Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1326608 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 194 195 196 197 198 199 200  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

Mda  :evil:
IMG_20151122_045920.jpg (56.29 KB; downloaded 2506 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB 133 313

Adica aici.
Dudesti.jpeg (96.03 KB; downloaded 2503 times)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

Linia 4 ar trebui desfiintata in perioada cat linia 11  intoarce la Zetarilor, sambata seara am ramas uimit si revoltat sa descopar ca pe aceasta inutilitate de linie sunt 2 ture  :o in vreme ce 7 vine execrabil in weekend  :evil:

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB georgica2704

Iar pe 56 sunt 3  ture in plina zi lucratoare,  asa ca sa nu ne mire ca vine si la 25-30 de minute intre ele. Plus ca se tine scai dupa un 40 , apoi pauza totala.  :evil:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB 133 313

S-a reluat traficul pe Dudesti.
Cat despre 56... pai de unde vagoane de rupt pe Basarabia? Pe acolo bag seama nu prea se sudeaza liniile sistematic ca pe traseul lui 1 de exemplu.
La Colentina vai si amar. Si nici Titanul nu-i departe. Sa vezi 111... sa vezi 171! Daca iese de pe 21 si ajunge pe Basarabia in vreun fel cred ca se rupe in doua. Pana ajunge prin URAC cred ca nu ma ramane tabla pe el de-o tigaie. Iar cand franeaza... zici ca-i taraba bantuita.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB WAYNEN

Salutare!Sper că postez în topicul care trebuie!
Acum 2 ani,linia 178 a fost prelungită până la ,,Militari Residence" pentru a facilita călătorilor accessul cât mai rapid către centru.Dar nu înţeleg rostul de ce autobuzul a fost prelungit direct prin Drumul Osiei şi nu prin ,,Militari Shopping Center".Propun ca linia 178 să aibă traseul modificat de la intersecţia Drumul Osiei/Bulevardul Iuliu Maniu prin:Bulevardul Iuliu Maniu-Militari Shopping Center-Drumul Osiei şi apoi traseul normal până la terminal,traseu pe care-l are în prezent linia 138,generându-se astfel,mai mulţi pasageri.
Verde-traseul actual al liniei 178,Rosu-traseul propous de mine al liniei 178
rsz_linia_178.jpg (88.12 KB; downloaded 2211 times)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Robert24

Nu crezi ca la numarul de autobuze pe care il are, linia 178 si-asa are prea multi pasageri?

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Florinds

:) E buna asta. Cred ca e una din cele mai defavorizate curse, bara la bara aproape peste tot... Ce nervi trebuie sa aiba oare soferii... Cand ii vad cum iau virajele la milimetru.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB cosminduru

Traseul 178 a devenit inacceptabil de lung pentru o cursa care tranziteaza unele dintre cele mai aglomerate si inghesuite artere (Uverturii, Virtutii) si care are un capat relativ fara stationare (Sala Palatului).
Blocajele din zona Crangasi sunt omniprezente, de aceea 178 circula haotic si functioneaza doar pe segmente legatura dinspre Militari la 41 si de la 41 Crangasi spre Gara.

Ar trebui scurtat traseul la vechiul capat de la Apusului, si sa existe un 278 (sau 180) pentru centrul comercial si cartierul nou construit care sa faca legatura pana la Lujerului si sa intoarca similar cu 106. 278 sa revina in Giulesti

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

Desii au trecut 2 ani cu linia 101 modificata prin Str.Ziduri Mosi, 4856 un autobuz care a circulat constant in ultimii 2 ani pe liniile garajului nu are afisajul actualizat, curios in Aprilie cu modificarea liniei 335 a fost printre primele actualizate, masina fiind titulara pe linia 335, e drept uneori afisajul mai da rateuri si autobuzul circula cu '' placuta '' in geam  :roll:
4856-101,10.12.2015..jpg (223.37 KB; downloaded 2004 times)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB cris_m

Si eu am vazut acum cateva saptamani un 311 cu afisajul Faur Poarta 4, desi restul au afisajul actualizat...

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB alchimistul

Pai si 311 nu acolo intoarce, la Faur?

Cred ca Axel s-a referit la faptul ca 101 trebuia sa afiseze Bucur Obor in loc de Doamna Ghica.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB GPS

Da la Faur, dar stația se numește Faur nu Faur Poarta 4!  :D

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB andrei11

Hmm...Prin traditie aceea e Poarta 4. Asa o stiu si eu pe cand erau autobuze de genul 42 / 79 si care circulau prin Balta Alba pe drumuri de tara neasfaltate  :!: Sa nu se confunde cu intrarea de la statia M Republica.

 


Go to page:  1  ... 194 195 196 197 198 199 200  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use