Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1327066 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 174 175 176 177 178 179 180  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri, noutati, perspective Victor92

georgica2704 wrote:
Pana la urma cu ce difera vechile trasee ale liniilor N118 si N125 fata de noile trasee ? :?  :evil:


N118 nu mai merge pana la Pasaj Chitila, iar N125 o ia pe Strada Maica Domnului ...

 


Re: Stiri, noutati, perspective Victor92

crocodil wrote:
De luni linia 4 va avea un tur de la dep. Militari si unu de la dep. Giurgiu, urmand ca vagonul v3a sa fie trimis in 25 sau 7. Sambata si duminica ramane doar un tur de la dep. Giurgiu.


Ai idee la ce ora va avea accesul Tatra de la Dep. Militari catre CFR Progresul pentru linia 4?

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Victor92

Intervale a la Depoul Dudesti ...si se mai plange lumea dupa aceea ca nu sunt tramvaie ...
DSC_1537.JPG (193.29 KB; downloaded 3098 times)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Victor92

Iata cum arata statia "Bulevardul Nicolae Balcescu" la ceas de seara, duminica: 21:27.

Sa recapitulam:

Linia 126: 1 tur
Linia 168: 3 ture
Linia 226: 6 ture
Linia 300: 6 ture
Linia 368: 7 ture

Si dupa ce stai in statie minute bune, vin toate (nu tot timpul) una dupa alta ...
DSC_1557.JPG (275.74 KB; downloaded 2979 times)

 


Re: Stiri, noutati, perspective crocodil

Scuze de intarzierea raspunsului Victor. Turul din linia 4 iese la ora 4:30 cu acces la Zetari (5:25) pe traseul liniei 8 si se retrage la 22:42 cu plecare de la Zetari spre Dep. Militari la ora 21:46 parca.

 


Re: Stiri, noutati, perspective Victor92

crocodil wrote:
Scuze de intarzierea raspunsului Victor. Turul din linia 4 iese la ora 4:30 cu acces la Zetari (5:25) pe traseul liniei 8 si se retrage la 22:42 cu plecare de la Zetari spre Dep. Militari la ora 21:46 parca.


Multumesc mult de tot pentru raspuns !!  :D

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Sava_6115-6315

In seara asta (ora ~ 22:00) am  mers lejer pe jos de la fostul magazin  Eva pana la Victoriei fara sa treaca vreun 300 in sensul meu de deplasare...  Liniile de autobuze banuiesc ca au suferit si  ele pierderi estivale.... nici trolebuzele nu cred ca au scapat..... Asadar, pana la 1 octombrie numai  de bine....

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB crocodil

Toate au pierderi estivale de 20% si sa speram ca va reveni la normal la 1 octombrie daca vor fi piese de schimb si nu se va dezmembra si ce sa sa scazut pe timpul verii.

 



Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Victor92

Odata ce a dat caldura si programele traseelor RATB au fost adaptate celor de vara, a inceput sa apara si aerul de om "nesimtit" in traficul bucurestean.

Statia Piata 21 Decembrie 1989. Ora 15:13. Afara cald, 30 de grade si statia plina. Vine un 381 - 4786 - si vanzand ca autobuzul este plin si oamenii din statie au navalit asupra usilor, am decis sa incerc pe la prima usa, desi stiam de la inceput ca pe acolo se efectueaza doar coborarea. Cand vad aglomeratie, optez pentru prima usa din cauza posibilor hoti care s-ar putea afla acolo unde este...multe lume.

Ii las pe toti sa sa urce si cand sa-mi vina randul, soferul imi tranteste usa in bot si incepe sa ma injure.

Incep sa-l intreb de ce mi-a inchis usa.
El: "Ca ce p**a ? Nu vezi ca sunt si alte usi ?!?!"
Alerg spre usa a doua, si pac: imi este inchisa in bot. Am uitat sa preciez ca la semafor era ROSU, deci avea tot timpul din lume sa ma lase sa ma urc. Autobuzul pleaca, eu raman cu buza umflata, dar voiam niste "explicatii". Merg dupa autobuz la semafor si in incercarea de a lamuri situatia unde iar primesc un pachet de injuraturi. Calm. II fac pozele pentru a avea o dovada cine cum a fost.

Sa recapitulam: Linia 381. Luni 23 Iunie 2014. Ora 15:15. Statia Piata 21 Decembrie 1989 (Sens Berceni).

Dupa, apare la 5 minute 4788, tot in linia 381. Ma urc in el, de data aceasta pe la usa a doua, iar cand sa cobor la Budapesta, observ o doamna cu un copil care doresc sa se urce pe la prima usa pentru ca, pe la celelalte era aglomerat. Soferul inchide usa brusc si numai o fractiune de secunda nu a stat ca acel copil sa fie lovit. Intr-adevar, nu avea ce sa caute pe acolo, dar...in conditii de aglomeratie, de caldura credeti ca lumea se mai gandeste la acest aspect?

Recunosc, nici eu nu m-am gandit, dar am o teama de aglomeratie si de hoti. Va atasez aici pozele cu respectivii.

Ce sa fac? Sa trimit reclamatie la RATB? Oricum, domnul "purtator de cuvant"- Constantin Tobescu- NU raspunde la e-mail-uri cu situatii grave. Dumnealui prefera "confortul" de a da curs celor care trimit reclamatii de genul "De ce nu a mers aerul conditionat in autubuzul X?" ...si X fiind unul fara aer...ca sa vedeti cum functioneaza draga domnilor mareata institutie numita RATB ...
4786 Universitate381.JPG (222.05 KB; downloaded 2825 times)
DSC_1559.JPG (176.66 KB; downloaded 2826 times)
DSC_1560.JPG (215.4 KB; downloaded 2828 times)
4788 Budapesta381.JPG (219.17 KB; downloaded 2830 times)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Robert24

Ala de pe 4786 se stie ca e o mare lichea. Aproape zilnic are conflicte cu calatorii...

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Victor92

Deci...sa fac reclamatie sau imi pierd timpul ?

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Gabi23

Linia 400 rezistă pe plăcuţe, deşi este istorie de ani buni...

Grup Industrial Titan - 23.06.2014.jpg (272.29 KB; downloaded 2750 times)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Robert24

Linia 44 incepe sa se bata la frecventa (in weekend) cu 42...  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:

http://www.ratb.ro/docpdf2/44%20CARTIER...RUARIE.pdf

 


Go to page:  1  ... 174 175 176 177 178 179 180  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420659 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use