Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1337307 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 334 335 336 337 338 339 340  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) BodoMinea

De asta există butoane de STOP în autobuze, așa este în țările civilizate și cel puțin pe liniile regionale mai pustii pe unde am mers eu chiar se practică asta. Pentru a nu pierde timp, autobuzul oprește dacă sunt călători în stație sau dacă cei din autobuz își arată în vreun fel intenția (stau la uși, apasă butoanele, fac cu mâna etc). Evident, în aglomerația din oraș e irelevant de cele mai multe ori, fiind mereu călători în stații.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) andrei11

Mai ales la Mercedesuri am întâlnit foarte multe butoane nefuncționale.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) anndrei

Pai au avut soferii grija sa le faca nefunctionale pentru a nu le mai piui acea sonerie de la bord. Si eu am intalnit o gramada de butoane lipite cu super glue in Citaro.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Dragos31

Eu am văzut și multe scoase cu totul ... :popa:

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) cris_m

Ce piuie domne, doar se aprinde un bec...

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Dragos31

La unele încă mai "piuie"(bine - e mult spus piuit) - de altele, în schimb, au avut grija soferii titulari ...

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Chev Celios

cris_m wrote:
Ce piuie domne, doar se aprinde un bec...



Normal la Euro 3 pe langa martor avem si un sunet destul de enervant cei drept. La Euro 4 au doar martorul din bord. Asa au venit din fabrica.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) alexandru_minciu91

Linia 336 nu ar trebui sa revină din nou prin B-dul. Gheorghe Marinescu/ B-dul. Eroii Sanitari spre sensul Piața Rosetti? Sau va reveni odată cu troleibuzele?

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Victor92

Acolo au circulat inainte doar troleibuzele liniei 61.

336 circula pe traseul actual ...

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Gabi23

Oricum nu generează acel bulevard trafic pentru atâtea vehicule. 336 e util (ai în primul rând stație la intrarea principală de la spital) pe traseul actual, ca să nu mai zic că la fel trebuia lăsat pe trasel deviat prin Splai-Pod Eroilor pentru că era un important nod de legătură cu liniile care merg spre DT...

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) alexandru_minciu91

5198 este în 90 la ora aceasta.

 



Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) alexandru_minciu91

Doamna primar a dat interzis troleibuzelor Ikarus pe liniile centrale (61,69, 70, 90, 91), dar tot apar scăpări, cum a fost și 5144 acum o săptămână.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Utilizator anonim

Nu am auzit asa ceva pana acum. Singura regula a aparut cand au fost livrate noile Irisbus acum 14 ani, cand au vrut sa faca liniile 69 si 91 full Irisbus si in general cam asa este, destul de rar vedem Ikarus, in rest nu am auzit de vreo interdictie de genul, mai ales ca la troleibuze situatia e destul de proasta acum. Nici dupa venirea noilor Bozankaya nu se va putea face ce vor ei, ca nu sunt suficiente Irisbus, cel putin 50 de Ikarus trebuie tinute bine, si vor tine, ca au fost masini rezistente si fiabile, chiar mai fiabile decat Irisbus, inclusiv la caroserie.

 


Go to page:  1  ... 334 335 336 337 338 339 340  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421136 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use