Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1336707 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 340 341 342 343 344 345 346  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) andrei11

124 era un fel de ranforsare a lui 123...

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) WT_fan06

Îl ranforsa maxim, o dată la câteva ore  :lol: ...

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) GPS

:lol:

andrei11 wrote:
124 era un fel de ranforsare a lui 123...


A fost, cândva, acum mult timp.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) ANTENA

Am spus si eu de renuntarea la 149 si ajustarea lui 361.
In fine, s-a hotarat doar renuntare la linii, in schimb fara nimic nou.

Probabil ca pregatesc introducerea liniilor scolare din sectoarele 1 si 6
Eu asta cred.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Victor92

Avand in vedere ca linia 642 a fost desfiintata fara nicio logica si abuziv, iar Floreasca nu are voie sa trimita autobuze Mercedes-Benz Citaro Euro 3 si 4 pe liniile centrale - 368 si 381 (de ce oare - in timp ce Obregia, Alexandria trimit zi de zi), linia 143 a ajuns in premiera la 10 ture ...

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) andrei11

Victor92,
Ai fi vrut ca linia 642 să se permantizeze din unicul motiv că  tu sau cineva apropiat ție stă în zona lui 642 ?
Din motive de M 5.1 / 41 linia 642 n-are  ce să caute în peisajul cotidian.
Vă e lene să schimbați puzderia de trolee / autobuze care pleacă nonstop de la Valea Argeșului și care inevitabil ajung și la intersecția cu Brașovul ( 41 ) ?
Eu aș vrea o linie directă Piața Iancului / Știrbei Vodă colț cu Spiru Haret.
Hai să înființăm zeci de mii de linii directe din orice punct în orice punct al Bucureștiului.
__________________
A, că 41 nu face față  și trebuie dublat între Dr. Taberei și M Crângași până ce se va inaugura M 5.1 ?  Asta e altă poveste. Să se înființeze 641 ca ranforsare, dar pe traseul lui 41, nu de la Valea Argeșului ! De ce nu pomenești nimic de faptul că la orele critice 642 stă în trafic pe  Virtuții ?
Neluarea în calcul a unor aspecte care nu-ți  convin  te descalifică ca și mod de abordare a discuției.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Celestin Draganescu

Victor92 wrote:
linia 143 a ajuns in premiera la 10 ture ...


Mare lucru pentru zona aceea.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Chev Celios

Nu stiu cat de premiera sunt cele 10 ture in 143. Linia asta a avut foarte multe tot timpul. Poate sa mai fi scazut numarul de ture sub 10 dupa introducerea lui 642. Mai mult ca sigur au mai aparut din Citaro in plus si prin 253. Am observat azi ca circula destul de bine la orele de varf plus ca din cate stiu eu in repartizare cele doua linii(143 si 253) sunt unite. Chiar tin sa zic ca de fapt sunt sigur ca s-au intors turele inapoi in liniile de unde au fost luate pentru 642.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) orex

Nu vreau sa var batul prin gard dar ia vedeti domniile voastre, cum autobuzele arondate liniei 641, ruta ramasa sa ”sustina” 41, circula la a 4 (patra) statie de la capat ca si cand soferul, considerand ca-i masina personala, a vrut sa iasa la plimbare, asa, incognito, ca duminica dupa amiaza, sa ia nitel aer! :lol:  :lol:  :lol:
La Plazza, sens spre Lujerului la orele 16:57 a VENIT GOALAAAA!!!!
IMG_20200105_165710 M.jpg (253.65 KB; downloaded 2774 times)

PS
Ce inseamna asta?
Ca turele sunt prea dese ori ca nu mai e nevoie nici de 641, nu?!

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Utilizator anonim

641 la fel ca 642 cara aer, singura diferenta e ca poate fi de ajutor daca se intampla ceva naspa la Grant. In rest calatorii altor linii sufera din cauza lipsei de autobuze, care plimba aer pe 641.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) barbuandrei

Unde scrie ca nu au voie sa introducă Mercedes pe 368 si 381? Chiar si asa, cei din conducerea autobazei Floreasca (una foarte proasta datorita ultimelor mutari din urma cu 2 luni  :popa: ) ar trebui sa ia exemplu garajelor Alexandria si Obregia care trimit chiar si E3 pe aceste linii. In vara lui 2019, chiar si dupa aparitia acelei circulare care interzicea prezenta masinilor E3 ce nu au in dotare AC pe liniile urbane, 4458 a fost titulara in perioada iulie-august pe 368, iar din experienta personala pot spune ca atunci cand afara sunt 40 de grade la umbra si apare 4458 dupa 10 minute de asteptare, nu este ceva plăcut.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) orex

Pe 605 se poate, nu, si circula in zona ”buna” a Bucurestiului!! ;)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Utilizator anonim

Ce e cu 605? Mai nou vad zilnic Kent aici.  :lol:

P.S. Nu va impacientati  :bere:

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) orex

Poate le scot mai pe ziua ca, nah, turcoazul cade altfel in lumina ziua decat noaptea! :lol:  :lol:  :lol:

 


Go to page:  1  ... 340 341 342 343 344 345 346  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420986 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use