Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1310422 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 128 129 130 131 132 133 134  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Robert24

sneltram wrote:
Intre timp o mica schimbare la linia 162, insa nu-mi este clar daca si stationeaza in terminal alaturi de 133 si 282:


Da, in fata covrigariei stationeaza. Deja e cam plin acest "terminal" mai ales la orele cand au pauza de masa...

Ar putea sa se reglementeze ca la G.B. sa aiba stationare pentru pauza de masa doar soferii de pe 133 (la Abator cu lucrarile la maretul pod e cam greu) si 162 (nefiind poate indicat sa stea prea mult la magazii...), iar cei de pe 282 si 780 sa stationeze pentru pauza de masa la celalat capat.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Chev Celios

La celalat capat adica sa se faca coada pana in statia Minerilor???? Nici capatul de la Sos. Fundeni nu e prea luminat. Cel putin acest capat al lui 282 ar trebui mutat.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB rosetti61

162 nu poate circula de la Basarab prin Dinicu Golescu, Witting cu intoarcere prin Calea Plevnei? Sau: Calea Plevnei, Mircea Vulcanescu, Garii de Nord, Gara de Nord, Dinicu Golescu, Basarab, Orhideelor. Poate sa stea fie la statia de pe sensul spre Gara, pe partea cu Fabrica de Bere sau in terminal, pe una din "aleile" dintre scuaruri sau pe linia nefolosita de tramvai pe partea cu dispeceratul. Nu e asa de des incat sa incurce restul liniilor; odata semnau foaia la 16 Februarie - mai e dispecer acolo doar pentru tramvai? Nici in anii 80-90 nu cred ca erau dispeceri la Magazii sau Giulesti Sarbi, soferii isi semnau foaia la capatul de tramvai, in vremea cand 163 era locala cartierului - pe vremea cand era in tandem cu 315 si ajungeau la Basarab nu stiu cum stateau lucrurile, daca erau dispeceri pentru fiecare capat sau se semna pentru tot la Basarab.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

Rar mai sunt dispeceri la 16 Februarie din cauza faunei locale. :roll:  :evil:

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Gabi23

Axel wrote:
Rar mai sunt dispeceri la 16 Februarie din cauza faunei locale. :roll:  :evil:

La cate telefoane si alte obiecte de valoare s-au furat... I-au terorizat pe domnul si doamna de erau acolo de obicei. Nu mai zic ca microdispeceratul ala a ajuns sa fie mazgalit de toti limbricii  :roll:.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

Gabi23 wrote:
Axel wrote:
Rar mai sunt dispeceri la 16 Februarie din cauza faunei locale. :roll:  :evil:

La cate telefoane si alte obiecte de valoare s-au furat... I-au terorizat pe domnul si doamna de erau acolo de obicei. Nu mai zic ca microdispeceratul ala a ajuns sa fie mazgalit de toti limbricii  :roll:.


Mi-e mila de vanzatorul/vanzatoarea de la bilete care inca e acolo. :roll:

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

In caz de nu se carpesc craterele de pe Bd.Liviu Rebreanu sectiunea (Titan-Campia Libertatrii), linia 311 se muta pe traseul liniei 92 pana la Baba Novac.
Autobaza Titan deja face toate demersurile pentru devierea liniei 311 pe la Parcul I.O.R.
O decizie buna deoarece in ultimele 2 saptamani, 2 autobuze ale liniei 311 au crapat cu pernele de aer si pivotii. :evil:
:? Ma intreb daca si Pipera doreste scoaterea lui 330 de pe bulevard pana astupa gropile.  :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=ocdQPWVnY3U&list=UUsJwz3hzhLDNt4osFxCOQDw&index=7

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

Eu unul as devia urgent liniile 311 si 330 deoarece e bataie de joc acest bulevard cum a putut ajunge. :evil:  :shock:  :roll:
In jurul orei 16:40 un autobuz de pe linia 330 stationa pe Str.Campia Liberatii (pentru a nu incurca circulatia pe L.R.) asteptand tractarea dupa i ce cedase pernele de aer pe spate. :evil:

3 autobuze cazute pana acum. :evil:

Priviti craterele. :evil:



 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Chev Celios

Sincer RdS-urile rezistau muult mai bn la astfel de drumuri. Aducere aminte de "cursele" de pe Str. Sportului cand aceasta era in reparati si se circula pe pietrisi. Oricum trebuiesc luate masuri urgent pentru ca e e acolo nu e normal.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

Wassy wrote:
Axel wrote:
Se refera la cele sigilate din Militari.
Naiba pai ruinele alea crapa pe Acces. :lol:  ;)

Nu e nevoie ca alea sa stea tot la Militari. Poate sta la Titan cat timp poate exista 619.


Autobaza Titan ar putea mentine linia 623 (Faur-Dristor) cu mertane daca le-ar avea pe toate apte de traseu, tocmai am depus lumanari lui 4210 care are 2 ani decand sta pe dreapta. :evil:
Nu cred ca e nevoie mai mult de 4 ture pe aceasta linie cu stationare la Faur. :geek:

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Gabi23

Pai sa le repare ca au aproximativ 50 de Mercedes Citaro peste parcul pe care il scot in traseu, in timp ce la Militari in garaj raman aproximativ 10-12 masini (rezerve + defecte)  :evil:.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Der Hofmeister

Din asta, reușesc să-mi dau seama că șeful de la Alexandria are o putere de convingere mai mare decât cel de la Militari. Dacă a reușit el să ia anul trecut 3 autobuze (2 de la Titan și unul de la Obregia), înseamnă că se are foarte bine cu Radu Trăscăianu și Liviu Călin.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Axel

A dat sfantul sa plombeze gropile, deci liniile 311 si 330 raman pe traseul de baza, momentan.
Pe de alta parte de la 1 e posibil sa avem acea linie de autobuz pe Podul de la Delfinului, s-ar putea sa fie linia 246 prelungita pana la Peco '' Lacul Tei '', am zis s-ar putea nu ca e sigur. :!:

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB dany

Axel de unde ai auzit despre posibila prelungire a lui 246?

 


Go to page:  1  ... 128 129 130 131 132 133 134  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419456 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use