Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX)

2309 posts, 772973 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 71 72 73 74 75 76 77  ... 165
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Daniel2000

dany wrote:
Din ce stiu eu la kilometri

Linia de Ganeasa ar avea in jur de vreo 19 km...

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Victor92

S-a rezolvat si problema cu placutele de statii de pe traseul liniei R441.

Zilele trecute am avut un drum prin Ilfov si am remarcat faptul ca erau montate si in satul Ostratu.

Casa Tineretului R441.jpg (161.56 KB; downloaded 3840 times)


Pe aceasta ruta, raman in continuare autobuzele de pe fosta linie preoraseneasca 449, dar din cand in cand mai apar si cele de pe R436 (Damaroaia - Buftea). Au mai "intrat" pe traseele regionale (cel putin) 4867, 4915, 6267 ...

4794 - Linia R441 - DN1 / Soseaua Bucuresti-Ploiesti





Ostratu - DJ 101 A



 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo CiprianTRB

Se vor mai înfinta linii regionale Luni?

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Victor92

Momentan nu s-a facut un anunt, dar sa nu va mire daca se vor lua decizii luni dimineata la 3 ... cum s-a intamplat pe 01 Februarie 2019  :roll:

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Daniel2000

CiprianTRB wrote:
Se vor mai înfinta linii regionale Luni?

La 1 mai se infiinteaza.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo dany

Nu as baga mana in foc nici pentru 1 mai, planul asta de transport de la inceput a fost facut ca o masura propagandista politica si in sfarsit tot privatii vor avea castig oricat de mult am vrea noi sa nu fie asa. De ce nu se introduc noi linii de la 1 aprilie? Masini au, soferi au, ce ii tine in loc? Aaaaa da, am uitat ca se primesc spagi de la privati si ca toti banii din acest serviciu sunt bani negri. Suntem o tara de mana a zecea care nu se va mai vindeca niciodata si noi vrem sa ne aliniem la standarde europene...

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Daniel2000

Vorba lui Victor, poate vom avea o surpriză placuta luni dimineata cum s - a intamplat pe 1 februarie. Totusi am inteles ca linia R412 de Petrechioaia v- a fi operata de societatea de transport Voluntari. Este adevarat?

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo dany

Daca era operata de STV ar fi fost scoasa in cele 4 loturi de la licitatie si acest lucru nu s-a intamplat, dar tot ce este posibil avand in vedere ca nu cred ca STB o sa mai preia vreo regionala. (38 detine STB in acest moment din care 3 au fost licitate in cele 4 loturi, raman 35 STB, 20 linii licitate, 2 linii operate de STCM, 5 operate de STV avem un total de 62 de linii acoperite, ar mai ramane cam 10-12 care se vor imparti cine stie cum...). Pe mine unul ma lasa rece cum au fost reimpartite aceste linii(tot cum vor ei) si conducerea STB va avea motiv pentru casarea de euro 3 deoarece sunt prea multe masini in parc  si ce e mai vehi de 12 ani poate fi casat (vezi anul 2010 dupa desfintarea periferiilor)

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo CiprianTRB

De ce sa le cazeze? De ce nu înființează linii noi în oraș? De ce nu suplimentează liniile Regionale deja existente? Sau sa suplimenteze linii urbane! Sunt multe linii fantomă în București!

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Victor92

La aproape 4 luni de zile de cand liniile praorasenesti au devenit linii regionale, placutele de statii aferente traseelor R421, R424, R426 si R427 nu au fost montate la capatul de la Ghencea.

DSC_0713.JPG (237.24 KB; downloaded 3575 times)


DSC_0714.JPG (262.11 KB; downloaded 3577 times)


Doar cele care opresc in dreapta casei de bilete/controlor sunt mentionate - R422, R423, R425.

O veste buna e ca au fost lipite pe un geam orele de plecare din terminal.

De asemenea, as mai remarca starea precara a asfaltului de pe fiecare culoar, respectiv dalele si bordurile de pe peroane - aflate intr-o stare continua de degradare.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Utilizator anonim

Daca nu ma insel la capatul de la Ghencea cel putin nu a avut loc vreodata vreo asfaltare sau reabilitare dupa anul 2002 când a fost deschis, nu stiu la Presei daca s-a asfaltat vreodata intre timp dar aici nu.

Revenind la regionale, momentan nu mai intra nimic, doar daca apar exceptii cauzate de urgente, celebrele decizii luate la 3 dimineata. Se asteapta sosirea tuturor Kent pentru reorganizarea parcului urbanelor, vom vedea si ceva mutari intre autobaze si ce Euro 3 vor fi retrase din circulatie.

 



Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo CiprianTRB

Liniile operate de STV se vor transforma vreodată în linii regionale?

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Costin

Cele regionale da, nu o sa mai existe nimic in afara de traseele ADTPBI. Cele din interiorul Voluntariului probabil raman ca acum.

 


Go to page:  1  ... 71 72 73 74 75 76 77  ... 165
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2283 forum members have written 420934 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use