Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Petitie pentru modificarea traseelor de tramvaie

71 posts, 38890 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Petitie pentru modificarea traseeleor de tramvaie Tom

36 statii avea la un moment dat si linia 26.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Petitie pentru modificarea traseeleor de tramvaie Dr2005

Petiţia va fi depusă VINERI, 29.04.2011. Care mai doriţi să semnaţi, mai aveţi timp până atunci :!:

 


  • nokia2010
  • Posted:
  •  

Re: Petitie pentru modificarea traseeleor de tramvaie nokia2010

Sunt de acord cu modificările, mai puţin a lui 8 şi a unirii lui 34 cu 35. 35 merge unit cu 45 sau 46. Cât despre 8... eu mai merg la talcicoul de la Valea Cascadelor; îl iau pe 69 până la Răzoare şi de acolo 8 sau 25 sau 47. Nu-mi convine să rămână doar 25 sau 47...  8-le mai umple golul.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Petitie pentru modificarea traseeleor de tramvaie Utilizator anonim

Pai talciocul se desfiinteaza oricum in luna mai asa ca scapi de problema  8-)

 


Re: Petitie pentru modificarea traseeleor de tramvaie Dominatrix

nokia2010 wrote:
Cât despre 8... eu mai merg la talcicoul de la Valea Cascadelor; îl iau pe 69 până la Răzoare şi de acolo 8 sau 25 sau 47. Nu-mi convine să rămână doar 25 sau 47...  8-le mai umple golul.
Sa vezi ce "bucuros" o sa fii daca se desfiinteaza 25 (inlocuit cu un 12 aiuristic) si o sa ramai numai cu 8 intre Razoare si Valea Cascadelor, care vine mai prost ca 25. :twisted:

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Petitie pentru modificarea traseeleor de tramvaie Dr2005

Dacă nu vrei să mergi cu 34 direct de la Ferdinand la talcioc...

 


  • nokia2010
  • Posted:
  •  

Re: Petitie pentru modificarea traseeleor de tramvaie nokia2010

Utilizator anonim wrote:
Pai talciocul se desfiinteaza oricum in luna mai asa ca scapi de problema  8-)


Ceeeeeeeeeeeee?  :o  :shock:  Pe ce bază?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Petitie pentru modificarea traseeleor de tramvaie Utilizator anonim

Este pe un teren care a devenit privat si se va construi ceva. Oricum talciocul ala este locul unde toti gainarii vand ce mai fura in timpul saptamanii... :evil:

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Petitie pentru modificarea traseeleor de tramvaie Dr2005

Am amânat depunerea petiţiei cu o săptămână, până pe 6.05.2011.

 


Re: Petitie pentru modificarea traseelor de tramvaie Costin

O sa stabilim o intalnire saptamana viitoare, pentru ca trebuie semnata pe hartie.

 


Re: Petitie pentru modificarea traseelor de tramvaie George

Poate ar fi bine sa o trimiteti mai repede, se pare ca suntem pe ultima suta de metri si deciziile sunt deja luate (prost)...

 


Re: Petitie pentru modificarea traseelor de tramvaie Dominatrix

Cu cat mai multe semnaturi, cu atat sunt sanse mai mari ca cele expuse acolo sa fie puse in aplicare. Deci e nevoie de ceva mai multa implicare decat niste mesaje pe un forum, ca la vorba toti sunt cei mai buni, dar cand vine vorba sa semneze ceva concret, o dau cotita...

 


Re: Petitie pentru modificarea traseelor de tramvaie George

O varianta ar fi si ca petitii cu un continut identic sa fie expediate on-line. Asta e usor de realizat, iar petitiile trimise pe e-mail sunt luate in considerare, chiar daca strict juridic ele nu au o forta probanta prea mare, nefiind semnate.
La aceasta varianta de lucru cred ca ar subscrie foarte multi de pe forum, in vreme ce intalnirile sunt greu de stabilit (eu m-am intalnit cu Dr2005 pentru semnat, inainte de Pasti) pt. ca fiecare are programul lui si pot interveni tot felul de chestiuni greu de anticipat.

 


  • cci_alex
  • Posted:
  •  

Re: Petitie pentru modificarea traseelor de tramvaie cci_alex

Dominatrix wrote:
Cu cat mai multe semnaturi, cu atat sunt sanse mai mari ca cele expuse acolo sa fie puse in aplicare. Deci e nevoie de ceva mai multa implicare decat niste mesaje pe un forum, ca la vorba toti sunt cei mai buni, dar cand vine vorba sa semneze ceva concret, o dau cotita...



                           Stabileste ziua si ora si vine lumea, ideea e sa fie mai mult de 100 de semnaturi pt ca altfel nu te baga nimeni in seama

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use