Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1310235 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 232 233 234 235 236 237 238  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Puss in Boots

Din p...alarie  :lol: N-au de unde pt ca trebuie sa fie bidirectionale si alea au numar fix. E ce ziceam mai sus. O naveta pana la Iancului sa zicem ca avea nevoie de 3-4 tramvaie maximum la ore de varf si apoi 2-3. Mult mai fezabil cu parcul actual de 13 tramvaie.

LE: ramanem aici  ;)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB andrei11

Vedeți că discutați același lucru în două topice...rămâneți aici.  :D

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Nicu24

Dacă mai pune Titan cateva ture pentru linia 55 se duc naiba celelalte linii ,poate sa mai taie din 21 de la Depoul Colentina ...
Pana la o comunicare oficiala ramane de vazut  ;)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Puss in Boots

Repet: pt 55 trebuie bidirectionale. N-are Titanul ce sa scoata. Sunt tramvaie incompatibile cu realitatea din teren. 5 si 55 vor trebui sa isi imparta fix 13 bucati de tramvai. Atat e disponibil. Ah! mai sunt 10 pe hartia de licitatie a madamei Firea. Deci 23  :lol:  :lol: e si asta un fel de a le "scoate din pix" :D

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB GPS

55 va merge pana la SF. Vineri, diseară poza cu plăcută de la Școala Iancului.
In acest moment se fac probe cu 028 pe Pache, acesta se îndreaptă spre Granitul.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Chev Celios

Se desfiinteaza 5 si 655 si se infiinteaza 55 si 605. Simplu ca buna ziua, ne jucam cu cifrele astea 3. :D  :D  :D  :D  Nu va mai agitati atata.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Puss in Boots

Ce mizerie. De ce oare trebuiau musai sa dea drumul lui 55 cand era clar ca nu pot sustine doua linii. Macar de-ar intra Barbu Vacarescu in renovare....asa dam mere pe pere.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Chev Celios

Dupa mine este o idee cat de cat ok. Ganditi-va cum arata sina de pe Barbu Vacarescu.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB cris_m

Pai tocmai asta a fost si ideea cu aceasta manevra. Oricum eu sunt curios cu autobuzele cum vor proceda. Presupun ca ori Pipera, ori Floreasca (sau ambele de ce nu) preiau 605 dupa ce mai taie din turele din alte linii, iar Titanul le baga pe cele din 655 in alte linii? Ce romantic, ce frumos :twisted:

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB ByOnu

Tramvaiul macar circula pe Vacarescu, o spune cineva care il foloseste... scuze, il folosea (RIP) zilnic. Autobuzele vor sta blocate aiurea in trafic. Iar statiile de dupa intersectii sunt criminale.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Puss in Boots

M-am gandit si eu ca linia lui 55 per total nu e atat de praf ca linia lui 5 si mi-as dori sa cred ca pe lista de 2018 se afla reabilitare linie tramvai Barbu Vacarescu.....Pana se iau tramvaiele noi numai bine e gata (pt ca ambele obiective vor mai dura destul). Vise, nu?

605-ul pe Barbu Vacarescu ar putea sa foloseasca linia de tramvai.....si sa aiba statiile tot acolo. Dar nu cred ca va fi cazul. In Iasi cand se lucra la unele linii de tramvai autobuzele care inlocuiau linia respectiva mergeau pe linia de tramvai si opreau in statiile de tramvai. Concomitent cu alte tramvaie.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB ByOnu

Puss in Boots wrote:
605-ul pe Barbu Vacarescu ar putea sa foloseasca linia de tramvai.....si sa aiba statiile tot acolo.


Imposibil, distanta dintre peroane si stalpii de pe centru este prea mica pentru a circula in siguranta.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Puss in Boots

Ai dreptate. Iata de ce e bine in cazul asta sa ai stalpii de sustinere pe margine nu pe mijloc.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB ByOnu

Mdea, ca pe Iancului sunt pe laterale si vai vai ce mai merg autobuzele.  :roll:

 


Go to page:  1  ... 232 233 234 235 236 237 238  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use