Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1326993 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 170 171 172 173 174 175 176  ... 444
 
 

📖 Pagination options
  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective ADY881

Eu cred ca voi nu ati inteles ideea generala: cat va fi primar Oprescu, este bine sa treceti pe masini, iar daca nu le aveti, sa va luati niste cazane vechi, le inmatriculati pe o firma bulgara, si gata.

Editat de admin.
Ne-am saturat sa va tot corectam mesajele! O carte de gramatica nu v-ar strica!

 


Re: Stiri, noutati, perspective nokia2110

Ilie Alexandru wrote:
Se introduce o nouă linie de tramvai în Capitală. Va ocoli Parcul Izvor și va merge până la Unirii.

Primăria Capitalei va introduce o nouă linie de tramvai în București pentru a rezolva problema traficului din centrul Capitalei. Noua linie de tramvai va lega strada Vasile Pârvan, unde se încheie prima etapă a Diametralei Buzești-Berzei-Uranus, de Bulevardul Regina Maria. În total, se va instala 1,5 kilometri de cale dublă de tramvai.

Adică o va lua pe la P-ţa Constintuţiei sau cum? Că dacă asta e propunerea de traseu, e o aberaţie cruntă!

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective 133 313

Haaaaaaa hahahahahah!  :lol:  :lol:  :lol:
Asta este cea mai tare gluma din cate am citit anul asta. A trecut 1 aprilie domnilor.
Hai cu tramvaiul pe Pantelimon, Rebreanu, Muncii, Vacaresti mai bine! Si cate alte rute pe otelul rosu unde calatorii merg pe propria raspundere.
P.S. Cum o sa se numeasca linia? 44? Hahahahahahhaaaaaaaa!  :lol:

 


Re: Stiri, noutati, perspective andrei11

Nu mai publicati toate cretinatatile marca B 365.
Sa faca cineva curatenie in topic.  :twisted:
De acord cu #133 313.

 


Re: Stiri, noutati, perspective Celestin Draganescu

@133 313: Like :)

 


Re: Stiri, noutati, perspective survola

nokia2110 wrote:
Adică o va lua pe la P-ţa Constintuţiei sau cum? Că dacă asta e propunerea de traseu, e o aberaţie cruntă!

Poate sa o ia si pe acolo, dar sa termine macar capatul lui 5, ca e mai putin de 1,5 km cale dubla  :D

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective 133 313

Revenind la stiri adevarate... pregatiti-va de devierea/suspendarea liniilor 40 si 56. Evident pe termen nedefinit, avand in vedere ca vorbesc de lucrarile de la pasajul Muncii. Incrucisarile oricum sunt varza de multa vreme, mai ales de cand s-au terminat electrozii sunt ceva demn de horror, cu rupturi si in stanga si in dreapta.

 


Re: Stiri, noutati, perspective georgica2704

Presimt ca liniile 40 si 56 vor fii suspendate iar linia 14 prelungita la Complex Titan. :evil:

 


Re: Stiri, noutati, perspective Sava_6115-6315

1,5 km de linie tramvai intre Vasile Parvan si Unirii. :x  Pai  de abia s-au schimbat sinele  pe Berzei si s-a asfaltat.... ca "desteptii" din primarie sa constate ca noile trasee de tramvaie(24,44)  cam  cara aer la Vasile Parvan....... Despre aceast "proiect" s-a mai  discutat la topicul cu legarea terminalelor de tramvaie  din zona Unirii. Nu  este o  ideie rea, dar, cum  spun colegii mai  sus,  sa nu sapam  Bucurestiul  aiurea si  sa-l  lasam plin de gopi, balti si mizerie....  Mare-i  gradina Domnului.... :popa:

Apropo! Bucla inutila de la Basarab dinspre Dinicu Golescu o fi  asteptand  vreo linie Basarab via Unirii? Nici cand a fost schimbata linia in zona Plevnei-Cismigiu-Cobalcescu nu a intors 20-ul acolo. 20 si  44 au facut traseu  comun (Giulesti-Virgiliu-Bucurestii Noi). Oricum in  acei  ani arata altfel bucla  de la Basarab (2003 sau 2004 parca)

 


Re: Stiri, noutati, perspective nokia2110

Electrozi sunt, că am mai văzut sudări la şine în ultimele 2 săptămâni.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective 133 313

Ceva sporadic. De fapt nu mai sunt de sudat liniile alea, sunt rupturi tot la doi metri.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Victor92

Se pare ca baietii de la Alexandria iar isi fac de cap. Nu are rost sa va mai spun ce se intampla cu linia N116 pentru ca m-am saturat de situatiile pe care le vad seara de seara + linia 668.

Ce m-a amuzat in seara asta. Am luat de la Afi Palace ultimul 105 spre Valea Oltului (aproximativ 23:15), iar la statia Orizont soferul (titularul de la schimbul 2 de pe 4178) a si schimbat firma pe retragere. Eu am coborat la "Drumul Taberei 34", iar in autobuz se mai aflau 4 calatori. Ce sa inteleg de aici: daca autobuz a ramas gol, soferul a cotit-o de la Brasov pe retragere sau la "Brasov" i-a dat pe toti calatorii jos (daca au mai ramas)? Te doare capu'...

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Tom

Pe vremuri, puneau in geam placuta cu "Se retrage" pe la jumatatea semicursei, dar ajungeau la capat, de unde plecau la garaj.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB hADRIAN

Cand a fost 126 la Alexandria cu DAC 112, era 554 care fusese mult timp titular pe raposata preoreseneasca 439, scotea tabla cu 126 la intrare pe Magheru si apoi  pe traseul lui 226, evident gol si direct in autobaza. Dar pe atunci nu aveau tahografe si alte mijloace de monitorizare. Greu de scos vechile obiceiuri din unii.  :(

 


Go to page:  1  ... 170 171 172 173 174 175 176  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420651 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use