Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre alte trasee din Ilfov (non-R4XX)

215 posts, 85239 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15 16
 
 

📖 Pagination options
Re: Judetul Ilfov "capitala Romaniei" autob368

Stiti cumva daca circula maxi-taxiu-urile de la Bucur obor catre Voluntari pe vremea asta... Am maine dimineata treaba in Voluntari langa Metro.  :roll:

 


Re: Judetul Ilfov "capitala Romaniei" Chev Celios

Cel mai sigur vii la Colentina si il iei pe 155. De restul habar nu am.

 


Re: Judetul Ilfov "capitala Romaniei" Axel

autob368 wrote:
Stiti cumva daca circula maxi-taxiu-urile de la Bucur obor catre Voluntari pe vremea asta... Am maine dimineata treaba in Voluntari langa Metro.  :roll:


Mai bine astepti un maxi-taxi la statia RATB '' Cartier Colentina '' deoarece acolo vin mai multe plus STV-ul 155. ;)

 


Re: Judetul Ilfov "capitala Romaniei" autob368

Multumesc baieti  ;)

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Judetul Ilfov "capitala Romaniei" Dr2005

MAN NL202
IMG_1973.jpg (402.77 KB; downloaded 5191 times)

IMG_1974.jpg (393.98 KB; downloaded 5186 times)

 


Re: Judetul Ilfov "capitala Romaniei" Axel

Dr2005 wrote:
MAN NL202



Da acest autobuz face mult linia 440 dar si 447 in ora de varf. ;)
In 2010 eu am pozat un Neoplan. 8-)
440 e tare ca in ora de varf trimit autobuze pe langa dube. 8-)

Astazi in 449 era turat un microbuz care face linia 505. :shock:
DSC09637.JPG (120.62 KB; downloaded 5136 times)
DSC01001169.JPG (122.11 KB; downloaded 5132 times)
IF14RID-449,06.03.2012..JPG (91.79 KB; downloaded 5137 times)

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Judetul Ilfov "capitala Romaniei" Dr2005

Garajul e la Periş, lângă staţia CF. Găsiţi acolo şi varianta articulată, dar neînmatriculată (nu ştiu ce gânduri au cu el, o fi pentru piese? Că e întreg).
Se mai găsesc multe MAN NL202 la Romprest, lângă Gara Băneasa. Curios, au dispărut Berkhof-urile (sau stau în altă parte).

 


Re: Judetul Ilfov "capitala Romaniei" Axel

Dr2005 wrote:
Garajul e la Periş, lângă staţia CF. Găsiţi acolo şi varianta articulată, dar neînmatriculată (nu ştiu ce gânduri au cu el, o fi pentru piese? Că e întreg).
Se mai găsesc multe MAN NL202 la Romprest, lângă Gara Băneasa. Curios, au dispărut Berkhof-urile (sau stau în altă parte).


Circula Berkhof-urile lui Romprest mereu le vad dimineata dar si un Man articulat. ;)

 


Re: Judetul Ilfov "capitala Romaniei" SprinterXP

Dr2005 wrote:
Garajul e la Periş, lângă staţia CF. Găsiţi acolo şi varianta articulată, dar neînmatriculată (nu ştiu ce gânduri au cu el, o fi pentru piese? Că e întreg).
Se mai găsesc multe MAN NL202 la Romprest, lângă Gara Băneasa. Curios, au dispărut Berkhof-urile (sau stau în altă parte).


Am vazut saptamana trecuta un Berkhof de la Romprest pe calea Grivitei, pe la pasajul Grant. ;)

 


Re: Judetul Ilfov "capitala Romaniei" Axel

Sa dea................. in ei de hoti si autogenul in ''troleele'' lor. :twisted: :evil:

Doamne pai acesti soferi de pe linia 203 Ghencea-Dumitrana fac milioanele pe zi.
Cum este posibil sa ti se ceara 2,5 lei pe portiunea Magurele-Dumitrana. :shock:  :twisted:  :twisted:
Teoretic toate microbuzele care pleaca din Ghencea spre: Magurele,Varteju,Dumitrana,Darasti,Bucuresti(C.F.R. Progresul) au tarif de 2 lei pana la Magurele si 1 leu pana la Destinatia finala.
Da nu domnule pe foaia afisata in duba scria asa:
Bucuresti-Magurele: 2,5.lei.
Magurele-Dumitrana: 2,5 lei.
Bucuresti-Dumitrana:2,5.lei.

Si teoretic ar trebuii asa:
Bucuresti-Magurele: 2 lei.
Magurele-Dumitrana:1 leu sau 1,5 lei.
Bucuresti-Dumitrana:3 lei sau 3,5 lei.

In concluzie o sa opresc unul odata la statia '' Tacerii '' sa vad cat imi cere pana la Ghencea. :twisted:  :twisted:
DSC07805.JPG (96.64 KB; downloaded 5035 times)
DSC07806.JPG (138.62 KB; downloaded 5053 times)

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Judetul Ilfov "capitala Romaniei" Dr2005

Tarifele s-au mărit de câteva luni. Şi cum e transport interjudeţean (Bucureştiul e considerat judeţ separat), nu au nevoie de hotărâri de CGMB sau de CJ pentru a mări preţurile.
Să vezi tarife mari în nordul oraşului, Bucureşti - Buftea e 4 RON orice distanţă, inclusiv în interiorul Bucureştiului.

 


Re: Judetul Ilfov "capitala Romaniei" andrei11

Da, dar Mogosoaia - Buftea e 3 lei, iar de la Mogosoaia la Bucuresti e tot 3 lei.

 


Maxi-taxi spre Manastirea Cernica nokia2110

Ce linii de maxi-taxi/autobuze circulă din Bucureşti spre Mânăstriea Cernica? Cam care sunt tarifele şi intervalele de succedare?
P.S. Sper că am postat unde trebuie  :roll:

 


Re: Maxi-taxi spre M-rea Cernica autob368

Spe Manastirea Cernica poti lua 459 de la Cora Pantelimon si ajunge pana in satul Tanganu. Pretul unei calatorii este de 2.5 lei, iar intervalul este de circa 20-30 minute intre ele.

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15 16
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use