Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1321540 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 302 303 304 305 306 307 308  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) drbm

WT_fan06 wrote:
Și eu aș vrea un 300:
- prelungit la Unirii
- prelungit la Făurei, ocazie cu care aș dizolva 65 în 86


Absolut logic!

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) V2A

De câteva zile, autobuzele liniei 117 ocolesc iar fântânile pe sensul spre Sf. Vineri, nu o mai iau drept de pe Bd. Regina Maria pe Bd. Unirii (printre fântâni).

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Dragos31

Si luni la fel procedau soferii. Oricum, nu inteleg rolul schimbarii. De bine, de rau, mai repede se traverseaza piata pe la fantani :? .

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) rosetti61

Pe acolo ar trebui sa mearga si 104, 123, 124, dar au fost restrictionate probabil din cauza reducerii traficului greu in zona fantanilor, cauzator de vibratii, poluare, etc. Asa ocolesc pe la Horosocop, mai iau un semafor in palmares. DIn Aleea II poti sa faci stanga in bd Unirii sau a fost instituita interdictie?.

117 avea traseul figurat pe pagina STB cu ocolul pe Aleea III, de cand li s-a dat voie sa o ia din nou pe la fantani (ala era traseul traditiional al lui)?

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) bercenicity

In plus, la fantani nu avem speed-bump-uri?

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Dragos31

Ba da. Au fost instalate odată cu modernizarea fântânilor/zonei.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Dragos31

Azi, unele autobuze din linia 136 au primit o mica actualizare a firmei, in timp ce altele au "intors" tot la Izvor... :twisted:






 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) BodoMinea

De Google Maps ce să mai zicem... Până se îndură să îl actualizeze... Tot la Pod Eroilor va întoarce (MULT de acum înainte...)
Screenshot_20190407-204555__01.jpg (282.09 KB; downloaded 1886 times)

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) koala1712

Si-a schimbat 136 traseul sau nu pricep eu?

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) cris_m

Daca te referi la postarea colegului Dragos, da, este o schimbare temporara. Schimbarea a avut loc in contextul unui maraton in centru.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Dragos31

M-am referit la faptul ca azi, pana in jurul orei 15:00, linia 136 a circulat deviat intre "C.E.T. Vest Militari" si "Piata Regina Maria". A fost doar o modificare temporara, asa cum a punctat si cris_m, din cauza evenimentului "Bucharest 10k & Family Run". A pus si Gabi23 ceva aici: viewtopic.php?f=20&t=52&start=3724#p308793.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) V2A

M-am uitat pe orarele liniilor 73, 74 și 76 și am constatat că au fost suplimentate în zilele de week-end, cred că tot din 1 aprilie, la fel ca alte linii.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) GPS

Da, au fost suplimentate în weekend.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) WAYNEN

Am fost astăzi cu linia 361 de la Mall Băneasa la Piața Unirii.Care au fost concluziile mele după această călătorie:
1) Puțini pasageri pe întreg traseul pentru că nu oferă legături utile cu alte linii.Singurele legături cu alte linii pe sensul Băneasa-Unirii sunt la Piața Presei Libere cu liniile 41,105 și la Palatul Parlamentului cu linia 136.
2) Nu oprește în toate stațiile.Aici mă refer la sensul Unirii-Băneasa.
3) Distanțe mari între stații.Aici mă refer între stațiile ,,Piața Victoriei" și ,,Piața Revoluției".Ar trebui să se mai introducă o stație pe Calea Victoriei la intersecția cu Bulevardul Dacia.
4) Intervale mari de succedare,25-30 minute.
Care ar fi cea mai bună variantă cu această linie?Comansarea acestei linii cu linia 131.Adică să existe o singură linie care să circule în ambele sensuri pe axa nord-sud până la ,Piața Unirii".Astfel,această linie ar avea mai mulți pasageri pentru că ar asigura legături utile cu alte linii STB.

 


Go to page:  1  ... 302 303 304 305 306 307 308  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use