Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Circulația în format "trenuleț"

307 posts, 111977 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Circulatia in format "trenulet" CA 205

Astazi pe la ora 19:30 pe toata portiunea de deasupra Pasajului Piata Muncii, pe sensul de mers catre Baba Novac, un "minunat trenulet" de tramvaie ( aproximativ 10 tramvaie de pe linia 10 si intercalate intre acestea si doar 2 de pe linia 34; nu m-am uitat si pe bd. Basarabiei si pe Calea Calarasilor) si de autobuze (3 de 104). Trebuie precizat ca pasajul era liber, iar liniile de autobuz care isi au traseul prin pasaj nu erau afectate si bulevardul era blocat de la Vatra Luminoasa pana la Piata Sudului.
De unde aceste "trenulete" de tramvaie si de autobuze? :oops:

 



Re: Circulatia in format "trenulet" CA 205

Ma scuzati, nu ma uitasem la subiectele necitite inca! :oops:

 


Re: Circulatia in format "trenulet" andrei11

Nu cred că acolo a fost problema, și eu am fost în zonă la ora problematică.
Era coadă de intrat în Mega Mall ( din  Vatră ) pe două benzi.
Bașca veneau unii de pe Iancului / Pantelimon și întorceau 180* la semaforul de la Vatră ca să intre în Mega Mall. Eu n-am intrat și am mers pe Pantelimon / Herța / Pescărușului. Acolo am avut treabă, pe Pescărușului.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" georgica2704

Pe la ora 10.30, trei de 116 mergeau agale una dupa alta, la intersectia Nitu Vasile cu C.Brancoveanu .  :D

 


Re: Circulatia in format "trenulet" Dragos31

In urma cu 5 minute, in statia Romancierilor(sens Piata Valea Ialomitei) am asistat la un minunat trenulet: 168+168+668+668 :D ...

 


Re: Circulatia in format "trenulet" koala1712

Un trenulet de 4 226-uri la Carol Davila, sens Alexandria, azi in jurul orei 14:30.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" georgica2704

Da, si spre Eroilor nu mai putin de cinci  de 137 in interval de 2 minute , printre ele ratacindu-se si un 138 :x . Asta pe la ora 16.30

 


Re: Circulatia in format "trenulet" Dragos31

+ jumatate din parcul liniei 406, pe la ora 17:00, sens Chiajna... :x

 


Re: Circulatia in format "trenulet" aztec

La graficul de plecari, ce relatam noi aici nu se poate intampla nici in cel mai absurd scenariu.
Ca se intampla si este real stim cu totii, de ce se intampla nu cred ca exista o justificare credibila.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Circulatia in format "trenulet" Tom

georgica2704 wrote:
Pe la ora 10.30, trei de 116 mergeau agale una dupa alta, la intersectia Nitu Vasile cu C.Brancoveanu .  :D
Cu vreo 2 ani în urmă aș fi mulțumit Cerului pentru așa ceva și evident m-aș fi urcat în al 3-lea. :twisted:
Dragos31 wrote:
+ jumatate din parcul liniei 406, pe la ora 17:00, sens Chiajna... :x
Asta nu e prea rău. Cealaltă jumătate putea fi undeva pe sensul opus. Sau poate nu. Dar acolo mai e și otobelul comunal intercalat printre ele. Din păcate în zona aia dacă mai dă nea' Purcel autorizație pentru blocuri printre case, se va ajunge să meargă oamenii pe jos pe lângă autobuze și să ajungă înaintea lor la capăt.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" Victor92

Sunt probleme zilnice din cauza traficului din Bucuresti, in special in cursul saptamanii.

De aceea se ajung la astfel de situatii relatate de catre voi sau se pierd curse la greu.

Atata timp cat mijloacele de transport nu vor avea banda separata de trafic, semafoare sincronizate (pentru troleibuze si autobuze), nu vor exista refugii cu panouri de informare in timp real, transportul in comun nu va evolua. De curatenia din ele nu mai zic, dar aici tine si de calatori, de felul in care au grija ...

 


Re: Circulatia in format "trenulet" aztec

Indiferent de trafic, nu se poate ca acolo unde este un interval de peste 20 minute intre autobuze sa vezi simultan 3 in aceasi statie. Ca doar nu e primul blocat si restul au fost teleportate sau au zburat.
Nu se respecta graficul, nu exista control, nu exista viziune.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" alliens

Corect, nu tine explicatia cu traficul, am vazut de multe ori astfel de trenulete la ore la care se circula lejer, inclusiv in weekwnd. Singura explicatie este haosul din STB, lipsa oricarui control si a oricarei raspunderi pentru astfel de abateri de la respectarea graficului de circulatie fara motive obiective.

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use