Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1327948 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 335 336 337 338 339 340 341  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) barbuandrei

Asa cum am scris in topicul Bujoreni, pe perioada verii a fost aceasta regula, anume "toate liniile centrale sa fie cu Irisbus-uri". Din pacate Vatra are mai multe ture decat Irisbus-uri disponibile si nu a tinut pasul cu Bujoreni, la care si in prezent aceasta regula fiind in continuare in picioare, vechile troleibuze titulare pe 61 migrand pe 62 (5271, 5285), 93 (5259) sau 96 (5261).

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) alexandru_minciu91

6459 este in 302. Pentru prima data Otokar de 12 metri in aceasta linie care e plina de 10 metri.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Andi_C

A mai fost si sambata Otokar de 12m pe 302. În general pe această linie circula Otokar Kent C de 10m și mai apar și MB Citaro.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Utilizator anonim

Linia 35 pare ca a ramas in 3 ture, atat ieri cat si la ora asta sunt doar 3 vagoane.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) CiprianTRB

La ora asta, pe InfoSTB apar 4 ture.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Utilizator anonim

Am dezlegat misterul, sunt 5 ture, dar in ultimele zile mai ales la sch 1 au fost reduse 1-2 din motive tehnice.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Victor92

Placut impresionat in urma cu cateva minute. Un autobuz de pe linia 343 avea toate locurile de pe scaune ocupate, iar in picioare se mai aflau inca 10 calatori.

Daca autobuzele ar avea banda unica, fara sa ramana blocate cu zecile de minute pe Petricani, Colentina, Fundeni, linia ar fi mult mai atractiva.

Asta ar insemna mai multi calatori -> mai multe validari -> mai multi bani in contul STB ...

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) WT_fan06

Şi costuri de exploatare înjumătățite...

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Victor92

Nu stiu daca mi-a scapat, dar parca intr-o vreme, linia 232 era aproape toata de la Obregia. Astazi am observat ca linia e iar impartita 1/2: Pipera si Obregia.

Separat, nu inteleg o alta situatie: de ce sunt trimise autobuze Mercedes-Benz Citaro pe linia 327 (4 la numar  :!: ) de la Alexandria unde si asa cara aer si nu sunt schimbate cu piticii din 302. ?!

Pe 302 chiar se "cara" la greu aproape la orice ora si ar fi imperios necesare autobuze de 12 metri!  :headbash:  :headbash:  :headbash:

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) cris_m

232 era cam jumatate la Pipera inca de cand a trecut 783 la Titan. Atunci era minoritara Obregia.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Victor92

A fost o perioada in care au ramas vreo 4-5 ture de la Pipera si restul Obregia in primavara. Asa tin minte ...

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) GPS

Așa este și acum, sunt mai multe de la Obregia.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) alexandru_minciu91

Din ce am observat pe aplicatia INFO STB, dimineata linia 69 are 25 de ture, iar dupa-amiaza sunt 21. Iar pe linia 91 arata ca sunt 5 ture la ora asta (5304, 5307, 5344, 5385, 5386). Dupa atatia ani linia 91 are cu un tur in plus.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) barbuandrei

E o greseala. Mie personal imi arata doar 4 masini.

P.S. La capat sunt 2 troleibuze in acest moment.
Screenshot_20191023-182843_INFO STB.jpg (1.1 MB; downloaded 2909 times)
Screenshot_20191023-182838_INFO STB.jpg (1.11 MB; downloaded 2907 times)

 


Go to page:  1  ... 335 336 337 338 339 340 341  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420722 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use