Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX)

801 posts, 322097 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 31 32 33 34 35 36 37  ... 58
 
 

📖 Pagination options
Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) survola

Eu sunt foarte mulțumit de 605, merge muuult mai bine decât tristețea aceea de 5. Nu ai surprize să întârzie decât rar de tot, are stațiile şi capătul comune cu celelalte autobuze în zona Aviației, e un mare pas înainte.
Față de el, 5, pe linia aceea "bombardată", cu intervalele jenante și cu capătul acela ridicol, pare o glumă proastă.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) punmeister

+1 @survola
E bine ca spre deosebire de 5, asta ajunge la Baneasa Shopping Center, deci cine sta in Aviatiei nu mai trebuie sa ia 301 pana la Drumul Matasii si dupa sa merga pe jos. A, sa nu uit de faptul ca vara avem AC in salon, fata de siameze.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) WT_fan06

Și avem și un 55 care circulă mai decent decât ar merita ( :D ), cel puțin in zona Foișorului, când sunt maxim 5 persoane în el mai mereu când îl folosesc.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB (6xx) Puss in Boots

Din pacate vina nu e a tramvaiului 5 pt tot ce zice Survola mai sus.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB / STB (6xx) Victor92

Ieri dupa-amiaza, in jurul orei 17, a avut loc un accident la intersectia Bulevardul Constructorilor/Soseaua Virutii. Pe scurt, in intersectia de la Piata Crangasi. Fiind ora de varf, traficul a fost dat complet peste cap pana politistii au efectuat masuratori.

Linia 41 nu a circulat pret de 30-45 de minute, prilej cu care a fost introdus traditionala linie naveta 641.

Ceea ce mi-a tras atentia si cred ca este o premiera dupa anii 2000 a fost prezenta unui autobuz de la Autobaza Titan. Pana acum am vazut cu totii autobuze de la Floreasca, Pipera, Alexandria, Ferentari, Militari, Nordului, dar nu-mi aduc aminte ca-n cazurile anterioare sa fi fost un astfel de scenariu ...

6292 a fost "luat" din linia 330 ...

6292 - Linia 641 - Calea Crangasi/Pod Grant



 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB / STB (6xx) punmeister

A preluat cumva Nordului ture in 605? Azi l-am zarit pe 4130.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Linii de autobuze temporare ale RATB / STB (6xx) V2A

Nordului a avut încă de la început două ture în 605.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB / STB (6xx) Victor92

@punmeister: In paginile anterioare, ai aproape toate informatiile necesare despre linia 605 ;)
Sunt sanse sa se fi produs schimbari de turatie de astazi (reducerea turelor si trecerea la parcul de vara).

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB / STB (6xx) Victor92

Linia 610 a fost deservita astazi, 22 Iunie 2018, de 4 autobuze de la Autobaza Ferentari.

La schimbul 2, s-au "remarcat": 4183, 4338, 4448, 4459.

4183 - Linia 610 - Soseaua Oltenitei



 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB / STB (6xx) Dragos31

Am impresia ca linia 641 e deservita doar de catre Autobaza Ferentari . Poate confirma/infirma cineva?

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB / STB (6xx) adrian buda

Este deservita si de Pipera (cel putin 4985 si 4642) si Titan (4567,4666).

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB / STB (6xx) FabiM

Interesant a fost faptul ca deși linia era doar una temporara, a fost dotata in principal doar cu Autobuze Euro 4 :D
La Ghencea mereu era înghesuiala cât cuprinde de blocau autobuzele si banda de la sosea...

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB / STB (6xx) macheta218

Linia 641, 10/11.11.2018 : Nordului 7 , Ferentari 7 ,Obregia 6.total 20 ture.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB / STB (6xx) Dragos31

Linia 641 a ramas azi cu 18 ture dupa ce in jurul orei 13:00 6235 s-a defectat in terminalul Ghencea si a plecat spre Autobaza Ferentari, iar un autobuz de la Nordului s-a retras pentru ca nu-i venise schimbul... Rezultatul: un gol intre autobuze de aproximativ 20-25 de minute... In continuare, va las sa vizionati doua fotografii realizate in urma cu aproximativ 2 ore de la cele doua capete ale liniei...

*Imi cer scuze pentru firma...

 


Go to page:  1  ... 31 32 33 34 35 36 37  ... 58
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420536 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use