Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Evoluția mobilității populației și grade de aglomerare

87 posts, 42398 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 
 

📖 Pagination options
Re: Evolutia mobilitatii populatiei si grade de aglomerare koala1712

Acum ca ma uit aici, de ce nu se face ceva in legatura cu liniile precum 125 si 221 care au un flux de calatori ridicat doar la primele ore ale diminetii, respectiv seara?
Aceste linii ar trebui sa functioneze doar de luni pana vineri in intervalul orar... sa zicem 05-10 respectiv 18-22 si sa nu circule in weekend.

 


Re: Evolutia mobilitatii populatiei si grade de aglomerare Andrei98

Eu am folosit 125 in weekend si autobuzele nu circulau chiar asa goale.

 


Re: Evolutia mobilitatii populatiei si grade de aglomerare barbuandrei

221 ajunge plin la Valea Argesului in fiecare zi, in jurul orei 15. Cred ca atunci se efectueaza schimbul la CET. Totodata, autobuzele de pe 221 sunt solicitate si in jurul orei 16-17 pe Bd. Timisoara, angajatii firmelor din zona folosindu-l ptr a ajunge la 41.

 


Re: Evolutia mobilitatii populatiei si grade de aglomerare Chev Celios

Vreau sa atrag atentia unei chestiuni. Cat de curand va disparea linia 153, ia linia 253 va ramane singura linie intre Colentina si Pantelimon/Titan. Acest lucru nu va face decat supra aglomerarea linie mai ales la orele de varf. Poate nu ar fi rau daca s-ar mai infiinta o noua linie care sa faca legatura intre aceste doua zone ale orasului.

 



Re: Evolutia mobilitatii populatiei si grade de aglomerare dany

Au mai fost 153 si 155 la RATB, imediat faci doua linii cu cate 5-6 masini la ce surplus de masini sunt

 


Re: Evolutia mobilitatii populatiei si grade de aglomerare cris_m

Citisem pe aici ca 153 nu dispare, isi schimba numele in R4xx.

 


Re: Evolutia mobilitatii populatiei si grade de aglomerare andrei11

Între Colentina și Pantelimon / Titan prin Șos Fundeni există o singură linie, 253, de unde ai scos-o pe 153 ? 153 a fost a Voluntariului, nu a Bucureștiului și care parcă are și alt regim al biletelor / abonamentlor, nu se "pupă" cu tariful STB - ului.

 


Re: Evolutia mobilitatii populatiei si grade de aglomerare Chev Celios

Stiu ca e a STV. Eu m-am referit strict la capacitatea de transport pe portiunea respectiva.

 


Re: Evolutia mobilitatii populatiei si grade de aglomerare dany

Surprizaaaa, 153 a fost pana la prima desfintare de preorasenesti a RATB, la fel la fel si 155
Sursa: Ratb Stfp
075B3A1F-1E8A-4990-8405-508D05B08D33.jpeg (128.66 KB; downloaded 4554 times)

 


Re: Evolutia mobilitatii populatiei si grade de aglomerare andrei11

155 a fost a ITB - ului înainte de 1989 și avea același traseu, Fundeni - Voluntari.

 


Re: Evolutia mobilitatii populatiei si grade de aglomerare dany

155 in anul 2004 la RATB.
Sursa: Ratb Stfp
8336B51E-4ECF-40E0-B3C4-35FAE58DB350.jpeg (182.57 KB; downloaded 4526 times)

 


Re: Evolutia mobilitatii populatiei si grade de aglomerare Daniel2000

Chev Celios wrote:
Vreau sa atrag atentia unei chestiuni. Cat de curand va disparea linia 153, ia linia 253 va ramane singura linie intre Colentina si Pantelimon/Titan. Acest lucru nu va face decat supra aglomerarea linie mai ales la orele de varf. Poate nu ar fi rau daca s-ar mai infiinta o noua linie care sa faca legatura intre aceste doua zone ale orasului.

Nu o sa dispara 153 ul. O sa devina linie regionala si o sa aiba alt indicativ.

 


Re: Evolutia mobilitatii populatiei si grade de aglomerare Chev Celios

Linia 153 pe traseul Republica-Via Sos.Fundeni-Pod Afumati va disparea si va aparea linia RXXX (nu stiu exact ce indicativ va avea) care va avea traseul Bucur Obor-Via. Sos. Colentina-Pod Afumati.  Iar eu am vorbit doar despre portiunea Cart.Colentina- Costin Georgian/Bd. Basarabia. Pe acest tronson ambele linii si 153 si 253 circula pline ochii la orele de varf. Nu mai punem la discutie si dubele care vor disparea si ele cat de curand.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use