Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 238856 views
 
Go to page:  1  ... 68 69 70 71 72 73 74  ... 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Iluminat public Albert

Ei sunt rezistenți, dar nu sunt făcuți sa suporte zeci de kg de decorațiuni.

 


Re: Iluminat public andrei11

ByOnu taman asta a spus, stâlpi care să suporte și decorațiuni...N-ai interpretat tu în spiritul informației. Te-ai limitat lalitera ei.  :bere:

 


Re: Iluminat public Cristi N

Pe A3 iar nu functioneaza iluminatul intre DNCB si Popasului cu exceptia a cateva sute de m dinspre Bucuresti.
Am gasit un nr de telefon al SDN Bucuresti Nord aici: link. Faraonul stiu ca tu te conversezi cu ei, e corecta informatia sau ar trebui sa sun in alta parte?

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) serbanandrei

Salutare
Cred ca vine primavara si nu se apuca nimeni de iluminatul public de la  1 decembrie 1918 pana la Piata Ramnicu Sarat si invers. Nu stiu daca mai functioneaza 40% din stalpi. Si nu cred ca sunt cabluri ,ci mai degraba becurile.

Dar cum pe cei de la Primaria Capitalei nu ii intereseaza ca este bezna pe multe portiuni , ce sa ne asteptam  ?  Intr-un viitor  nedefinit vom aveam probabil lumina. Sa ai vreme buna si sa nu faci NIMIC  ,se cheama strict PROSTIE.

Si cand te gandesti ca era asa de simplu !!!!  Se ducea un "expert de la nou infintata companie " cu masina ,filma si numara stalpi si apoi vedeau ce au de facut  !!!

Dar pentru ei este foarte foarte complicat . Probabil ca trebuie infintata o comisie care sa verifice ce se intampla. Sigur nu vom avea lumina mai devreme de mai sau iunie.( in cazul fericit)

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) faraonul

Salut,

Ce sector este acolo? Scrie o sesizare pe sesizari@cmipb.ro

Ei nu vad că sunt în beznă in centrul orașului în dreptul spitalului Colțea,de la Piata Sf.Gheorghe la Piata Universității nu merge nimic.

Fac și eu o sesizare, dă-mi câteva detalii. Ce numere stradale sunt unde e avaria? Aproximativ, cam cati stalpi nu merg?

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) serbanandrei

Salut Faraonul ,Acum 1 luna si un pic am primit raspunsul de mai jos . Sesizarea am facut-o la inceputul lui Decembrie.  Ce ar trebui ,sa mai fac inca una !!!!!! Sa mai spuna inca odata ca o alta echipa se va deplasa la adresa !!!!

Parca am fi intru-un film cu prosti .  Este sectorul 3.


Va informam ca sesizarea dumneavoastra a fost inregistrata cu nr.
23297/19.12.2019.

O echipa a Companiei Municipale Iluminat Public Bucuresti se va deplasa
la adresa respectiva, pentru a constata problema semnalata.

 


Re: Despre Soseaua Bucuresti - Ploiesti (DN1 in Buc - IF) faraonul

N-au făcut nimic în ultimă luna, sper sa inceapa acum că au terminat cu iluminatul festiv. Dă-mi și mie adresa unde este avaria și le scriu și eu.
Daca sunt mai multe sesizari poate se mobilizează mai cu spor.

 


Re: Iluminat public serbanandrei

Salut Faraonul ,

Avaria este pe toata lungimea tronsonului incepand de B-dul 1Decembrie 1918 pana la Piata Ramnicu Sarat pe ambele sensuri. Sunt portiuni unde sunt cel putin 10 stalpi consecutivi  in intuneric si in alte zone functioneaza doar 1 bec din 2. Per total sunt cred 50 % din stalpi cu probleme. Si repet nu cred ca sunt cablurile ,pentru ca pe tot trosonul reabilitat acum 2 ani maxim ,cablurile au fost inlocuite.

 


Re: Iluminat public faraonul

Salut SebanAndrei,

Ok, fac si eu o sesizare. Te referi la Liviu Rebreanu? Acolo sunt doua cabluri sectionate de altii care au lucrat la utilitati. Merge doar o faza.

Intre timp au rezolvat avaria dintre Universitate si Piata Unirii si avaria de la Hotel Pullman - Piata Presei.

 


Re: Iluminat public faraonul

Am primit raspuns de la CMIPB la sesizarea trimisa pentru avaria de pe Liviu Rebreanu.

Buna ziua,

Va informam ca sesizarea dumneavoastra a fost inregistrata cu nr. 28192.
O echipa a Companiei Municipale Iluminat Public Bucuresti a constatat
problema semnalata. Va informam ca remedierea acesteia va necesita o
interventie mai ampla, in perioada imediat urmatoare.

In acest sens, ne angajam ca vom face tot ceea ce depinde de noi pentru
a rezolva problema in cel mai scurt timp posibil.

Cu deosebită considerație,
  Mădălina Giurgea | Serviciul Dispecerat
Compania Municipală Iluminat Public București SRL.
Sediu social : Str.  Aristide Demetriade nr.2 Sector 1 | București |
România
Punct de lucru : Șos. Odăii nr. 253-259, Sector 1 | București | România
( adresă de corespondență )
J40/10321/2017, CUI 37832144
+4 0374 810 9999
sesizari@cmipb.ro
www.cmipb.ro

 


Re: Iluminat public Cristi N

Am trimis si eu o sesizare mai ampla pentru zona Pipera - Dna Ghica - Colentina pe mail-ul lor, sunt curios cam in cat timp ti-au raspuns tie?

 


Re: Iluminat public faraonul

Eu am scris astazi mai devreme cand am postat pe forum. Raspunsul l-am primit in urma cu cateva minute.

 


Re: Iluminat public Cristi N

Am inteles, eu am trimis luni seara pe la 10, sper sa imi raspunda zilele astea, daca nu mai bag un mail in timpul programului, poate asa il vad.  :D

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Puteti sesiza defectiunile si pe site-ul PMB http://pmb.ro/contact/petitie/petitie.php Cu siguranta se va deplasa la fata locului corpul de control al primariei si va constata defectiunea.

 


Go to page:  1  ... 68 69 70 71 72 73 74  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420544 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use