Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1310382 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 145 146 147 148 149 150 151  ... 444
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB 133 313

Aia de pe 627 sunt absolut superbi. Dupa ce ca unt pasari rare merg si in trenulet.

 


Re: Stiri, noutati, perspective alchimistul

Unui prieten care s-a mutat in Residence Rahova i s-a spus despre o eventuala prelungire a lui 117/227 inca de la finele anului trecut.
Pe Google Maps, sos. Salaj pare sa se intersecteze cu Pucheni - dar care este starea reala a intersectiei celor 2 drumuri la ora actuala ? In vara am mers pe Pucheni pana la "parcarea" de tiruri din capatul strazii, insa acolo se termina drumul asfaltat. Inainte de o eventuala prelungire a lui 117 ar trebui realizata o legatura decenta intre Pucheni si Salaj, deci cred ca mai avem de asteptat.

 


Re: Stiri, noutati, perspective ikarus13

Mda...asta ar mai trebui...să facă o cursă și așa foarte dificilă mai lungă...Mai trebuie să-l crească pe 139 și le avem pe toate. :evil:

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Mircea G

ikarus13 wrote:
Mda...asta ar mai trebui...să facă o cursă și așa foarte dificilă mai lungă...Mai trebuie să-l crească pe 139 și le avem pe toate. :evil:
Atunci stati in garaj si faceti ture in jurul gardului sa nu va stresati . Ce mentalitate de om care se afla pe un forum dedicat transportului .... Oare asa gindesc toti de pe la RATB ???

 


Re: Stiri, noutati, perspective ikarus13

NU MĂ DERANJEAZĂ SĂ FIE PRELUNGITE TOATE TRASEELE. VORBEAM ÎN SPECIAL DE LINIA 117. :!:  :!:  :!:  Dacă ai putea să faci macar 5-6 curse ( să fii tu șofer) pe linia 117 nu ai mai vorbii așa. Mă rog...să fiu și eu rău nițel...Mircea G nu te-am jignit a fost doar părerea mea dar ai mentalitate de călator care nu cunoaște nimic în legătură cu această regie. Bine că nu se dorește prelungirea lui 117 până prin Pantelimon că de..se poate... :evil:. Imi cer scuze că am continuat conflictul.

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Mircea G

Da , am mentalitate de calator care trebuie sa fie servit de ratb la orice colt de strada . Ma doar fix in cot de stresul soferilor sau de parerea lor . Nu fac fata , pa , sa plece de unde au venit ca se gasesc altii care pot si poate pe bani mai putini .
Nu ma intereseaza cu nimic regia dvs , eu vreau transport in comun . Nu este treaba mea bucataria interna , dar uite ca printre rinduri am aflat ca soferii sint vinovati de liniile rupte-n doua , de trasee scurtate , de tot .
Ma scuzati , dar daca eu eram " regia " , soferii astia care se pling de stres erau someri expirati .
Discutati despre stresul soferilor de zici ca fac operatii pe creier cu manusi de box ! Atita lamentare . Eu vad ca sint relaxati , Vorbesc la telefon , fumeaza , beau cafea , merg cu 25 km la ora , care este stresul ? Dvs ati apucat vremurile trecute ? Nu cred . Soferii aia care atunci mergeau cu oamenii ciorchine pe scari oare ce simteau ?
Sa revenim . Nu este vorba de stres , este vorba de lene si incapacitatea de a presta o meserie . Soferii sa santajeze , este prea mult si poate cineva va face curatenie .
......................
Solutii de a face linii eficiente de transport , este la indemina RATB  care poate aude si vede si poate va face ordine .

 


Re: Stiri, noutati, perspective Robert24

Haideti sa pastram discutiile fara izbucniri. Fiecare poata sa isi exprime parerea cat mai obiectiv fara a jigni pe altcineva.

 


Re: Stiri, noutati, perspective andrei11

Votez pentru Mircea G. Nu jignesc pe nimeni, e o parere proprie.

 


Re: Stiri, noutati, perspective iliutu

MG, orasul Bucuresti nu este tocmai normal...
Ca de obicei, adevarul este pe la mijloc. Problema este ca deciziile in RATB le iau sefii, care nu sunt cei mai buni manageri.
Iar deasupra lor este un primar care considera ca transportul in comun este pentru saraci - de aici trebuie inceputa schimbarea de mentalitate !

 


Re: Stiri, noutati, perspective andrei11

De luni 23.09.2013 linia 1 va fi sparta, cateva saptamani.

Adica cu alte cuvinte ce se va intampla la Piata Muncii ? Ca acolo se pare ca e"buba".

 


Re: Stiri, noutati, perspective autob368

Motivul? Sa fie oare din cauza lucrarilor de la Piata Iancului? Nu am mai trecut de mult pe acolo si nu mai stiu cat de mult au avansat...  :roll:
Pe site-ul RATB bineinteles ca nu s-a afisat nimic, desi mai este doar week-end-ul la mijloc.

 


Re: Stiri, noutati, perspective andrei11

1) Eu stau fix in Piata Iancului, nu are treaba tramvaiul 1 cu lucrarile de aici.
2) Daca tramvaiul intoarce in Piata Iancului ( venind de la Obor ), inseamna ca bucla de la Iancului e activa. ( La ora actuala e perfect functionala ).
3) Idem tramvaiul venind de la Prosper intoarce in bucla de la Dristorului ( care trebuie activata ) ( Sau va intoarce prin fata depoului Dudesti, ca poate ).
Concluzia, buba e intre Dristorului si Iancului, adica taman la Piata Hurmuzachi ( Muncii ). Acolo se va intampla ceva, ca in alta parte nu are unde.

 


Re: Stiri, noutati, perspective Robert24

Sa speram ca se apuca sa schimbe bucata veche de pe bretelele pasajului (oare visez?  :shock: )...

 


Re: Stiri, noutati, perspective andrei11

Ar cam fi cazul, arata deplorabil, nu exagerez.
Pe de alta parte pot lasa actuala configuratie de circulatie, la cate tramvaie 1 circula nu e prea mare deranjul acolo cand se taie bulevardul pe jumatate.

 


Go to page:  1  ... 145 146 147 148 149 150 151  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419436 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use