Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1321833 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 133 134 135 136 137 138 139  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri, noutati, perspective Der Hofmeister

Problema e că 178 circulă în continuare deviat pe Plevnei. Nu văd care ar fi motivul pentru care nu a revenit pe traseul normal. La Virgiliu, dacă se mișcă rapid cu asfaltarea refugiilor (balustradele de protecție sunt deja montate), în maxim o lună am putea vedea primele tramvaie trecând pe-aici.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

De astazi Bd.Liviu Rebreanu a intrat in proces de asfaltare.
:? Torusi autobuzele abia incap pe banda care a fost lasata circulatiei iar unele au fost zgariate usor, iar din cauza carosabilului razuit s-au creat iar gropi si danburi si sar pietre in parbrize. :roll:
Pana se termina procesul de asfaltare liniile 311 si 330 ar trebuii deviate in felul urmator:
330> pe Bd.1 Dec.1918>Bd.Th.Pallady > Bd.Camil Ressu apoi traseul de baza.
311> pe portiunea troleibuzului 92 pana la Baba Novac apoi traseul de baza.


http://www.youtube.com/watch?v=Mz2kaRjqI5o

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

19.04.2013.>> 22:00

Autobuzele liniilor 311 si 330 au fost deviate (doar sensul catre Faur :!: ) pe portiunea troleibuzului 92 deoarece segmentul Campie-Pod din Bd.Liviu Rebreanu a fost inchis pentru asfaltare.

Aceste devieri vor dura cateva zile pe durata asfaltarii incepand cu ora 22:00. :roll:
DSC02308.jpg (66.67 KB; downloaded 2519 times)

 


Re: Stiri, noutati, perspective Axel

Robert24 wrote:
Liniile 102, 104 şi 246 vor circula pe trasee modificate


În vederea executării unor lucrări de modernizare în intersecţia Şos. Pantelimon/Şos. Gării Căţelu/Bd. Biruinţei, începând cu data de 19.04.2013, Brigada de Poliţie Rutieră va restricţiona virajului stânga din Şos. Garii Căţelu în Şos. Pantelimon.

Din această cauză, liniile de autobuze din zonă vor circula pe trasee modificate, astfel:

Linia 102 va funcţiona, pe sensul spre “C.E.T. Sud Vitan”, de la intersecţia Aleea de acces Cora Pantelimon/Şos. Dudeşti-Pantelimon, pe Şos. Dudeşti-Pantelimon, Bd. Basarabia, Str. Ion Sahighian, Şos. Vergului, apoi traseul iniţial. Celălalt sens nu se modifică.

Staţia “Spitalul Nicolae Malaxa”, situată pe Şos. Vergului, sens “C.E.T. Sud Vitan”, va fi reamplasată cu circa 20 m spre Şos. Morarilor.

Linia 104 va funcţiona, pe sensul spre “Piaţa Operei”, de la intersecţia Aleea de acces Cora Pantelimon/Şos. Dudeşti-Pantelimon, pe Şos. Dudeşti-Pantelimon, Bd. Basarabia, Str. Ion Sahighian, Şos. Vergului, rond Granitul, Şos. Pantelimon, apoi traseul actual. Celălalt sens nu se modifică.

Linia 246 va funcţiona, pe sensul spre “Granitul”, de la intersecţia Şos. Gării Căţelu/Şos. Dudeşti-Pantelimon, pe Şos. Dudeşti-Pantelimon, Bd. Basarabia, Str. Ion Sahighian, Şos. Vergului, rond Granitul, cu întoarcere pe Şos. Pantelimon, Şos. Gării Căţelu, apoi traseul actual. Celălalt sens nu se modifică.

Staţia "Şos. Dudeşti - Pantelimon", situată pe Şos. Gării Căţelu, sens "Granitul", va fi reamplasată cu circa 90 m înainte de intersecţia cu Şos. Dudeşti - Pantelimon.

www.ratb.ro

1. sunt deviate temporar
2. se invata lumea cu ele apoi ne trezim cu un 602: Granitul-Cora-Republica

 


Re: Stiri, noutati, perspective Alexx06

Am inteles de la tata (sofer in 104) ca s-ar putea sa tina devierea in jur de un an.

 


Re: Stiri, noutati, perspective andrei11

:?:  :?:
De ce ?

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

Telenovela autobuzelor liniilor 311 si 330 blocate pe Santierul Liviu Rebreanu dupa ora 21:30 continua. :evil:
DSC02440.jpg (68.25 KB; downloaded 2409 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Utilizator anonim

Mi se pare foarte normal ca se deviaza liniile ca sa se lucreze seara si noaptea. Afecta mult mai mult daca se facea deviera permanenta pentru o perioada mai lunga.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

Utilizator anonim wrote:
Mi se pare foarte normal ca se deviaza liniile ca sa se lucreze seara si noaptea. Afecta mult mai mult daca se facea deviera permanenta pentru o perioada mai lunga.

:? In seara asta nu au mai fost deviate. :roll:
Andrei problema e ca nu sunt deviate liniile, eu asta tot incerc sa explic, deviazale naiba o saptamana sa poti asfalta soseaua, eventual tot traficul inchis. :roll:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Utilizator anonim

Pai tu ai scris mai sus ca se deviaza...

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

Utilizator anonim wrote:
Pai tu ai scris mai sus ca se deviaza...


Astazi nu au fost deviate si au ramas blocate minute bune. :evil:
Am propus doar, apoi doar intr-o seara au fost deviate apoi ciuciu. :evil:  :roll:
Doar pe data de 19.04.2013. au fost deviate. :roll:
De ce crezi ca semnalez mereu aici '' E jale cu 311 si 330 pe Liviu Rebreanu, sa fie deviate pe la I.O.R. temporar ''. :roll:

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Robert24

Te-ai gandit vreun pic si la locuitorii care stau pe acolo? Tie ti-ar conveni sa trebuiasca sa mergi 2-3 statii pe jos pentru ca primaria nu isi face treaba cum trebuie? Asfaltarea aia puteau sa o faca in 2 nopti fara probleme si fara a afecta traficul unei zile obisnuite...

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

Robert24 wrote:
Te-ai gandit vreun pic si la locuitorii care stau pe acolo? Tie ti-ar conveni sa trebuiasca sa mergi 2-3 statii pe jos pentru ca primaria nu isi face treaba cum trebuie? Asfaltarea aia puteau sa o faca in 2 nopti fara probleme si fara a afecta traficul unei zile obisnuite...


Problema e ca aceste autobuze abia incap pe banda lasata circulatiei, risti sa rupi oglinda in zona unde sunt parcate utilajele.
Mie mi-ar place sa merg, am mers pe jos Cheiul Dambovitei portiunea Ciurel-Marasesti si nu am plans, asa ca aceste 3 statii sunt un fleac. ;)  8-)
Pacat ca nu am o tastatura de aur sa scriu, poate atunci ar vedea conducerea aceste probleme. :evil:
IMG_20130417_191044.jpg (73.07 KB; downloaded 2438 times)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

Statia ''  Pod Lacuri ''   a fost infiintata in toamna anului 2009 pentru linia 311. :evil: :!:

 


Go to page:  1  ... 133 134 135 136 137 138 139  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420532 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use