Alimentare cu apa

Noutăți și discuții despre infrasctructura actuală, despre utilitățile și serviciile publice din oraș

Re: Alimentare cu apa

Mesajde shoppy » Sâm, 11 Noi 2017, 20:27

Grivita cu Caraiman
Fişiere ataşate
DSC05717.JPG
DSC05717.JPG (413 KiB) Vizualizat de 247 ori
27: AM, AT, BA, BE, BG, CZ, DE, DK, ES, FR, GB, GE, GR, HR, HU, IR, IT, LU, MD, NL, PT, RO, RS, SK, SW, TR, XK (Bucuresti)
shoppy
Membru Silver

Mesajde abc_XC » Mar, 19 Dec 2017, 20:26

Trafic ingreunat in zona de nord a Capitalei, unde s-a spart o conducta Apa Nova
Traficul auto se desfasoara marti seara cu mare dificultate in zona de nord a Bucurestiului din cauza unei avarii la o conducta a Apa Nova, de la intersectia bd. Poligrafiei cu str. Parcului, transmite Agerpres.

Potrivit Biroului de presa al Brigazii Rutiere, s-a adunat foarte multa apa pe carosabil iar circulatia este deviata pe bd. Poligrafiei catre Jiului, de la str. Parcului.

Sursa articolului este HotNews: https://www.hotnews.ro/stiri-ultima_ora-22186520-trafic-ingreunat-zona-nord-capitalei-unde-spart-conducta-apa-nova.htm?nomobile=.
Bd. Poligrafiei.jpg
Bd. Poligrafiei.jpg (123.3 KiB) Vizualizat de 166 ori
abc_XC
Membru Silver

Mesajde TibiV » Sâm, 13 Ian 2018, 23:52

Tineti minte postarea asta de la inceputul lunii septembrie ?
TibiV scrie:Apa Nova pare sa fie foarte activa in sectorul 4...

Saptamana trecuta, cand m-am intors din concediu, am gasit o mega-lucrare pe soseaua Giurgiului, intre strazile/statiile de tramvai Anghel Nutu si Raducanu Cristea.
Asta este harta lucrarii:
Imagine
Pzele sunt facute de la sud spre nord.
In prima poza str.Raducanu Cristea este drept in fata, eu ies de pe Anghel Moldoveanu
Imagine

Au terminat de vreo luna pe partea de vest a Sos.Giurgiului si au trecut pe partea de est.
Au ajuns pana la Anghel Moldoveanu, strada pe care se face accesul spre depoul Giurgiului.
Astazi la ora 15 cativa muncitori se agitatau la prima groapa de langa intersectie. Vedere spre Luica.
Imagine
Vedere in sens opus
Imagine
Spre Luica
Imagine

Imagine
La intoarcere, pe Anghel Moldoveanu. Stie cineva ce este utilajul ciudat din dreapta ?
Imagine
TibiV
Membru Gold

Mesajde MikeT » Mar, 16 Ian 2018, 16:04

Am intrebat si lucreaza la canalizare. Am transmis o sesizare catre ApaNova acum vreo 2 luni, cu o poza care le arata oceanul care se formeaza la fiecare ploaie acolo. Mi-au raspuns ca vor cauta o solutie care sa rezolve problema si acum se pare ca s-au apucat de treaba.
MikeT

Anterior

Înapoi la Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București