Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Circulația în format "trenuleț"

307 posts, 112257 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Circulatia in format "trenulet" Victor92

Vezi ca 4932 merge chiar bine si la ceas ;)

 


Re: Circulatia in format "trenulet" barbuandrei

Probabil nu era titularul. Stiu ca e o masina 493x, ce are si goarna, iar acel sofer de la schimbul 1 merge destul de bine, exact ca 4857.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" Chev Celios

barbuandrei wrote:
Unde alearga? In momentul in care ai 50 de minute pe semi-cursa si faci 70 la orele de varf, iar imediat dupa acea cursa, minutele scad la 35-40, trebuie sa alergi sa recuperezi,



Din ce cauza au timpi astia stransi cu menghina?? Abia astept sa se dea drumul la dipecerat si sa functioneze sistemul GPS asa cum a fost gandit. Sa mai vedem atunci care alearga.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" Gabi23

Da monitorizare GPS clar e soluția. Dar să facă graficele cum trebuie, corect, nu trase de păr și să li se dea "minute", ca dacă nu "pierdem cursa". Și in cazul asta nu mai vedem staționare de 60-70 de minute la un capăt și dacă vine unul care zice că nu e normal așa ceva îi fac raport "melcii". Dacă erau plătiți la curse, imediat găseau soluții.  :popa:

 


Re: Circulatia in format "trenulet" punmeister

Simplu, benzi dedicate STB si nu vor mai avea scuza.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Circulatia in format "trenulet" Utilizator anonim

Si GPS si culoare dedicate, altfel nu faci nimic, tot se vor aduna undeva din cauza traficului, trecând peste cauzele umane care ies in evidenta când nu e trafic.
Imaginea de mai jos e acum aproximativ 2 ore din zona Academia Militara spre Eroilor - Piata Virgiliu, cele doua Kent pe 168 si 268 le-am pozat cu 15 minute inainte undeva unde se termina coada, apoi mers pe jos pana in locatie cu tot cu traversat, fotografiat etc. Apoi am mers pe jos in continuare, estimativ cam 25-30 minute le-a trebuit sa parcurga cele doua statii despre care vorbesc. Si se vad in coloana cam toate liniile din zona.

DSC_0791.JPG (224.96 KB; downloaded 3171 times)

 


Re: Circulatia in format "trenulet" Daniel2000

barbuandrei wrote:
Probabil nu era titularul. Stiu ca e o masina 493x, ce are si goarna, iar acel sofer de la schimbul 1 merge destul de bine, exact ca 4857.

Eu stiu de 4902 ca are goarna, iar titularul de pe 4857, cel de la schimbul 1, are un mers mai " sportiv " :)

 


Re: Circulatia in format "trenulet" rosetti61

Dar cand ajung trei de 66 in acelasi timp in statie la Obor spre centru  (21.30) - trenulet au venit la o distanta de 1-2 secunde, trenulet au plecat :mrgreen:  Nu am beneficiat de "oferta speciala" si am asteptat urmatorul.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" hADRIAN

La aceasta ora 20:45 pe 117 avem 5 mașini una după alta spre Sălaj: 6227,4222, 4419, 4871, 4454...

 


Re: Circulatia in format "trenulet" Dragos31

Eu acum vreo 2 ani (dacă țin bine minte) am prins un trenuleț de 7 (șapte) 178-uri. Evident că ultimele 3 erau goale... :popa:

 


Re: Circulatia in format "trenulet" ByOnu

Probabil datorita unor blocaje. Te intrebi insa daca in asemenea cazuri extreme cu 7 masini n-ar trebui sa  opreasca ultimii, fiecare, prin cate o statie 1-2 min. Sau, daca ar fi posibil, sa se intoarca pe sensul opus pe la jumatatea traseului. Sau ultimii sa ii depaseasca pe primii pentru a distribui relativ echitabil si confortabil pasagerii. Sau sa o calce unii fara statii si sa intre direct pe traseu in sensul opus. Sau cate si mai cate.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" andrei11

Ba da, dar e greu, chiar imposibil să umblii la creierul celor care ar trebui să ia astfel de decizii.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" Dragos31

Mai nou avem trenulete si pe 106 (la interval de doua minute ce-i drept)... :popa:

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Circulatia in format "trenulet" Tom

Ieri în Militari, trenuleț pe linia 137 format din "șîkîdîmurile" 6449 și 6450. Dacă venea și 6451 era ceva. A venit însă după câteva minute 6453 sau 6456.

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420950 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use