Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul regional din Ilfov (4XX)

2309 posts, 762992 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38  ... 165
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanţa autobuzelor Victor92

O  analiza facuta de catre mine anul trecut cu liniile preorasenesti (cele actuale) gasiti incepand de aici: viewtopic.php?f=228&t=3987&start=14#p241002

 


Re: Mentenanţa autobuzelor nathalael

Obregia avea ture in 471? L-am vazut de dimineata pe #4959 pe retragere.

 



Re: Mentenanţa autobuzelor Andrei98

Obregia are cel puțin din anul 2012 ture în 471. :lol:

 


Re: Mentenanţa autobuzelor nathalael

Am citit ce a postat  dany. Pana acum n-am observat autobuze de la Obregia pe acces/retragere la Progresului, dar le-am tot vazut pe cele de la Ferentari de pe 425 si am crezut ca si 471 e tot la Ferentari.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 andrei11

# Andrei98 cu  ce curse preorășenești circuli  în mod constant și spune-mi și mie în ce stații este afișat programul de circulație al lor ? Dacă s-ar respecta programul de circulație și dacă aș știi la ce oră vine autobuzul în stațiile intermediare de unde urc sau cobor n-aș avea absolut nicio problemă să circul cu STB - ul în afara Bucureștiului. Află că la Mogoșoaia rar am întâlnit un RATB / STB de Buftea iar în Pantelimon n-am văzut până acum niciun RATB / STB. Și deseori merg pe jos din Pantelimon până cel puțin la Cora.
Culmea că din Pantelimon se ajunge foarte repede în București pentru că opresc absolut toate microbuzele care vin mai de departe, numai să nu fie supraaglomerate și te iau până la Cora. Invers e mai dificil că  nu mă pot urca în microbuzul  de Cernica de exemplu.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 Andrei98

Cel mai des cu 425, 471, 422, 460 dar si cu 406, 414 si 418. Mereu ma uit de pe telefon pe siteul lor la program si ma orientez dupa el si doar o data am fost dezamagit cand am vazut ca autobuzul de pe linia respectiva s-a retras cu defect la amortizoarele pe fata. De obicei orele sunt afisate la capetele de linie, dar cele aflate in Ilfov mai putin civilizate se intampla sa mai dispara afisele.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 alexxd_31

Am si eu cateva intrebari:

Care este indicativul liniilor Bucur Obor- Meri Petchi ( R9 -Cursa 93.00km) si Piata Presei Libere- Micsunesti (R45 -Cursa 104.10km)?
Tarifun va fi 1.5 ron ? Ma gandesc la o suma apropiata de cea practicata de operatorii privati.

Daca se introduc la 01.11.2018 pe data de 03.11 o sa imi fac timp sa fac o plimbare cu una sau ambele curse de mai sus.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 dany

Nu stiu inca indicativul, tot ce iti pot spune e ca dupa ce am vazut ieri indicativele finale pentru periferiile de la Titan, sigur nu vor fi cele din planul de transport aprobat. In Titan se aude ca Floreasca si Pipera vor primi fostele linii de la Oncologic.

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 andrei11

# Andrei98 Sau ai un job cu multe deplasări în Ilfov sau ai un hobby care presupune plimbări dese cu autobuzul...

 


Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 Andrei98

Cam toate cunostintele mele locuiesc langa Bucuresti...

 



Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 mihai565

alexxd_31 wrote:
Am si eu cateva intrebari:

Care este indicativul liniilor Bucur Obor- Meri Petchi ( R9 -Cursa 93.00km) si Piata Presei Libere- Micsunesti (R45 -Cursa 104.10km)?
Tarifun va fi 1.5 ron ? Ma gandesc la o suma apropiata de cea practicata de operatorii privati.

Daca se introduc la 01.11.2018 pe data de 03.11 o sa imi fac timp sa fac o plimbare cu una sau ambele curse de mai sus.


LINIA 409 Bucur Obor- Meri Petchi  

5 TURE PIPERA
TARIF 3.5 LEI

LINIA 441 PIATA PRESEI - Ostratu
4-TURE PIPERA
TARIF 3.5 LEI

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele preorășenești ale RATB / STB (4 Utilizator anonim

Dar sunt curios de unde vor scoate autobuze pentru liniile astea...

 


Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38  ... 165
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use