Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Circulația în format "trenuleț"

307 posts, 111911 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 22
 
 

📖 Pagination options
  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Circulatia in format "trenulet" Tom

Astăzi dimineață în jurul orei 8:15, trenuleț de două mercedesuri pe linia lui 336 spre Apusului. Capătul de linie era însă plin și albastru de Otokare. După ce mai sunt câteva mercedesuri pe linia asta, mai merg și unul după altul? Nu știu câte mașini sunt pe 336 și câte din ele mai sunt Mercedes, dar în fiecare zi văd că e albastru de Otokar la capăt și zero mercedesuri.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Circulatia in format "trenulet" Utilizator anonim

Aproximativ 4 Citaro mai circula pe linia 336 si sunt ultimele lor zile, de obicei in weekend sunt doar Kent si când vin numerele pentru Kenturile din garaj se termina cu Citaro pe 336 si aproape in totalitate pe 137.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" punmeister

La Militari ce linii mai primesc Otokar?

 


Re: Circulatia in format "trenulet" cris_m

@alliens, te rog sa acorzi pe viitor mai multa atentie redactarii mesajelor! Stiu ca suntem in epoca vitezei, dar o verificare la ce ai "scris" nu dureaza prea mult. Multumesc!

 


Re: Circulatia in format "trenulet" alexandru_minciu91

Astazi intre 19:15 si 19:20 in intersectia 13 Septembrie cu Strada Petre Ispirescu, au trecut 3 Otokare de pe linia 302, sens spre Ghencea. ( Nu am apucat sa vad numerele de parc).

 


Re: Circulatia in format "trenulet" cris_m

Ora 22, 2 autobuze 311 unul dupa altul la Titan. Sunt convins ca acum nu e de vina traficul... :roll:

 


Re: Circulatia in format "trenulet" TibiV

Astazi, la 16.30
#406 in 1...



... urmat la 30 de secunde de #4031 in 34




Mai frate, astea nu mai pleaca de la acelasi capat, de la Romprim?!...

 


Re: Circulatia in format "trenulet" punmeister

Nope. 34 pleaca de la Sura Mare, nu de la Romprim.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" TibiV

Auch...
:oops:
Am uitat de ”marea schisma” a liniilor de anul trecut...

 


Re: Circulatia in format "trenulet" 3mil

Chiar si asa... Nu sunt atat de departe aceste capete incat sa necesite un efort prea mare gandirea unui interval de succedare relativ egal 1 - 34 - 1...

 


Re: Circulatia in format "trenulet" ikarus13

O chestie de genul se intampla cu 116 si 141 unde au traseu comun. Au 2 capete diferite dar programul este facut cam prost din punctul meu de vedere. 90% din cazuri circula unul dupa altul de la statia "Covasna" pana la statia "Cimitirul Serban Voda"(9 statii). Desigur este valabil pe ambele sensuri. Cred ca era mai ok daca decalau programul unei linii cu 3-4 minute. Treaba asta ar scadea timpul de asteptat in statie pe aceasta zona de la 7-8-9 minute la 3-4-5 minute.
Ca sa nu mai zic ca pe Oltenitei de foarte multe ori intra in statii in acelasi timp 116,141 si 232. Dar acolo asa se nimereste

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Circulatia in format "trenulet" Utilizator anonim

61+62, 330+335, 311+135, 69+85, traditionale  :lol: Am stat sa inteleg cum, nu reusesc in majoritatea cazurilor, mai ales unde nu pleaca de la acelasi capat de linie  :lol:

 


Re: Circulatia in format "trenulet" BGP2597

Aș mai adăuga 8+25+35, dar aici să zic că mai înțeleg din cauza intervalelor diferite de circulație.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" stefan_br

Alt exemplu: 70 cu 79...

Legat de 1 si 34, de multe ori am vazut ca se intalnesc la Sudului iar 1-le ii taie calea celui de pe 34. Ar fi fost mai ok sa fie 34 in fata lui 1 pentru a-l ajuta pe distanta dintre Sudului si Banu Manta.

 


Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420539 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use