Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1337622 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 329 330 331 332 333 334 335  ... 444
 
 

📖 Pagination options
  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) GPS

Pentru că unii oameni mai au și alte treburi, nu să stea tot timpul pe forum că nu au cu cine vorbi...

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) andrei11

:rofl:
Întreb și eu, așa, ca opinia publică,vi se pare că ADTPBI  își face treaba cum trebuie ?
Ar trebui să avem un tarif unitar, bazat pe zone / timpi de parcurs, o numerotare uniformă,  chit că sunt mai multe firme care prestează acest serviciu, n-ar mai trebui să avem numerotare cu 6 la traseele permanente, etc, etc.
Întreb și eu, tot așa, ca opinia publică, de ce linia 311 începe cu 3, 335 la fel, în general de ce unele linii încep cu 1, altele cu 2 altele cu 3. Deci ADTPBI - ul acesta are mult de lucru. Nu mai amintesc aici de metrou, n-ar trebui să fie tot la ADTPBI ?
Acum tanti Leana din Voluntari dacă ia o mașină de Voluntari și 135 3 stații strict în Voluntari plătește două tarife diferite ? ADTPBI - ului i se pare logic treaba asta, nu ?
______________________
Victor92, stai liniștit, nu se deschide niciun topic nou, mesajele tale rămân aici.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Mihai2005

Haideți să schimbăm subiectul, de exemplu despre noua linie care se înființează de luni cu indicativul 278, de care eu cu CiprianTRB am menționat-o de multe ori fără să ne credeți. Ce părere aveți despre acest traseu? Ar merita să fie exins? Dacă da, pe unde?

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) GPS

Am și eu o întrebare, știu că nu are legătură cu topicul. Tu chiar suferi că nu ai subiecte de discuție? Adică ai propus deja prelungirea liniei, nu ai primit răspuns, acum reluăm?
Îmi cer scuze pentru eventuale atacuri la persoană.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) andrei11

Nu e atac la persoană și ai dreptate. Mihai 2005, dacă ai propus o temă de discuție și nu ți se răspunde sau răspunsul e evident da, suntem de acord,  sau nu interesează pe mulți...

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) CiprianTRB

Se pare ca Linia 278 deja a apărut pe plăcuțele de stație.

 



Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) barbuandrei

Toata ziua, liniile 69 si 85 au intors la Arena Nationala. Posibil si maine sa ramana la fel.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) cris_m

Atat in cazul statiei din poza cat si in cazul statiei Ramnicu Sarat apare aceeasi problema. Gasiti voi ce este in neregula :mrgreen:
20190908_205947-1209x1612.jpg (295.23 KB; downloaded 1598 times)

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) Dragos31

Din 330 ai legătură directă cu... 330 :ugeek:

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) CiprianTRB

Problema asta am întâlnit-o si eu de multe ori la Militari pe linia 178... :popa:  :headbash:

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) GPS

Și pe 232 am văzut această problemă.

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) cris_m

Pare-se, asadar, ca nu e un caz izolat (4979), ci ceva generalizat. Ma mira faptul ca era corect inainte si acum afiseaza gresit...

 


Re: Discuții despre traseele locale ale STB (din București) punmeister

Si pe 135 am vazut asta la unele autobuze.

 


Go to page:  1  ... 329 330 331 332 333 334 335  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421190 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use