Iluminat public

Noutăți și discuții despre infrasctructura actuală, despre utilitățile și serviciile publice din oraș

Re: Iluminat public

Mesajde abc_XC » Mie, 04 Mar 2020, 08:30

La Gara de Nord problema era in toata zona din fata garii, stalpii inalti cu 3-4 becuri mai au 1-2 becuri functionale in medie. Cei de langa Calea Grivitei erau complet nefunctionali. O sa trec saptamana asta sa vad ce se mai intampla.
Pe Liviu Rebreanu se intampla ceva? CMIPB se lauda de la inceputul lunii ca desfasoara lucrari acolo si sper sa vedem si rezultate.
abc_XC
Membru Silver

Mesajde cris_m » Mie, 04 Mar 2020, 14:15

Pe Rebreanu nu am vazut miscare, la fel de bezna e. O sa fac niste poze cand am timp.
Semnează și tu petiția pentru Muzeul Transportului Bucureștean!
cris_m
Moderator forum

Mesajde realistul » Mie, 04 Mar 2020, 19:43

Am făcut eu poze, am trimis la Primăria vieții. Am primit un răspuns, care începea cu o lista de persoane care au făcut sesizări. Aproximativ acum doua săptămâni am primit pe mail. Scrie că vor dispune remedierea etc.
Am trecut aseară. Aceeași bezna.
realistul
Membru Gold

Mesajde 1689 » Joi, 05 Mar 2020, 02:17

———————————————
Out of the office - Dec 31 2042
———————————————-
Stimata Doamna, Stimate Domn,

Va multumim ca ne-ati comunicat ceea ce ne-a fost deja sesizat.

Vom analiza informatiile primite si va vom tine la curent cu situatia.

Nu ezitati sa ne contactati de ori de cite este necesar.

Va stam la dispozitie cu cea mai mare placere.

Cu deosebita stima,

Serviciul de relatii cu clientii
1689
Membru Silver

Mesajde cris_m » Joi, 05 Mar 2020, 11:01

Mai devreme erau aprinse becurile pe Rebreanu intre Camil Ressu si Nicolae Grigorescu. Cred ca urmau sa le verifice pentru a nu stiu cata oara...
Semnează și tu petiția pentru Muzeul Transportului Bucureștean!
cris_m
Moderator forum

Mesajde abc_XC » Vin, 06 Mar 2020, 18:52

La Gara de Nord nu s-a rezolvat nimic, este in continuare intuneric, mai ales in zona fantanii arteziene.
Bonus, a aparut o avarie noua in zona garii, pe Calea Grivitei, portiunea cuprinsa intre Duca, Polizu si in continuare spre Buzesti este stinsa pe partea cu cladirea Politehnicii.
abc_XC
Membru Silver

Mesajde faraonul » Mie, 18 Mar 2020, 13:47

Salut,

Am sesizat și eu la CMIPB problemele de pe Duca si BD. Golescu cât și cele de la Gara de Nord.o sa scriu iar și iar până se rezolva aceste

Sunt și lucruri pozitive însă. Pe Bd. Aerogării este funcțională o latură a bulevardului între Bd. Ficusului și Ion Ionescu de la Brad. După 4 ani avem lumina acolo. La fel intre Podul Băneasa și Bd. Ficusului s-au mai aprins niste stâlpi. Rămâne în continuare în întuneric între Piața Băneasa și Restaurantul La Cocosatu'

De asemenea în Piața Unirii au aprins 2 din cei 6 stâlpi nefunctiinali de la fântâni.

Flash Lighting au alimentat și ultimii 4 stâlpi pe LED aflați la intrarea in pasajul Băneasa lângă instalația de balizaj a pistei aeroportului Băneasa.

In cartierul Domenii cei de la Luxten schimba rețeaua subterană pentru Mercury dar și cea terestră de iluminat public LEA.

S-a rezolvat și avaria de la Pasajul Mihai Bravu la urcarea pe pasaj pe sensul spre Piata Sudului.

Va țin la curent cu ce schimbări mai vad.
Gara de Nord și zona adiacenta este o prioritate.
faraonul
Membru Silver

Mesajde realistul » Vin, 20 Mar 2020, 23:18

Minune! Funcționează iluminatul public pe Rebreanu. Este drept că mai sunt stâlpi la care din doua corpuri funcționează doar unul sau stâlpi care nu funcționează deloc. Este un progres și sper că vor remedia și corpurile care nu funcționează. Am urmărit de la Parklake până la Titan. Nu știu mau departe
realistul
Membru Gold

Anterior

Înapoi la Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București