Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 239310 views
 
Go to page:  1  ... 52 53 54 55 56 57 58  ... 79
 
 

📖 Pagination options
  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Porbabil ca este o lucrare mai complexa si necesita costuri mai mari.

 


Re: Iluminat public chriss

CataOT wrote:
In cartierul ANL Constantin Brancusi aveam in jurul blocului 3 lampi arse de pe stalpi de langa alei si trotuare. In cartier reteaua de iluminat public este in administrarea Primariei Sector 6 prin DAFL daca nu gresesc. Le-am dat un mail in care am expus problema si in cateva zile becurile au fost inlocuite, chiar daca nu sunt de aceeasi culoare dar asta nu ma deranjeaza.

Salut!pentru probleme iluminat cartier Brâncuși la ce adresă de mail să trimit ca să intervină pentru schimbare?mulțumesc

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Probabil ca la aceasta adresa: relatiicupublicul@dafls6.ro
Le poti scrie ca trebuie sa vina cu becuri cu vapori de Sodiu de 70W, soclu E27.

 


Re: Iluminat public faraonul

Serban wrote:
Multicele lampi care nu merg pe Aviatorilor si in piata Charles de Gaulle.



Am văzut și eu. Am sesizat la Luxten. La fel intre Charles de Gaulle și Arcul de Triumf.

 


Re: Iluminat public Daddy

Au inceput sa lucreze si pe Alexandru Obregia la modernizare, lampi LED + corpuri pentru trotuare care se monteaza insa pe vechea infrastructura.

Intr-adevar, daca la sesizari sunt foarte prompti cei de la Luxten, in privinta montarii de noi stalpi lucrurile nu stau bine. Am sesizat de-a lungul timpul lipsa a doi stalpi stradali pe Obregia la nr.8 si 46, unde existau in urma cu ceva ani - deci era vorba de ceva ce trebuia sa fie acolo, erau in schite - nici pana azi nu s-a facut nimic.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Asa este cand au de reparat ceva mai complex dureaza foarte mult, se ajunge chiar la cateva luni de zile...Cei de la E-Distributie Muntenia sunt mult mai promti la reparatii complexe dar trebuie facuta sesizare direct la ei si nu prin Luxten.
Site-ul Luxten este defect!

 


Re: Iluminat public CataOT

Salut!pentru probleme iluminat cartier Brâncuși la ce adresă de mail să trimit ca să intervină pentru schimbare?mulțumesc


Salut colegu si scuze de intarziere. Eu am trimis pe adresa  cabinetprimar@primarie6.ro  , pe aceasta adresa a indemnat un consilier local cetatenii sa transmita solicitarile lor privitoare la cartier.

 


Re: Iluminat public ByOnu

Am sesizat si la Luxten si la Enel problema de pe Academiei (portiunea Piata Revolutiei - Campineanu), dar nu s-a rezolvat. De o luna deja...

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Inseamna ca problema este de la Luxten. Ei au termene asa de lungi in remedierea retelelor. Mai suna la ei sa faci reveniri pana va remedia defectiunea...
Site-ul Luxten este din nou functional!

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public V2A

Luxten instalează stâlpi din inox pe str. Emil Racoviță, pe partea dreaptă mergând spre Piața Sudului.

 


Re: Iluminat public realistul

Stâlpi din inox?

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public V2A

Sunt stâlpi tronconici, argintii. Cred că am greșit materialul, nu sunt din inox ci din oțel zincat.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

@faraonul, ce vesti ne mai dai?  :)

 


Re: Iluminat public faraonul

Nicio veste. PMB trebuie sa achite din buget lucrările efectuate anul acesta la iluminatul public. Prefer sa nu comentez mai mult.

Pasajul Basarab, Aerogării și multe alte artere nerecepționate sunt în aceeași situație.

Mi-e sila de toată administrația asta care inventează prevederi legale uitând să rezolve problemele cetățenilor.

Eu mă adresez celor de la ProTV. Este nevoie de presiune publică.

 


Go to page:  1  ... 52 53 54 55 56 57 58  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use