Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 239330 views
 
Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50  ... 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Iluminat public faraonul

Posibil. Ce mi se pare șocant este ca nu pot interveni pe artere unde nu sunt in administrarea PMB deși sunt artere publice.

Echipamente Smart au foarte multe și bune.

 


Re: Iluminat public Cristi N

Sunt multe chestii care par aberante pentru un inginer dar cand iti explica un avocat/jurist contractul iti dai seama ca legaleza asta e a dracu rau de tot.

Eu unul sunt fan al electronicii, mai ales ca din asta imi castig salariul.  :D

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Bine ca s-au apucat sa monteze lampi pietonale LED pe Iuliu Maniu. Chiar era nevoie de ele.
#Faraonul, am facut sesizare la E-Distributie Muntenia sa remedieze acel stalp cu doua lampi de pe Bd. Marasti (hotel Pullman) + instalatie de la capatul tramvaiului 41, Piata Presei care pana la urma apartine tot de ei...nu stiu daca toata sau doar o parte.
Cel de pe Marasti, Nr.62, din stanga spitalului CF2, a fost controlat de cei de la Luxten si are lampa defecta.
Tot pe Bd. Marasti intre nr.2 si rond Piata Montreal mai sunt vreo 3 stalpi care nu functioneaza. Unul dintre ei are dispersorul desfacut si atarna...

 


Re: Iluminat public faraonul

Foarte bine, am făcut și eu acum doi ani. Situația este gravă pe Ion Mihalache, vis a vis de sediul lor este rupta rețeaua din 22 februarie și nu merge niciun stâlp intre Piața Victoriei și Banu Manta pe partea cu Muzeul Taranului Roman. La fel pe Kiseleff intre Arcul de Triumf și Ion Mincu.

E-Distributie Muntenia se mișcă mai greu văd, cred că au multe lucrări și nu au oameni.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Se misca foarte incet. Dar si cei de la Luxten cand au de remediat vreun cablu subteran tot asa se misca cu incetinitorul. Dureaza cateva luni...
Mai suna la E-Distributie si spune-le sa urgenteze sesizarile facute de tine.
Legat de lampa de pe Apusului, Nr.54, aceasta pana la urma nu se stie cine a montat-o si de unde era alimentata. Am vazut ca au sapat in jurul ei spre capatul blocului si spre aleea intrarii in bloc. Oricum reteaua nu tine de E-Distributie. Pana la urma o fi pus-o acum multi ani vreo firma de la parterul blocului.

 


Re: Iluminat public faraonul

Incerc sa intru altfel în contact cu ei. Vă anunț daca se rezolva.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Stie cineva cui  apartine acest stalp din lemn? https://www.google.ro/maps/@44.4407921, ... 6656?hl=ro

 


Re: Iluminat public Gabi23

anndrei wrote:
am facut sesizare la E-Distributie Muntenia sa remedieze acel stalp cu doua lampi de pe Bd. Marasti (hotel Pullman)

La astă lucrau pe 18 martie seara:
Bd. Mărăști - 18.03.2019.JPG (391.43 KB; downloaded 1634 times)

 


Re: Iluminat public faraonul

Acesta este, hai că poate ii dau de cap. Sincer din ce stiu eu trebuie să sape acolo. Sper să-i conving pe Luxten să sableze acei stâlpi sau să-i schimbe. Arata rău ruginiti, mai ales cel din mijloc între sensuri.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Ciudat cum a pus Luxten lampile pe acei stalpi. O lampa este cu Sodiu una cu Mercur  :lol:

 


Re: Iluminat public serbanandrei

intrebare :
Avand in vedere ca pe B-dul Basarabia s-au montat lampi cu led ,credeti ca exista posibilitatea sa fie montati si pe Nicolae Grigorescu ? Pe portiunea reabilitata Liviu Rebreanu( de la Park Lake pana la AUCHAN) 75% din becuri sunt arse si nimeni nu se grabeste sa le inlocuiasca.
Astea au vreo sansa sa fie inlocuite cu led ?

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Scrie o sesizare la Luxten cu adresa exacta  privind nefunctionalitatea lampilor si ei vor interveni pentru a remedia problema. Daca este de la reteaua Enel poti sesiza si tu la numarul de telefon 0800070888.

 


Re: Iluminat public serbanandrei

Multumesc pentru sfat. Situatia asta este de cel putin 8 luni cu becurile care se tot ard si nimeni nu face nimic.

Exemplu de cum se misca LUXTEN.
Am facut o sesizare la Luxten pentru un stalp lovit de o masina  acum 2 luni . Nu au inspectori pentru constatare. Si oricum a fost amuzant  daca iti spun cum m au plimbat de la LUXTEN la Primaria SEct 3 ,apoi la Luxten serviciul  Primaria Capitalei .
Cert este ca am doar un nr de sesizare si un stap pe care cu un vecin l am indreptat pentru ca daca stateam dupa LUXTEN ma apuca probabil iarna.
Cu iluminatul cu led exista vreo sansa pe Nicolae Grigorescu ?

 


Re: Iluminat public faraonul

Întreb și eu pe cineva de la Luxten legat de Nicolae Grigorescu.

Inspectorii sunt de la primarie, Luxten nu schimba nimic fără acordul lor.

In fața la Park Lake lucrarea nu este in administrarea Luxten. Acolo pe Liviu Rebreanu încă nu este predat la PMB, deci nu pot interveni.

Mai pun o întrebare și de zona respectiva.

 


Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use