Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX)

2309 posts, 769578 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 70 71 72 73 74 75 76  ... 165
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo ionutzyankoo

lot1: DLS, S&S Groupe Prodimpex-Nicarom trans-Axi tours
lot 2: DLS, S&S Groupe Prodimpex-Nicarom trans-Axi tours, Ana group 2000, Brebenel-Drimo intertrans-Millenium transimpex-Romtransport services-Anbo
lot 3: Ana group 2000
lot 4: DLS, S&S Groupe Prodimpex-Nicarom trans-Axi tours, Brebenel-G&S tours-Millenium-Romtransport services-Anbo

Dupa umila mea parere...dubari

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo rosetti61

Decat cu astia cu apucaturi de maxi taxi, mai bine cu STB, STCM si STV, ca sa nu stricam bunatate de proiect. Incep bine, ca s-o lase dupa aia moarta in cotet.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Costin

Taxare integrata si obligatoriu autobuze, deci nu vad care e problema...

 



Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo ionutzyankoo

Cred ca se va anula licitatia si se va relua peste o perioada, timp in care va putea si STV sa participe cu VDL Berkhof Ambasador-urile. Altfel nu am nimic cu participantii doar ca ei nu au flote de autobuze urbane...

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo WT_fan06

Dacă tot trebuie să cumpere autobuze ca să poată să se înscrie, de ce nu au cerut autoritățile în caietul de sarcini ca norma de poluare să fie minim Euro 6, sau hibrid fără plug-in. Așa, cu motor E5 probabil o să aducă SH-uri...  :?
Norma de poluare ar trebui să fie criteriu de departajare, dar la noi nimeni nu se gândește la sustenabilitate.

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Andrei4509

În mod normal, ar fi necesar ca în loc de acele Isuzu să fie autobuze. Din câte am înțeles se va face în felul următor: 2 mașini ale STB, 2 mașini ale particularilor. Cel puțin în com. Găneasa (unde locuiesc). Ni se spune de vreo 3 luni că pe data de 1, 15, 27, 30 vom avea STB. Iar un consilier din primărie spune că vor fi ținute doar 6 luni, sub pretextul că cică primăria plătește mult la STB pentru ca autobuzele să asigure transportul în comună. Pe lângă asta, de primăria Găneasa mai aparțin și satele/comunele: Moara Domnească, Piteasca, Cozieni, Șindrilița. Iar costul la STB ar fi de 2.000.000€. Oare este adevărată treaba asta?

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo dany

Indiferent ca este privat sau STB subventia tot se plateste catre unul din ei, deci informatia nu este plauzibila

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Daniel2000

Andrei4509 wrote:
În mod normal, ar fi necesar ca în loc de acele Isuzu să fie autobuze. Din câte am înțeles se va face în felul următor: 2 mașini ale STB, 2 mașini ale particularilor. Cel puțin în com. Găneasa (unde locuiesc). Ni se spune de vreo 3 luni că pe data de 1, 15, 27, 30 vom avea STB. Iar un consilier din primărie spune că vor fi ținute doar 6 luni, sub pretextul că cică primăria plătește mult la STB pentru ca autobuzele să asigure transportul în comună. Pe lângă asta, de primăria Găneasa mai aparțin și satele/comunele: Moara Domnească, Piteasca, Cozieni, Șindrilița. Iar costul la STB ar fi de 2.000.000€. Oare este adevărată treaba asta?

Am si eu o nelămurire, de ce pana in 2010 fostul Ratb a circulat in comuna Ganeasa, unde erau liniile 454 si 432( actual R413 ) fara nicio problema, iar acum primaria spune ca numai are bani sa tina STB ul in comuna? Pana in 2010 avea primaria mai multi bani sau ce? Ori o fi vorba de vreo spaga de la patronul de pe maxi?

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Andrei4509

Păi și atunci de ce mai bagi STB pentru 6 luni?! Mai bine nu bagi și aia e. Nu mi se pare normal!

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo dany

Chiar daca o sa fie STB chiar daca nu o sa fie, subventia la transport tot o vor plati odata cu implementarea planului de transport si deja nu mai conteaza cine opereaza linia. Ce ma mira este ca vom avea inca un inceput de luna fara noi linii regionale

 


Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo WT_fan06

Subvenția după ce criterii se acordă? Kilometri? Sau număr de validări din fiecare categorie de vârstă, așa cum e normal?...  :geek:

 



Re: Discuții despre traseele regionale ale STB (R 4XX - Ilfo Daniel2000

dany wrote:
Chiar daca o sa fie STB chiar daca nu o sa fie, subventia la transport tot o vor plati odata cu implementarea planului de transport si deja nu mai conteaza cine opereaza linia. Ce ma mira este ca vom avea inca un inceput de luna fara noi linii regionale

La 1 mai se infiinteaza linii regionale.

 


Go to page:  1  ... 70 71 72 73 74 75 76  ... 165
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420528 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use