5, linia R433 la 5 ture în loc de 2, linia R441 la 7 ture în loc de 5, linia R446 la 7 ture în loc de 3,  linia R447 la 9 ture în loc de 4, linia R457 la 5 ture în loc de 2, iar liniile R405, R443 și R444 ar trebui să nu mai fie deservite de STB, ci de firme private, fiindcă fac parte din loturile acelea de trasee scoase la licitație (totuși cred că vor rămâne la STB și după 1 iunie dacă nu reușesc să atribuie contractele).

 



  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo V2A

În planificare apare tot din 1 iunie și va fi operată de STV. Nu exclud să se fi schimbat ceva între timp, alte date nu am.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo dany

Daca au reusit privatii sa isi achizitioneze masini, conform cerintelor din caietul de sarcini, vom avea acele linii operate de ei, daca nu eu zic ca vor fi la STB. Referitor la R451 Republica-Tanganu, aceasta este singura linie din comuna Cernica ce o sa fie operata de STB, restul (406,407 si 472) vor fi (teoretic) operate de Ana Group 2000, insa nu stiu de ce masini dispun acestia.
L.E: Din punctul meu de vedere ar fi pacat ca STB sa nu opereze mai multe linii. De ce sa casam Citaro sau de ce sa le trimitem la Chisinau cand putem sa le mai folosim noi 2-3 ani? Oare Chisinaul daca era mai bogat decat Bucurestiul ne trimitea noua autobuze pe moca?

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo alchimistul

Cazul lui 428 poate fi aplicat si pentru 440, prelungit la RATB Titan. Ideea asta o am de mult timp, de pe vremea fostelor linii 154 si 254. Le voi propune in scris celor de la STB

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Dragos31

Se pare ca traseul liniei regionale R428 a fost modificat de luni, cel putin asa reiese din anuntul lipit pe stalpul statiei Ghencea, aferent liniilor R422, R423, R425 si, mai nou, R428. La fel cum ne-a anuntaat si colegul GPS de dimineata, linia a fost trecuta pe placutele de statii de pe noul traseu. Va invit sa urmariti cateva cadre realizate in terminalul de la Ghencea in urma cu doua ore...













4869 - Linia R428 - Ghencea - 1 Mai 2019



 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo PunctRo

Despre deja faimosul traseu R449, astepta cu mare interes de mii de oamenii care se chinuie sa circule cu cocinele pe 4 roti numite microbuze 445 se mai aude ceva ? Am inteles ca nu sunt suficiente autobuze pentru aceasta linie si de aceea a fost amananta lansarea din ianuarie -februarie. Suntem la cateva luni distanta si inca nimic.  :x

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Daniel2000

Referitor la linia R449, linia asta trebuia sa se infiinteze de la 1 februarie dar din lipsa de masini a fost amanata. Insa de la 1 iunie se va infiinta aceasta linie si vor fi 6 masini pe acest traseu in cursul saptamnii si 3 in weekend. Plus ca de la 1 iunie prin Tunari o sa treaca si linia R403. Referitor la linia R417, am vorbit cu cineva care lucreaza la STB si mi a zis ca linia asta va fi operata de STB si va avea capatul la Ganeasa si nu la Cozieni.

 


Go to page:  1  ... 76 77 78 79 80 81 82  ... 165
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420711 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use