Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 235337 views
 
Go to page:  1  ... 51 52 53 54 55 56 57  ... 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Iluminat public realistul

Deja pe Văcărești in alveola folosită ca și parcare la Castani, nu mai funcționează noile Lampi led, și chiar mai jos un pic spre intrarea la Sun Plaza...

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

De la ploaie :lol:

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Am vorbit cu doamna Iuga de la PMB si mi-a confirmat ca fondurile pentru extinderi nu sunt blocate.

 


Re: Iluminat public faraonul

Atunci o sa facă și acel stâlp. Daca tot ai vorbit cu doamna Iuga de ce nu ai întrebat de bulevardele întregi aflate în beznă. Aerogării este un exemplu. Ce au in plan cu Podul Basarab? Eu știam că urma să fie preluat în martie și am ajuns in aprilie.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Domnul Chirea de la Luxten cam amesteca lucrurile in favoarea lor...Acesta a spus ca nu face proiect pentru acel stalp (extindere) deoarece fondurile sunt blocate iar doamna Iuga mi-a spus ca si daca ar fi blocate fondurile, Luxten trebuie sa faca proiectul respectiv si sa-l prezinte.
Nu am mai intrebat-o pentru ca nu stiu situatia exacta dar poti lua legatura cu dumneaei pentru ca este foarte amabila.

 


Re: Iluminat public Serban

Multicele lampi care nu merg pe Aviatorilor si in piata Charles de Gaulle.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

#Serban, sesizare la Luxten si daca problema este de la E_Distributie Muntenia faci o seiszare si acolo. Cu siguranta se va remedia problema.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

#faraonul, astazi am vorbit la Luxten in legatura cu acea extindere si mi-a spus ca proiectul este facut si ca a primit numar de inregistrare. Am intrebat-o pe dispecera daca a fost aprobat de PMB si mi-a raspuns ca ea asa crede din moment ce a primit numar de inregistrare...Asa o fi?

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Am mai vorbit o data si mi-a spus ca este la proiectare :lol:  Nu mai inteleg care e mersul...

 


Re: Iluminat public CataOT

In cartierul ANL Constantin Brancusi aveam in jurul blocului 3 lampi arse de pe stalpi de langa alei si trotuare. In cartier reteaua de iluminat public este in administrarea Primariei Sector 6 prin DAFL daca nu gresesc. Le-am dat un mail in care am expus problema si in cateva zile becurile au fost inlocuite, chiar daca nu sunt de aceeasi culoare dar asta nu ma deranjeaza.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Cum nu sunt de aceeasi culoare? Cele vechi probabil ca erau cu vapori de Sodiu si nu puteau sa puna decat tot Sodiu de aceeasi putere pe acel aparataj.

 


Re: Iluminat public abc_XC

Pentru colegul anndrei, un raspuns standard al PMB atunci cand se cere extinderea/optimizarea iluminatului public. Mai are rost sa spun ca nu au facut nimic ? :evil:
Raspuns standard PMB.jpg (112.48 KB; downloaded 1811 times)

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Nu, eu am primit acordul de principiu din partea PMB. Tu ai sunat la Luxten sa intrebi despre cererea ta?
Iluminat public.jpg (326.84 KB; downloaded 1812 times)

 


Re: Iluminat public abc_XC

Nu am sunat la Luxten. Dar am mai scris si anul trecut celor de la PMB si mi-au raspuns ca in functie de buget se va realiza. Un nou an, o noua incercare  :cry:
Nu cunosc mecanismele din PMB si Luxten, probabil au un mod de departajare in functie de importanta sau costuri, deoarece am mai avut solicitari asemanatoare, care in cateva luni au fost solutionate.

 


Go to page:  1  ... 51 52 53 54 55 56 57  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use