Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 239372 views
 
Go to page:  1  ... 58 59 60 61 62 63 64  ... 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Iluminat public faraonul

Bravo, bine că se mai întâmplă ceva. Eu am cerut la SDN Nord și Flash sa repare iluminatul public dintre pasajul subteran Băneasa și pasajul IKEA.

 


Re: Iluminat public chriss

Trebuie monitorizata zona, să vedem ce se-ntâmplă acolo!

 


Re: Iluminat public survola

Iată și rezultatul muncii la Băneasa:
DSC_0109.JPG (296.29 KB; downloaded 2704 times)

 


Re: Iluminat public faraonul

Au făcut o treabă foarte bună.

Dragi forumuri, colaborarea între PMB și Luxten s-a încheiat! Le mulțumesc pentru tot ce au făcut în București în ultimii 20 de ani. Evoluția a fost evidenta.

Urmează să vedem ce va face CMIPB.

Au rămas câteva gauri negre cum ar fi Bd. Aerogării, Bd. Liviu Rebreanu, Pasajul Basarab.

 


Re: Iluminat public ByOnu

CMblabla este legala acum? :lol:

 


Re: Iluminat public faraonul

Nu știu, clar este că Luxten nu a mai prelungit contractul cu PMB. Alta companie sa preia activitatea nu exista fara licitatie in afara de CMIPB care este o companie a primăriei.

 


Re: Iluminat public Cristi N

Legala stim ca nu e dar macar oameni, utilaje si echipamente are?

 


Re: Iluminat public TibiV

Pentru utilaje si echipamente nu avem emoticon. Dar este in cartile de anatomie...  :x

 


Re: Iluminat public faraonul

Salut, am semnalat  la CMIPB următoarele avarii la iluminatul public:

Bd. Aerogării intre Ficusului și Ion Ionescu de la Brad.

Pasajul Basarab și adiacente

Bd. Liviu Rebreanu in dreptul la Park Lake.

Adresa de e-mail unde se pot face sesizări este sesizari@cmipb.ro

Sper sa o folosiți și voi dacă doriți să se îmbunătățească ceva in București.

 


Re: Iluminat public chriss

Eu deja am folosit telefonul pentru a sesiza diverse avarii,interesant și de urmărit deopotrivă,dacă vor face ceva domniile lor!

 


Re: Iluminat public faraonul

Chriss și eu am semnalat acum doua zile, momentan nicio mișcare. Vedem in doua săptămâni dacă intervin și se schimba ceva.

 


Re: Iluminat public ByOnu

In Hera chiar nu vor de nicio culoare sa intervina, nu? :headbash:

 


Re: Iluminat public faraonul

In Herăstrău adică? S-au mai aprins niste lămpi pe lângă Clubul Diplomatic. Acolo iluminatul public a fost preluat de APLAB și dat cred CMIPB in ianuarie 2019.

 


Re: Iluminat public faraonul

Ieri seara am fost cu un electrician sa identificăm problema avariei iluminatului public dintre pasajul Ikea și pasajul Băneasa.

Situația este foarte clară, un cablu de alimentare a făcut scurt in stâlp de a carbonizat tot. I-am anunțat pe SDN Nord, urmează ca Flash sa facă săpătură sa înlocuiască cablul subteran. Atât de multe probleme in zona respectiva că mai bine făceau o instalație noua. Acum trebuie schimbat cablul intre 3 stâlpi și coloana din acel stâlp. Sper sa înlocuiască și stâlpii distruși de accidente, altfel iarna în zăpadă vor avea numai probleme.

Iată pozele: http://imgur.com/gallery/5YKKylE

In al doilea rând am fost pe Bd. Aerogării. Electricianul s-a crucit, avem tensiune pe ieșiri deși sigurantele/MPR-urile erau scoase. Părerea lui este că alimentarea se face din alta parte și nu mai corespunde schemei. Ori un cablul subteran s-a bușit și nu mai corespund fazele cu rezerva. Inca ceva, pe doua faze aveam 170V in loc de 230V. Acea instalație trebuie luată la verificat de la podul Băneasa până la Ion Ionescu de la Brad. Bănuim că avaria a fost mai mare și PMB nu a aprobat investițiile necesare. Sa vedem ce face CMIPB.

Vă țin la curent dacă rezolvam ceva.

 


Go to page:  1  ... 58 59 60 61 62 63 64  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420796 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use