Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Canalizare

298 posts, 110526 views
 
Go to page:  1  ... 11 12 13 14 15 16 17  ... 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Canalizare TibiV

La 20.30 groapa era la locul ei, iar sinele nu...  ;)

 


Re: Canalizare TibiV

Dimineata la 10.30, str. Matasari, in fata intrarii in curtea bisericii



Nici nu stiam ca exista "Directia caseta ape uzate"



Iar pe agricultori erau depozitate aceste doua placi metalice...


 


Re: Canalizare abc_XC

Pentru lucrarea surprinsa de colegul TibiV in zona Pache Protopopescu/Matasari ANCAB ofera pe pagina sa de facebook explicatiile necesare: https://ro-ro.facebook.com/ApaNovaBucuresti/
Pache Protopopescu 21.07.2017:

Intervenția ANCAB a fost finalizată astăzi în jurul orei 16.00, fiind modernizat canalul de serviciu B40, aflat pe Bd-ul Pache Protopopescu, pe o lungime de 19m. S-a profitat de ocazie pentru a se înlocui și 7m, din canalul B30, de pe strada Mătăsari.
Metoda folosită pentru modernizarea canalelor a permis evitarea decopertării întregii porțiuni de 26m pe care s-a intervenit, urmând ca săptămâna viitoare să fie efectuate pe strada Mătăsari îmbinările necesare noului sistem instalat.
RATB a fost informat pentru a putea demara montarea șinelor de tramvai.

 


Re: Canalizare TibiV

In seara asta la 20.30 mai era imprejmuita doar o zona mica, unde s-au scos placile de tramvai.
Era pus si niste balast, dar sinele nu.

 


Re: Canalizare TibiV

In seara asta dau navala zor-mare spre Nicolae Grigorescu...
Pe Mihai Bravu, intre Pasajul Muncii si Baba Novac, ce credeti ca imi iese in cale ?!...



Am avut brusc o senzatie de "deja-vu"...
In spatele plasei se vede ca "sunt pusi pe treaba"...



"Just great"... :(



O privire inapoi de la semaforul de la Baba Novac


 


Re: Canalizare cris_m

Iar :?:  :!:  :evil:

 


Re: Canalizare TibiV

Check it out... ;)

 


Re: Canalizare Gabi23

Anul trecut pe jumătate din Bd. Regiei, cei de la Apa Nova au efectuat o serie de lucrări între Șos. Orhideelor și Str. Pascal Cristian, excavând jumătate de stradă. Și-au făcut ca de obicei treaba și acum a început să se surpe asfaltul, vizibil în mai multe porțiuni  :evil:

Bd. Regiei - 25.07.2017 (1).JPG (396.4 KB; downloaded 3607 times)

Bd. Regiei - 25.07.2017 (2).JPG (386.59 KB; downloaded 3607 times)

 


Re: Canalizare Florinds

Dupa parerea mea, ar trebui in asemenea cazuri folosit asfalt cat mai scump si apoi imputat celor care nu repara corespunzator, plus eventualele penalitati.

 


Re: Canalizare TibiV

Pe Cutitul de Argint au imprejmuit o groapa lunga pe axul strazii, de la Serban Voda pana in dreptul ANAF.

 


Re: Canalizare TibiV

Am trecut pe la 21.30 prin intersectia Baba Novac si traficul era foarte nashpa...
Asa ca nici poze, nici observatii pertinenete...
Dar vreau sa va spun ca au instalat un utilaj enorm (cam cat o casa cu etaj) aici:
TibiV wrote:
"Groapa centrala" din semigiratoriu, vedere spre str. Dristorului...



 


Re: Canalizare TibiV

Am incercat dimineata sa pozez magaoaia...
Dar fiind in trafic a iesit cam nashpa...
Multe "chestii" instalate in semigiratoriu



Camionul a acoperit mare parte, dar in spatele lui se vede cat de inalt este utilajul




Iar imprejmuirea din fata spitalului ocupa doua benzi...
Masinile trec fie pe banda 1, fie pe linia de tramvai.






 


Re: Canalizare TibiV

Hai ca am reusit sa pozez "magaoaia" acum, pe seara...



Stie cineva ce este si "cu ce se ocupa" ?...


 


Re: Canalizare realistul

Măgăoaie din asta este am văzut azi pe Turnu Măgurele. Erau doi muncitori cățărați pe ea și supravegheau cum scotea pământ, care era încărcat în basculantă. Cumva de la mini TBM cred.

 


Go to page:  1  ... 11 12 13 14 15 16 17  ... 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421930 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use