Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1304636 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 238 239 240 241 242 243 244  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Puss in Boots

Cred ca si daca te duceai cu soferul in lesa si-l faceai sa marturiseasca asa teatral ca-n filme tot nu rezolvai in fond nimic. Fa sesizarea sa ai constiinta impacata ca ti-ai facut datoria de cetatean. Oricum nu sunt multi ca tine si cat timp "specia" nu dispare, poate mai e o sansa la schimbare. Fie si 1% sau sub.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB WT_fan06

Chiar daca nu o sa pateasca nimic, probabil cineva il va apostrofa la o cafeluta la cap de linie, asa, din vorba in vorba. Am auzit soferi care vorbeau cu "invitati" din "carlinga" cum ca au primit plangeri de la unii, deci de aflat se afla. Poate pe viitor va fi mai cumpatat.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB punmeister

ByOnu wrote:
Fa-i plangere la RATB, parerea mea. Astfel de comportamente de taximetrist nu au ce cauta in transportul public. :evil:

Bine zis, taximeTRIST  :mrgreen:

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Chev Celios

In vara asta Floreasca a primit foarte multi soferi noi, o buna parte veniti de pe maxi-taxi. Si cu asta am spus tot. :D  :D  :D  :lol:  :lol:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB GPS

După marea revenire 77 își va încheia existența. Au fost 9 ani frumoși alături de cea mai noua linie de troleibuz a RATB. Sper sa revină curând, cu întoarcere la Bd. Tineretului.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Puss in Boots

Nu inteleg de ce nu il lasa pe 77 la Unirii, ce mai conteaza daca e 76 sau 77 ca si indicativ? Tot apare deja pe placutele din statie.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB GPS

Nu mai e, cum nu mai este nici 73 pe E. Racoviță.
Și ca să-l citez pe șoferul de pe 5247: "De duminica teoretic vom circula la Unirii, practic vom vedea."

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Puss in Boots

Ah da? deja? Oricum, ideea ramane....ce costa sa ramana 77 in loc de 76, nu e ca si cand 76 era cine stie ce linie istorica si vezi doamne e obisnuita lumea  :lol:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB GPS

:shock:  76 are o istorie de aproape 40 de ani și este una din liniile de tradiție din Berceni, nu cred ca exista un locuitor cu o vechime mai mare de 15 ani și sa nu știe de aceasta linie și de troleibuzele articulate ce făceau legenda pe aceasta linie. Într-adevăr in ultimii ani 77 ia cam luat fata si lumea se obișnuise cu el (77)...

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Puss in Boots

Scuze, nu eram la curent cu istoria Berceniului :D Eu priveam lucrurile dintr-o perspectiva mai recenta. Mea culpa  :bere:

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB WAYNEN

Deci,toate liniile de troleibuz din Berceni:73,74 si 76 vor fi duse la Unirii.Iar legat de autobuze,l-as duce pe 381 pana la Complex Baneasa,iar pe 313 l-as duce pe Vacaresti-Timpuri Noi-Bulevardul Mircea Voda-Bulevardul Corneliu Coposu-Piata Unirii cu intoarcere prin Bulevardul Unirii si Bulevardul Mircea Voda.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Gabi23

WAYNEN wrote:
l-as duce pe 381 pana la Complex Baneasa

Îți dai seama câte autobuze ar fi nevoie pentru un traseu care și așa e foarte aglomerat în condițiile actuale? Cine vrea la Complex Băneasa are suficiente variante de la Piața Romană!

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB punmeister

Sau de la Sf. Vineri cu 605.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB TibiV

GPS wrote:
nu cred ca exista un locuitor cu o vechime mai mare de 15 ani și sa nu știe de aceasta linie și de troleibuzele articulate ce făceau legenda pe aceasta linie. Într-adevăr in ultimii ani 77 ia cam luat fata si lumea se obișnuise cu el (77)...

Eu si acum, dupa atatia ani, de cate ori ma intreba cineva la Piata Sudului cum ajunge la Piata Resita, ii raspundeam "Mergeti pana la giratoriu si de acolo luati troleibuzul 76... Pardon, 77..."
Pentru mine 76 este "de acolo" ;)

 


Go to page:  1  ... 238 239 240 241 242 243 244  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2257 forum members have written 418807 posts in 5221 topics and 510 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use