Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Trasee de acces și retragere

78 posts, 37239 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Re: Trasee de retragere Axel

In acest weekend toate autobuzele pe Acces si Retragere din liniile: 101,102,202,223,311 si 335 sunt obligate sa efectueze statiile liniilor naveta 627 si 640 cat timp tramvaiele sunt suspendate de pe Bd.Th.Pallady si Bd.1 Decembrie 1918. ;)

 


Re: Trasee de retragere Rathgeber2523

O porcarie de traseu de RERTRAGERE din linia 46: Granitul -> Ferdinand -> Obor -> Ziduri Mosi ->Tr.Baza -> Chisinau -> Basarabia -> 1Decembrie -> DEPOUL Titan

 


Re: Trasee de retragere Axel

Rathgeber2523 wrote:
O porcarie de traseu de RERTRAGERE din linia 46: Granitul -> Ferdinand -> Obor -> Ziduri Mosi ->Tr.Baza -> Chisinau -> Basarabia -> 1Decembrie -> DEPOUL Titan


Asta e parfum pe langa:

23 Se retrage la Depoul Titan de la Zetarilor:

Zetari - 11 Iunie - Pasaj Marasesti - Cal.Vitan - Sos.Mihai Bravu - Bd.Ferdinand - Sos.Pantelimon - Bd.Chisinau - Bd.Basarabia - Bd.1 Dec. 1918 - Bd.Th.Pallady - Depoul Titan. :roll:

 


Re: Trasee de retragere rosetti61

Traseul actual de retragere este dat din cauza lucrarilor pe Camil Ressu - amenajarea intersectiei Liviu Rebreanu cu Camil Ressu, un motiv sa mai modernizeze si o bucatica de bulevard, nu are cum sa ajunga la depou decat via Pantelimon - Basarabia. In mod normal mergea ata pe traseul lui pana la capat si de acolo in depou.

Iar 46 face asa pe retragere de la Granitul din cauza lipsei unui macaz suplimentar care sa permita virarea dinspre Granitul pe Chisinau, asa ca se duce si face treaba aia - ca sa nu-l mai chinuie de ce nu il ia Victoria sau Colentina, e mai simplu.

 


Re: Trasee de retragere George1000

Va rog frumos, daca se poate, m-ar interesa o lista completa cu traseele de retragere si orarul acestora. In bucuresti stau la o matusa si am obiceiul ca in anumite nopti sa vin seara acasa la matusa. Ma foloasesc de obicei de troleibuzele care se retrag la Vatra Luminoasa sau autobuzele de noapte. Insa nu vreau sa depind doar de acesea ci sa cunosc totul, sa am o mai mare flexibilitate.

 


Re: Trasee de retragere ikarus13

Nu poti sa ai o mai mare flexibilitate pentru ca la autobuze de exemplu, nu toti soferii fac statii pe retragere.

 


Re: Trasee de retragere PaulIP

Dar tramvaiele si troleele fac statii pe retragere?

 


Re: Trasee de retragere andrei11

Pe retragere nu face nimeni statie, dar cu sigurantala retragere da.
Apropo, stati pe, la sau in bloc ? ( Casa, cort, pestera, etc ).
:roll:
Un articol luat aiurea de pe net , dar daca ma munceam mai gaseam 100.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia Orizont 133 313

Adica ce vine de la Afi... sa faca stanga.  :)

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont Costin

Pai asta am zis si eu. Nu stiu exact cum facea 96 acces la Alexandria inainte de santierul M5, dar parca am o banuiala (nu stiu de ce, poate ca l-am vazut candva facand asta), ca era pe Iuliu Maniu - Milea(AFI) - Razoare.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont aztec

Marcat.
Se circula pe deasupra statiei pe"normal"  fara deviere pe sens cartier-centru. Troleul 96 inca circula pe deviere, au pregatit si aici "normalizarea" insa nu este functionala...tot sens AFI-Razoare

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont Allex

cos wrote:
Pai asta am zis si eu. Nu stiu exact cum facea 96 acces la Alexandria inainte de santierul M5, dar parca am o banuiala (nu stiu de ce, poate ca l-am vazut candva facand asta), ca era pe Iuliu Maniu - Milea(AFI) - Razoare.


Inainte de santierul M5, 96 iesea la Casa Radio, traversa Dambovita, urca dealul de la Academie, intra in giratoriul de la Razoare, oprea in statia de la biserica, apoi facea la stanga si intra pe Drumul Sarii.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont Costin

Ma refeream la accesul troleibuzelor de la Bujoreni in linie... nu la traseu.

 


Re: Discutii - Lucrari statia Orizont icee

96 nu se retrăgea la Bujoreni ...

E o curbă de intrare pe Drumul Sării, înainte de zebră  .

Vezi gmaps.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419376 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use