Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 239701 views
 
Go to page:  1  ... 53 54 55 56 57 58 59  ... 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Iluminat public punmeister

E suficient sa se aleaga cu cateva vidanje pline cu ***** pe statuia ei ca imediat se da pe brazda. Vezi faza cu cuplul Tatra care a luat foc in Septembrie 2017, ca imediat au inceput sa reapara tramvaiele cu chopper/invertor de la gard (vazand ca situatia e groasa rau de tot), inclusiv mumiile de Bucur 1 cheilite de multi ani precum 3005 si 3007.

stelutele imi apartin :wink:

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Cei din PMB nu fac nimic! Stau si papa banii degeaba. La iluminatul public sunt cel putin 8 angajati :!:  Cate un ,,expert" pentru fiecare sector, un superior si un sef de serviciu. Pe scurt se lovesc intre ei ca tot nu rezolva nimic...

 


Re: Iluminat public faraonul

Eu va spun atât: Sunt dispus sa pun pariu că avariile respective sunt intenționate. La pasajul Basarab aprind lumina pe o bretea cu un electrician și câteva MPR-uri daca primesc acordul Astaldi. La fel și pe Aerogării. Filmez și dau la ProTV. Nu se vrea.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Daca te duci frumos cu electricianul si lucrati fara sa stie nimeni crezi ca se intampla ceva naspa? Si nu noaptea ca atrageti atentia. Intre orele 20-21 eu zic ca este perfect. Ma refer la sigurante nu la becuri/lampi.

 


Re: Iluminat public punmeister

Voi cum credeti ca deseneaza grafferii pe afara? Multi isi iau veste reflectorizante pe ei inainte sa deseneze :)))

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Cu vestele mai rau atragi atentia.

 


Re: Iluminat public andrei11

Ba  chiar ai  un aer oficial ! Merge !

 


Re: Iluminat public faraonul

Intervenție neautorizată în instalația lor e caz penal. Nepăsarea autorităților însă "Nu".
Deci cu televiziune după tine și electrician autorizat acreditat grad 2 având acordul constructorului nu vad o problema de legalitate.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Asta este...cei din PMB stau linistiti in birou si beau cafea de la 08 la 16.

 


Re: Iluminat public faraonul

Anndrei ai vorbit cu doamna Iuga? Ai intrebat-o cat timp mai suportam bezna de pe Pasajul Basarab și Bd. Aerogării? Dar minciunile lor? Ce buget au alocat la iluminat in 2019? Din acest valoare cat costa energia? Din ce rămâne cat se alocă la investiții? Aceste investiții când se fac? Iarna? Din valoarea respectiva cat se duce la CMIPB și cat la Luxten? Cum se poate ca la 30 de ani de la revoluție sa mai avem străzi în beznă in București? De ce pe Bd. Elisabeta avem atât corpuri cu sodiu dar și cu Led? De ce nu pun tot bulevardul din centrul orașului cu 2 corpuri la rutier și unul la pietoni ci doar unul la rutier? Și-au făcut ceva calcule cat economisesc? Ei știu că LED-urile nu ajung la 33000 lumeni? Daca tot vorbești la primărie poți să întrebi de ce parcul Herăstrău este în beznă în zona de nord de 4 luni? Dar Liviu Rebreanu?

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Sincer sa fiu eu nu sunt in tema atat de bine cu informatiile pe care le-ai scris si nu as sti exact ce sa intreb. Eu am vorbit atunci in legatura cu acel stalp pietonal. Am mai vorbit si cu seful de serviciu Gagiu Pavel care mi-a spus ca nu imi poate spune nici ca il monteaza nici ca nu il monteaza...Incepuse sa imi spuna ca mai sunt si noile blocuri/cartiere care nu au lampi...in timp ce imi povestea (ma aburea) mai si radea :shock:

 


Re: Iluminat public faraonul

Ți se pare normal să încaseze salarii de peste 10000 lei net in PMB și noi să stăm cu străzile și pasajele in întuneric? Este o abureală murdara tot ce fac. Sunt 7 ani de când Pasajul Basarab nu are intretinere. Sunt 6 ani de când Bd. Aerogării nu are lumina. Legat de noile ansambluri rezidențiale oare cine oferă utilitățile pe străzile publice? Dezvoltatorul sau primăria? Nu am spus în spațiul privat ci public.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Iluminat public anndrei

Evident ca nu! Eu sunt de parere ca sunt multi angajati in PMB pentru iluminatul public. Pur si simplu nu au ce sa faca atatia.

 


Re: Iluminat public faraonul

Nu știu câți sunt dar eu am discutat cu minim 3 persoane:

Doamna Magdalena Iuga
Domnul Valentin Littera
Domnul Inspector Fierastrau

Nu gândesc în folosul cetățenilor.
Poate se vor preocupa mai mult de locurile de munca. Daca va exista presiune mediatică duamna va da vina pe ei, sa nu credeți că va recunoaște că e vina ei.

Le scriu acum iar, poate fac ceva totuși.

 


Go to page:  1  ... 53 54 55 56 57 58 59  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use