Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 238846 views
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 79
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public 133 313

Budy187 wrote:
Ai cumva ceva informatii despre lucrarea aceia prezentata de mine in zona Costache Stamate, de pe Vacaresti ? Cea cu stalpii din camp.
Ma intereseaza deoarece am o temere cu privire la o posibila constructie pe acel camp."
:bere:


Daca nu intrebi la cine trebuie n-o sa afli.  :twisted: Acolo "pe camp" asta vara se executau intr-o veselie sondaje geo.  :P

 


Re: Iluminat public Budy187

Am notat si acest lucru. De asta imi era teama....
Ca locuitor de pe Vacaresti, prefer de un milion de ori un camp care de bine de rau este o sursa de oxigen decat niste cladiri  :(

 


Re: Iluminat public 19jimmy84

Noaptea mergi ca orbetele pe trotuar intre statia de metrou Anghel Saligny si Dechatlon Pallady. Am fost sambata seara si efectiv era sa imi rup picioarele...bezna totala. Noroc pana la urma cu un nene cu lanterna de am reusit sa vad pe unde calc. Nu stiu, nici nu m-am uitat sa vad daca sunt stalpi de lumina... :roll:

 


Re: Iluminat public Costin

Sunt... si tin de CNADNR. Success. :popa:

 


Re: Iluminat public 19jimmy84

Aha, e clar. Asa raman, nu o sa se rezolve niciodata.

 


Re: Iluminat public 19jimmy84

Între Piața Unirii si Piata Alba Iulia nu funcționează iluminatul public. E beznă pe bulevard si trotuar.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public 133 313

Budy187 wrote:
Am notat si acest lucru. De asta imi era teama....
Ca locuitor de pe Vacaresti, prefer de un milion de ori un camp care de bine de rau este o sursa de oxigen decat niste cladiri  :(

Mai noteaza si ca s-au racordat intre timp si la apa si canal.  :twisted:
However... mi-a parvenit informatia ca s-a facut iluminat nou pe str. Piscului, din Bd. Tineretului spre Piata Timpuri Noi. Stalpi metalici cu lampi pe console identici cu Serban Voda "vechi" si Cutitul de Argint.
Str. Piscului intr-adevar era aproximativ obscura cu un iluminat de o densitate a punctelor luminoase mostenita din vremea ailalta. contrastand puternic cu noul iluminat cu led de pe Vacaresti (zona Timpuri Noi-Abator). Cu ocazia asta poate se face ceva nou si pe Pridvorului.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public 133 313

19jimmy84 wrote:
Între Piața Unirii si Piata Alba Iulia nu funcționează iluminatul public. E beznă pe bulevard si trotuar.

O fi inceput "rationalizarea".  :twisted: De ce zic asta? Pentru ca in seara asta bulevardul Unirii este in bezna de la Piata Unirii la Parlament. Bonus, aleile din spatele blocurilor. Superbonus, strada 11 iunie bezna! Ca si asa era obscura, cu o lampa desupra liniilor de tramvai, ca pe vremuri.  :lol:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public 133 313

Gaura neagra? Nu, doar str. 11 iunie.  :lol:


 


Re: Iluminat public Budy187

Pe Tineretului in jurul orei 00:00 se scoteau stalpii de beton (cei vechi)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public 133 313

A... deci nu mi s-a parut. Din autobuz am vazut io vag ca sunt unii piconati la baza.

 


Re: Iluminat public adila

Asa arata astazi stalpul de iluminat din dreptul trecerii de pietoni intersectie Calea Vacaresti - V.V. Stanciu. Oare preocupa pe cineva de la administratia strazilor? Sau face cumva parte din ornamentele de Craciun?



 


Re: Iluminat public abc_XC

Regret, poza facuta de tine nu prezinta decat jumatate din adevar. Pe calea Vacaresti s-a instalat un sistem de iluminat nou, stalpi, becuri cu led, cabluri de alimentare. Tu ai pozat un stalp vechi,  care nu mai are treaba cu iluminatul. Chiar nu ai observat ca toti stalpii de iluminat sunt metalici, cu 2 becuri pentru carosabil si unul pentru trotuar? Se vede jumatate dintr- unul pe trotuarul de vis-a-vis, chiar in poza ta.

 


Re: Iluminat public adila

Aici este o trecere de pietoni neluminata. Iluminarea trecerilor este o prioritate. Stalpul despre care vorbesti este aferent altei treceri de pietoni si este foarte bine ca exista. Daca mai si functioneaza cu atat mai bine.

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420532 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use