Discuții despre traseele locale ale STB (din București)

Traseele, fluxurile de calatori si evoluția mobilității în București și împrejurimi

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București)

Mesajde WAYNEN » Vin, 14 Iun 2019, 19:35

Nu mi se pare cea mai bună idee pentru că dublează mult linia 27.Părerea mea că trebuie reorientat la ,,Auchan Titan",iar traseul său să fie modificat de la rond Baba Novac prin Strada Baba Novac - Strada Câmpia Libertății - Strada Liviu Rebreanu,ca să mai facă un ocol inutil și să nu mai dubleze prea mult linia 23.
WAYNEN
Membru Bronze

Mesajde Andrei98 » Vin, 14 Iun 2019, 20:29

La ce interval are 27 poti zice ca nu dubleaza nimic.
Andrei98

Mesajde Victor92 » Vin, 14 Iun 2019, 21:39

Legat de linia 330 - O decizie foarte buna! Ceea ce am propus va deveni realitate!
Victor92
Membru Gold

Mesajde cris_m » Vin, 14 Iun 2019, 21:48

Sa vad cum carati biblioteca Bill cu 330! :lol:
O prostie varianta asta de traseu, trebuia sa suplimenteze 311 pe Campia Libertatii, unde e mai mare nevoie...

De la moderator citire: care este sursa informatiei? Cumva soferii de la Titan? Stiti ca zvonurile de garaj sunt complet interzise pe forum?
Semnează și tu petiția pentru Muzeul Transportului Bucureștean!
cris_m
Moderator forum

Mesajde Andrei98 » Vin, 14 Iun 2019, 22:28

Pai in general cine cumpara mobila o achita pe loc urmand ca mobial sa fie livrata ulterior. Nu am vazut pe nimeni sa plece cu dulapul in brate. Eu zic ca e ok sa fie pe Pallady macar o linie de autobuz cu un interval decent daca la tramvaie nu prea au cu ce.
Andrei98

Mesajde Costin » Vin, 14 Iun 2019, 22:41

Nu vreau sa fiu pisalog sau ceva... dar insist. Metroul ce are? Capacitatea de transport in zona e arhisuficienta cu metroul.

Sau punem problema altfel. Prelungesc o linie dar nu o suplimenteaza, ca e vara si e programul redus, ca n-au soferi, ca n-au chef etc. O fi bine, o fi rau?...
Costin
Site Admin

Mesajde WT_fan06 » Vin, 14 Iun 2019, 22:53

Andrei98 scrie:Eu zic ca e ok sa fie pe Pallady macar o linie de autobuz cu un interval decent daca la tramvaie nu prea au cu ce.
Cum să nu aibă cu ce? Există 27, care are un interval de 10-15 minute. Este decent, cel puțin în timpul săptămânii. Pe lângă el le mai avem pe 19 și 40 pe Pallady. Există și metrou. Să duci și o linie de autobuz acolo este o tâmpenie. Mai bine să îl modifice pe 330 așa cum a spus și @WAYNEN astfel încât să nu mai facă acel ocol stupid până la Dristor ca să dubleze tramvaie și să stea în ambuteiaje, ci să îl dubleze pe 311 până la Titan, pentru că de asta e nevoie!
WT_fan06
Membru Gold

Mesajde Marian Andrei » Sâm, 15 Iun 2019, 09:17

330 si asa are un interval destul de prost, dus la Ikea va avea intervale si mai proaste, si nu se suplimenteaza. Ca sa nu mai zic ca mai ales in sezonul de A2, va sta mai mult blocata prin Titan. Ardem motorina aiurea.
Marian Andrei
Fondator Forum

Mesajde dany » Sâm, 15 Iun 2019, 09:36

Poate vor mai baga 3-4 ture in linia aceasta si asa poate deveni interesanta, autobuze sunt, soferi au, linii regionale nu prea mai vad sa apara din cauza intereselor, asa ca au cu ce sa faca aceasta linie interesanta pentru publicul calator. Aseara in drum spre casa am luat coada la iesire pe A2 de la benzinaria Socar si nu am stat mai mult de 5-7 minute pana am trecut
dany
Membru Bronze

Mesajde cris_m » Sâm, 15 Iun 2019, 09:57

5-7 minute pe Pallady, 10 minute Dristor-Ramnicul Sarat, 20 de minute Lizeanu-Ferdinand, 20-25 de minute pe Kiseleff, se aduna....
Semnează și tu petiția pentru Muzeul Transportului Bucureștean!
cris_m
Moderator forum

Mesajde Victor92 » Sâm, 15 Iun 2019, 10:27

Nu s-ar mai aduna daca s-ar face benzi speciale ca in alte tari civilizate, dar cu astfel de mentalitati nu putem evolua.
Victor92
Membru Gold

Mesajde Marian Andrei » Sâm, 15 Iun 2019, 11:07

Intai sa avem noi banda promisa din nou intre Baneasa si Romana si dupa sa ne gandim la altele. Acolo pierzi cel mai mult timp pe traseele alea, iar intre Dristor si Ikea Titan e linie de tramvai separata de trafic...
Marian Andrei
Fondator Forum

Mesajde dany » Sâm, 15 Iun 2019, 11:19

Clar aceste benzi nu vor aparea prea curand fiindca nu se vrea. Romania este tara nu se vrea, tot ce e bun la altii la noi nu este bun, noi reinventam apa calda
dany
Membru Bronze

Mesajde punmeister » Sâm, 15 Iun 2019, 11:23

Problema e ca in 2017 cand s-a facut banda BUS a fost faptul ca inca erau destule autobuze imobilizate (ca sa nu mai zic ca majoritatea autobuzelor functionale de atunci erau fie Euro 3 sau Euro 4 cu AC defect sau fara curea/freon), pe langa berbecii cu gipan care au facut scandal ca "ne-a furat toapa din benzi" :popa:
Acum poate o sa fie bine, avand in vedere faptul ca avem 400 de Otokar si destule Citaro cu AC functional.
punmeister
Membru Gold

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov