Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 239142 views
 
Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Iluminat public cris_m

Stau la bloc. Sa vad daca si in aceasta seara nu am lumina. Daca nu sun la juma de ora pana se misca o echipa sau mi se da un termen.

 


Re: Iluminat public abc_XC

Daca jumatate de strada e fara lumina, Luxten nu prea te poate ajuta, problema e la un cablu de alimentare cu energie electrica, cel mai probabil iti vor spune ca au notificat operatorul retelei despre problema si trebuie sa astepti sa o rezolve ENEL. Pentru a petici un cablu subteran rupt, eu am asteptat peste 2 luni interventia ENEL, care s-a miscat doar dupa ce PMB i-a reclamat la ANRSC ca nu-si indeplinesc obligatiile.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Pot fi si niste sigurante arse. Si cei de la Luxten au anumite cabluri subterane cum este cel de pe Apusului Nr.100 care apartine de ei si cred ca nici pana aum nu l-au reparat...

 


Re: Iluminat public cris_m

A mai fost problema si in trecut, mai mult ca sigur siguranta era si atunci si acum. O sa vad. E deja a 3-a seara.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Ai sunat la ei?

 


Re: Iluminat public Cristi N

Pe Pompeiu a inceput montarea corpurilor de iluminat pe stalpii STB. Din ce am vazut pana acum monteaza console duble si au inceput dinspre bucla de intoarcere a tramvaielor.
Sa vedem cand apare si torsadatul agatat pe stalpi, cel putin azi, pe intuneric, nu se vedea nimic, doar o nacela a celor de Luxten.  :D

 


Re: Iluminat public cris_m

anndrei wrote:
Ai sunat la ei?

Am zis, acum 2 zile. Azi-noapte pe la 2 cand m-am uitat pe geam, era lumina pe strada. Chiar ma gandeam daca se face saptamana si nu remediaza problema.

 


Re: Iluminat public Cristi N

Au ajuns cu corpurile de iluminat de la bucla tramvaielor pana la intersectia cu George Constantinescu. Au pus console duble pe fiecare stalp, daca lasa si stalpii vechi o sa fie lumina mai multa decat in timpul zilei.  :D
Stalp complet.jpg (234.24 KB; downloaded 1587 times)

Spre Petricani au montat doar barcutele pentru torsadat.
Barcuta.jpg (330.98 KB; downloaded 1586 times)


Cam greu sa conving telefonul sa focalizeze pe corpul de iluminat si nu pe cer drept urmare pozele nu sunt stralucite.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Intrebare: echipa LEA de la Luxten ce lucrari face, sunt aceeasi care schimba si becurile?

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Iluminat defectuos: Str. Dezrobirii, nr.45 in spatele/lateralul blocului P17 (cablu subteran Luxten); Nr.23 un stalp stradal defect.
Pe Bd. Marasti incepand de la nr.4 pana la Agronomie nu functioneaza vreo 4-5 stalpi stradali si pietonali.
Intre Bd. Maresal Averescu si Strada Turda pana la urcarea pe Podul Grant nu functioneaza vreo 10 stalpi.
Calea Crangasi nr.19 si Calea Giulesti (bretea pe sunb pod Grant) nu functioneaza iluminatul.
Calea Crangasi, nr.8-10 un stalp stradal.
Strada Vintila Mihailescu vreo 4-5 stalpi stradali.
Am facut sesizari sa vedem cand le remediaza.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

S-a defectat si un felinar de la Podul Ciurel. :lol:

 


Re: Iluminat public faraonul

Salut,

Dupa cum ati vazut pe Barbu Vacarescu avem deja iluminat cu LED pana la Mall Promenada. Pe Dimitrie Pompeiu lucreaza luna aceasta si termina. Se mai modernizeaza pe Sos Berceni, Dristorului, Chisinau. S-a reparat LES-ul pe Dimitrie Cantemir intrerupt de lucrarile de metrou la Statia Tineretului.

Zilele urmatoare se inchide intr-o noapte o banda in Pasajul Piata Presei si se inlocuiesc lampile arse. Eu am numarat cel putin 22 de lampi in pasaj si 2 pe rampa de iesire spre KIseleff. Ulterior se verifica si Sos. Kiseleff pana la Arcul de Triumf.

Urmeaza Apusului 54, Ion Mihalache 205.

Pe Sos. Bucuresti-Ploiesti  intre Otopeni si Baneasa este iar dezastru. 2 accidente plus alte problema au lasat jumatate din pasajul Jandarmeriei in bezna. Sper sa am iar un dialog cu CNAIR si Flash LIghting sa accelereze lucrarile pana in martie cand vom avea diverse delegatii de la Bruxelles.

Nu promit dar sper ca pana de Paste sa vedem Pasajul Basarab in splendoarea lui de acum 8 ani.

Merg inainte in dorinta de a avea un oras luminat, adica civilizat!

 


Re: Iluminat public Saint666

Vin si eu cu o veste buna.
Au fost inlocuite o parte importanta din console si lampi de pe Bd. Chisinau cu unele cu LED precum cele de pe Bd. Basarabia.
Probabil vor finaliza lucrarea in curand.
Desi functionau cam toate lampile de pe Chisinau si inainte, intensitatea luminii e mult mai mare acum. :bere:

 


Re: Iluminat public faraonul

Weekend-ul trecut Luxten a demontat 42 de corpuri din pasajul Piata Presei si le-a dus la sediu unde vor fi curatate, inlocuite lampile arse, verificate si montate la loc. S-a luat aceasta decizie pentru a reduce durata de interventie.

 


Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420665 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use