Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 239374 views
 
Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 79
 
 

📖 Pagination options
  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Sa speram ca se va remedia iar in caz ca se rezolva aceasta problema tu esti 100% responsabil pentru ca te-ai implicat financiar foarte mult.

 


Re: Iluminat public subway guru

Ar mai fi un lucru de mentionat. A fost acum ceva timp un sondaj de opinie in care bucurestenii erau intrebati care sunt <edificiile emblematice> ale capitalei, constructii demne de mandrie si admiratie. In mod cu totul surprinzator Pasajul Basarab a iesit pe locul doi, inaintea Ateneului!
Ma intreb care ar fi rezultatul astazi...
P.S.
La STB ai intrebat?...sau ca sa epuizam toate posibilitatile ar mai fi si Politia rutiera.

 


Re: Iluminat public faraonul

Nu este de mirare. Zona a început să se dezvolte frumos, sunt multe clădiri de birouri moderne. Urmează planurile lui Tiriac Imobiliare din zona IFMA (Ascensorul). Am scris azi doamnei Magdalena Iuga și domnului Valentin Littera din PMB cate un e-mail. Nu le cer nimic, nu le reprosez nimic doar să-mi dea un contact de la Astaldi ca sa punem becurile cu acordul lor. Au numărul meu de telefon, daca nu vor să-mi răspundă la mesaje îl pot da acolo. Imi este greu sa cred că municipalitatea nu comunica cu cei care au in derulare cel putin 3 proiecte in București.

Ce nu intelegem noi ca nație este că trebuie să ne miscam foarte repede. Se schimba vremurile. Nu mai avem timp. Banii europeni se duc odată cu EU. Estul se îndepărtează de Vest. Ne-au luat cam tot, devenim neinteresanti chiar și ca rude sărace.

De asta avem nevoie de o administrație puternica care sa deblocheze toate proiectele. Nu știu ce așteptăm să punem niste becuri.

 


Re: Iluminat public Albert

De porțiunea din dreptul aeroportului Băneasa se mai știe ceva?

 


Re: Iluminat public faraonul

Au stricat-o intenționat iar. Caut soluții. Oficial după 15 februarie se ocupa CNAIR.

 


Re: Iluminat public andrei11

faraonul wrote:
Au stricat-o intenționat iar.

:?:

 


Re: Iluminat public faraonul

A apărut încă o avarie care întâmplător sau nu a defectat o faza de pe stâlpii de pe pasaj care alimenta și stâlpii de la aeroport.

Nu mai cred nimic, mi se par cusute cu ață albă toate aceste avarii. Pe același tipar nu merge Bd. Aerogării, pasajul Basarab, in trecut pasajul Pipera, pasajul Doamna Ghica și altele.

Primesc aceleași răspunsuri de la PMB si CNAIR, nu se schimba decât data și nr. de înregistrare.

Și azi m-am rugat de un electrician sa vina sa vada ce este acolo la aeroport. In baza PMB nu se întâmplă nimic iar CNAIR a spus jumatatea lunii februarie. La cum se mișcă probabil aprilie.

Am scris doamnei primar pe mai multe adrese, nu am primit niciun răspuns.

Mă preocupa pe mine mai mult decat pe ei.
Deja e târziu și mă culc iar fără să găsesc o soluție practică. Stau cu echipamentele și nu are cine sa le monteze.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

A venit electricianul?
#faraonul, lucrezi in domeniu?

 


Re: Iluminat public faraonul

Nu lucrez in domeniu, dacă lucram în domeniu le rezolvam demult, nu stăteam să mă rog de alții.

Electricianul incerc să-l aduc săptămâna viitoare sa se uite acolo cu acordul CNAIR.

Imi doresc doar un București normal și elegant.

 


Re: Iluminat public Albert

Pai din câte am înțeles,instalația electrică din dreptul aeroportului Băneasa au facut-o ferfelita băieții care s-au ocupat de sistemul de irigat.Ce nu stiu e dacă au facut-o intenționat sau nu...

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

A venit Dorel cu tarnacopul si dupa o lovitura i s-a sculat parul. :lol:

 


Re: Iluminat public faraonul

După ce au făcut-o ferfelita (eu nu cred că intenționat) s-au produs încă o avarie care a stins și restul de stâlpi care mergeau. Aceasta avarie mi se pare cam suspecta. M-aș bucura să n-am dreptate, sa nu fi fost provocată. Oricum cine vrea sa îmbătrânească mai repede să încerce să facă ceva in tara asta. De 2 ani mă implic activ și nu-mi vine sa cred cum se mișcă totul.

Vă țin la curent daca rezolv ceva.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Iata sesizarile rezolvate:
Bd. Uverturii Nr.91
Str. Dezrobirii, Nr.41
Str. Dezrobirii, Nr.23
Str. Intrarea Panificației, Nr.2.
Str. Apusului, Nr.42,

 


Re: Iluminat public faraonul

Mă bucur sa aud că s-au rezolvat. Eu inca nu am primit un răspuns de la Luxten.

Azi a fost un electrician la aeroportul Băneasa să verifice instalatia pe Sos. București Ploiesti. Cand a înlocuit sigurantele s-au ars imediat. Din păcate cablul subteran este în scurt. Deci nu este reavoință, necesita o lucrare mare. Personal as scoate toți stâlpi și cablul subteran intre pasajul subteran Băneasa și pasajul IKEA și aș face o instalație noua.

De la PMB si Astaldi nu am niciun răspuns legat de Pasajul Basarab.

 


Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420796 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use