Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1310031 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri, noutati, perspective Gabi23

Astazi in jurul pranzului, linia 7 circula pe traseul normal. Deci nu prea se respecta ce spunea in mesajul RATB, nu stiu din ce motive.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Dr2005

Adrian Dorofte wrote:
Din nou, liniile 105, 123, 178 si 635 circula pe strada Afluentului, dupa ce pana acum au circulat pe Barierei. Nu stiu care a fost motivul acestei decizii. Strada Barierei este intr-adevar mai ingusta decat Afluentului, dar macar asfaltul de pe Barierei este acceptabil, in timp ce pe cealalta strada, pur si simplu rupi autobuzul-este facuta praf, arata ca dupa bombardament, este plina de gropi, de pamant, de balti uriase. Este inadmisibil.

Revin cu poze maine.


Probabil ca să nu mai intre în groapa din rondul de la Fluviului... să vină pe Afluentului şi să meargă drept direct. Desigur, dacă cei cu 282, 780 şi 133 ar opri cum trebuie, s-ar fi putut face viraj stânga de pe Barierei spre Afluentului, nu prin groapă.€

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Utilizator anonim

De saptamana viitoare urmeaza mai multe modificari la traseele de tramvaie datorita inlocuirii macazelor in zona Camil Ressu/Dristor (lucrare anuntata aici din luna decembrie). Linia 27 va circula intre RATB Titan si Nicolae Grigorescu, apare linia 619 intre Calea Dudesti si RATB Titan urmand traseul liniei 19 intre RATB Titan si Dristor. Despre 19 si 23 cei din depouri inca nu aveau informatii, tot ce stiu este ca Titan nu va mai deservi 23.
De asemenea din cauza lucrarilor la mallul Sun Plaza liniile 11 si 34 vor intoarce la Sura Mare iar pe oltenitei o sa apara 611 pentru a deservi zona ramasa libera de liniile 11 si 34.

Dupa aceasta urmeaza o noua bulversare peste 1-2 luni datorata inlocuirii macazelor din intersectia Marasesti/11 Iunie de la Parcul Carol, linii afectate 7, 23, 27.

 


Re: Stiri, noutati, perspective dot com

Am eu o impresie ca luni dimineata in naveta 619 va fi ca intr-o conserva spre Dristor. Daca in tramvai stai un pic lejer la primele ore ale diminetii, in autobuze e spatiu mai mic.
Lucrarile astea nu se puteau face in vara cand e lumea in concediii??
Sper doar ca nu va dura foarte mult.  :?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Utilizator anonim

Lucrarile la macazele de la Dristor sunt impuse de iminentele lucrari la Pasajul Muncii si la modernizarea Bd. Camil Ressu, Liviu Rebreanu pentru ca tramvaiele sa intoarca pe linia de pe Str. Dristor.

 


Re: Stiri, noutati, perspective dot com

Am inteles. Legat de linia de naveta 619, cred ca va fi severvita de multe autobaze,nu?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Utilizator anonim

dot com wrote:
Am inteles. Legat de linia de naveta 619, cred ca va fi severvita de multe autobaze,nu?


Nu cred ca va avea mai mult de 10 ture.

 


Re: Stiri, noutati, perspective 3mil

Alex wrote:
Titan va deservi liniile: 14, 16, 27, 36, 40, 56

Ce le-a venit cu linia 16? :o Asta in locul lui 23 banuiesc...

 


Re: Stiri, noutati, perspective Chev Celios

Pai si cum vine asta? 16 va fi deservit de trei depouri(Colentina,Titan si Victoria)?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Utilizator anonim

Alex wrote:
16 nu a fost deloc la Victoria de cand s-a redeschis depoul Colentina. Victoria deserveste: 20, 34, 46


La ultima repartizare vazuta acum 2 saptamani apareau si vreo 2 de Victoria pe 16.

 


Re: Stiri, noutati, perspective Gabi23

Victoria are ture in 16 cu siguranta. Acum vreo 2 saptamani am vazut vagonul 261 (cuidat ca era condus de o vatmanita tanara pe care o vazusem in decembrie pe vagon de Colentina), iar cand am facut pozele in zona buclei din Lacul Tei era la munca 215. Scuzati dar asta e poza pe care o am, (tocmai pozam un 282).

 


Re: Stiri, noutati, perspective bercenicity

Utilizator anonim wrote:
Despre 19 si 23 cei din depouri inca nu aveau informatii, tot ce stiu este ca Titan nu va mai deservi 23.

Normal ar fi ca 19 si 23 sa faca bucla Dudesti-Mihai Bravu-Vitan, 19 intr-un sens, 23 in celalalt.

Ca veni vorba despre devieri, ar putea sa faca la Posta Vitan o bretea dinspre Cal. Vitan spre Dudesti (doar un sens - pentru a evita instalarea unor incrucisari). S-ar mai crea o bucla de intoarcere care poate fi folosita imediat la orice deranjament in traseu (nu ca la Dristor unde e nevoie de munca de convingere cu soferii care parcheaza pe linie) de care RATB cam duce lipsa.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Utilizator anonim

De 2 zile observ ca pe afisajul interior al autobuzelor liniei 135 la Dudesti apare linia 623, linie ce va circula in zona cand va fi inchisa (in scurt timp) pentru inlocuirea macazelor de la Dristor.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB ratbdriver

Titan si Floreasca vor servi liniile naveta care apar pe acolo si nu numai.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419376 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use