Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Linii de autobuze temporare ale STB (6XX)

793 posts, 317457 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38  ... 57
 
 

📖 Pagination options
Re: Linii de autobuze temporare ale RATB / STB (6xx) Costin

Nu era cazul sa editezi poza. Citeste, te rog, regulamentul forumului si in special sectiunea despre foto.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB / STB (6xx) adrian buda

Linia 674 este detinuta de autobaza Alexandria cu 4 ture. In aceasta dimineata se afla pe traseu 4318, 4871, 4917 si 6294.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale RATB / STB (6xx) ChampagneTears

STB a anuntat ca liniile 696 și 697 se desființează.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) Dragos31

Asa cum v-am anuntat de dimineata, liniile 61 si 62 nu au circulat azi, STB venind in ajutorul calatorilor infiintand linia naveta de autobuze 662(pe traseul liniei 62) deservita de catre autobazele Militari si Floreasca cu autobuze Mercedes-Benz Citaro euro 4.

Astazi, 27/01/2019, au circulat:
Autobaza Militari: 4655, 4671, 4750.
Autobaza Floreasca: 6272 + inca un autobuz

In continuare, va invit sa urmariti harta traseului si un autobuz surprins la traseu pe linia 662. Ramane de vazut daca maine troleibuzele isi vor relua sau nu traseele pe principalul bulevard al sectorului 6!

6272 - Linia 662 - Statia "Piata Gorjului" - 27.01.2019.
DSC_0023.jpg (159.46 KB; downloaded 7550 times)

662.jpg (1.26 MB; downloaded 7533 times)

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) PTMZ

Harta liniei 605 a rămas de când înlocuia linia 5 între Pasaj Băneasa și Aeroport Băneasa.
Screenshot_20190307-191316.png (1.56 MB; downloaded 7030 times)

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) Dragos31

PTMZ, mie imi apare cea buna...

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) PTMZ

Asta e ciudat. Mie îmi apare cea veche. O fi o eroare?

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) Dragos31

Incearca sa dai un "refresh" ;) .

 



Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) BGP2597

Problema e mai simplă. Pe site într-adevăr este harta bună, dar pe varianta desktop. De varianta de mobil au cam uitat când au făcut upload-ul și uite așa s-a luat harta aia veche rămasă uitată pe server.

Tot pe varianta de mobil avem harta lui 1 în configuația cu capăt la Șura Mare, harta lui 10 ca ramura lui 1 Șura Mare - Viilor - Iancului din perioada în care era închisă circulația la Muncii sau harta lui 34 Vitan - Obor - Ghencea.

http://stbsa.ro/mobile/maps1/001.jpg

http://stbsa.ro/mobile/maps1/010.jpg

http://stbsa.ro/mobile/maps1/034.jpg

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) PTMZ

Am înțeles. Mulțumesc mult! :bere:

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) Tom

Având în vedere ce s'a întâmplat cu Tatrele și ce reîmpărțiri de tramvaie fac ei acum, nu ar fi mai bine să se apuce și de niște reparații la linii? Am vrut să scriu inițial la Repartizarea Tramvaielor STB, dar acolo iesea puțin din subiect. Aici, pe lângă niște modificari la tramvaie, ar fi loc de niște autobuze, Mercedes sau Șîkîdîm, pe niște linii temporare. De exemplu:
Dacă suspendă 34, mută pe 19 pe Viilor - Pasajul Mărășești și de acolo pe traseul de bază, pun niște Șîkîdîm pe o linie 619 pe Șerban Vodă între Bellu șî Poșta Vitan și se apucă de reparat linia aia?
Sau mai bine suspendă 1/10, se apucă și de Vasile Milea, pun linia 10 în ambele sensuri între Romprim și Banu Manta, un 22 între Romprim și Depoul Militari, dispare 35, apare 635 cu Șîkîdîm, 634 în loc de 34 între Șura Mare și Pasajul Mihai Bravu, poate un 611 între Giulești și Răzoare (pe unde ar putea întoarce). În cazul ăsta ar merge 10 sub acea formă cu BLF și poate câteva pe 22 dacă s'a rezolvat cu copacii pe Șos. Progresului.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) SirVlady

Nu stiu, dar privind liniile 1 si 10, eu as redirectiona astfel liniile:
1: Romprim - Depoul Militari via Soseaua Progresului
10: Romprim - Bd. Banu Manta via Bucur Obor.
In rest, sunt de acord cu liniile naveta. Eventual un 610 pe tronsonul Banu Manta/Gara Basarab - Piata Leul.

P.S. Redirectionarile astea ma duc cu gandul la perioada 2013-2014 cand o parte din traseul liniei 1 circula spre Iancului, iar cealalta parte spre Baba Novac.

 


Re: Linii de autobuze temporare ale STB (6xx) Beaver_27

610 ar merge direct pe pasaj sau cu ocol pe la Gara de Nord? (chiar mi-ar plăcea să merg cu autobuzul pe Pasajul Basarab :) )

 


Go to page:  1  ... 32 33 34 35 36 37 38  ... 57
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419381 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use