Totul despre transporturi şi infrastructura adiacentăTransport aviatic

 

Topic: Discuții diverse

103 posts, 54658 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse orex

@TibiV
Si fratele mai mic face aceeasi ”plecaciune”, ca doar de la el a invatat fratele cel mare cum ”sta” treaba. ;)  :lol:  :lol:  :lol:  
Vezi de la min. 10:17



Asta ”mik” e un pic mai smecher ca ala mare. Se incarca atat frontal cat si dorsal!! :D

 


Re: Discutii diverse orex

@Chev Celios
Poate e asa cum spui bine, dar ce mi s-a parut ciudat e ca n-a primit ”botezul” primei aterizari pe acel aeroport! Nu sunt de acord ucraenienii cu asa ceva?!

 


Re: Discutii diverse TibiV

@andrei11,
mai tii minte discutia asta?

Iata,"avioanele disparute revine"... :lol:
America's Greatest Mystery | A Missing Plane Landed 37 Years After Taking Off



De data asta in America, "firma serioasa" - Pan American, zborul 914...

Culmea, inexistentul zbor disparut 914 a produs multe reactii pe net... Unul aminteste de un film "Twilight zoine"... din 1961!...

 


Re: Discutii diverse WT_fan06

E de acum un an videoclipul  :lol: . Oricum, recomand acest canal, recrează catastrofe aviatice într-un simulator de zbor. Cred că are cele mai reușite reconstituiri dintre toate canalele de YT cu aceeași tematică.

 


Re: Discutii diverse TibiV

Da, le stiu, sunt extrem de bine explicate (accidentele).

Asta de exemplu, cu capitanul ingamfat si plin de sine, care timoreaza secundul si infige avionul in pamant... :(




Dar probabil ca de data data asta (zborul 914) au vrut sa se destinda si ei un pic...  :lol:

 


Re: Discutii diverse andrei11

TibiV wrote:
Iata,"avioanele disparute revine"... :lol:

:rofl:  :bleah:

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse Tom

Referitor la avionul care ar fi aterizat după n'șpe ani:
Din momentul în care am căutat acest zbor și toate coordonatele vehiculate prin presa de scandal și am văzut că informațiile lipsesc exact din locurile unde orice incident aviatic este documentat foarte bine, nu mi-am mai pierdut timpul cu ficțiunile de tipul celei prezentate. Mi-am pierdut însă în copilărie timpul cu vizionarea unui film în care apare un avion neidentificat, pilotat se pare de niște categorii de persoane care în filmele de astăzi știu doar să muște și să scoată sunete neomenești:
https://www.youtube.com/watch?v=h7pXN2-wB34&t=3m15s . Nu vă pierdeți timpul cu filmul, decât dacă vreți să vedeți "infectați" inteligenți, care conduc mașini și se organizează pentru a ataca. Filmul e oricum preistorie.

Dar există un avion care a dispărut și a reapărut peste 50 de ani, dar nu întreg, însă suficient încât să poată fi identificat, ca și ce mai rămăsese din pasageri:
https://en.wikipedia.org/wiki/1947_BSAA ... t_accident

Despre avionul pakistanez, să nu uităm că alt pilot incompetent a terminat formațiile La Bouche și Passion Fruit după ce s'a prăbușit lângă Zürich.

Va fi însă absolut spectaculos când youtube se va umple de filme cu aterizarea avionului MH-370 pe undeva, poate în Antarctica și vor prezenta intreviuri cu pinguini care vor spune că l-au văzut și au vorbit cu pasagerii.

 


Re: Discutii diverse zapacitu

Adevaru e ca nu cred ca l-au cautat in Antarctica.  :popa:

 


Re: Discutii diverse andrei11

Facebook - Sorin Papadopol - Stiri din Constanta
Este vorba de vara anului 1931 !
CCCR.jpg (57.38 KB; downloaded 4254 times)

 


Re: Discutii diverse aztec

Poliția română ori are combustibil de ars, ori trebuie să facă norma de ore de zbor...sau școlesc aviatori.
Dar puteau să o facă bănuiesc că și util, de ex prin supravegherea aeriană a autostrăzilor de ex...

Imagine de ieri și una de azi...și ziua nu e trecută
Screenshot_2020-09-09-18-59-03-619_com.android.chrome.jpg (474.76 KB; downloaded 4159 times)
Screenshot_2020-09-10-15-54-49-586_com.android.chrome.jpg (489.97 KB; downloaded 4159 times)

 



Re: Discutii diverse ByOnu

Avand in vedere ca pare-se ca ne apropiem de intrarea in spatiul european de libera circulatie, aeroporturile noastre sunt pregatite cu zone separate?

 


Re: Discutii diverse Chev Celios

Otopeniul este gata de cand a fost construit terminalul nou.

 


Re: Discutii diverse andrei11

S-a referit la celelalte aeroporturi.

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transport aviatic  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420546 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use