Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Liviu Rebreanu (FINALIZAT octombrie 2018)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2494 posts, 485408 views
 
Go to page:  1  ... 171 172 173 174 175 176 177 178 179
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Să vedeți câte înjurături o să-mi atrag acum, cum că orașul e al pietonilor, blablabla, blablabla.  :o
54.jpg (286.53 KB; downloaded 3121 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului punmeister

Si daca il faceau subteran era mai bine decat ce este acum.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Andrei, pana faci pasarela (si clar nu ca aia din fotografie) sau pasaj subteran, trebuie instituita o trecere de pietoni semaforizata. Chiar nu pot sa iti inteleg argumentul cu accidentele. Trecerea de pietoni este trecere de pietoni, asa cum sunt mii in tot orasul. Sa fie cu semafor si aia e.

Este o zona rezindetiala, nu autostrada. Vad rostul trecerilor subterane pe marile bulevarde, dar nu pe Rebreanu, zau asa... :roll: Daca-i pe banii mall-ului, OK, altfel, hai sa facem totusi pasaje subterane unde trebuie, adica la Romana, la Poli, samd.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

#egata, dar ce se vede oare in poza de fundal?  :lol:  :popa:



 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mindmasster

de cand m-am inscris pe forum din 2010, a inceput aceasta "mega lucrare" , nici pana astazi nu este gata?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Nu, pt ca tot pe-atunci se incepea si Catedrala Mantuirii Neamului si se mai gaseau statui de inaugurat si lucruri inutile de facut si de unde sa tai daca nu de la proiecte de-astea? :D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului punmeister

Sa nu uitam si de Strapungerea Splai-Ciurel-A1 :lol: :mrgreen:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

In data de 5 iunie am trimis o petitie catre PMB referitoare la finalizarea acestui proiect:





Dar asta e tot ce am reusit sa obtin de la ei:



 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Ce vorbaresti sunt...

Probabil raspunsul il vei primi cand vor avea si ei habar pe ce lume se afla... :((

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului V2A

Linia de tramvai a fost arată între Rm. Sărat şi Grigorescu. A dispărut complet gazonul pârjolit.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului essco

@Adrian Rosca: domnule, crezi ca ei au timp de nimicuri din astea? Sunt ordonante de urgenta de dat, sunt de modificat legi ale justitiei, sunt o gramada de puscariasi de scos afara din puscarii, sunt autobuze turcesti de adus, gardulete inutile de pus, pomisori de 500lei/buc de plantat...  ahaaaaaa, lista e lunga!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului cris_m

V2A wrote:
Linia de tramvai a fost arată între Rm. Sărat şi Grigorescu. A dispărut complet gazonul pârjolit.
Culmea ca de la Grigorescu la 1 Decembrie e ok... pe Pantelimon la fel din ce imi amintesc. Oricum e ceva clar de la stropitori, iar umbla la ele.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului PinkyHog

Treaba e clara. PS3 a intrat pe filiera.
Intai a scos gardul montat de eurocontructi (nu stiu din ai cui bani), a mesterit ceva la sistemul de irigatie, a arat de la Ramnicu Sarat pana in dreptul bisericii de lemn de la Titan (adica nu s-a terminat cu aratul). De vreo doua zile se pregateste "plantarea" unui nou gard, vopsit in culoarea bine cunoscuta. Din ce se vede, se pare ca e cu raza lunga de actiune, pana la Titan; posibil, ulterior, chiar pana la 1 Decembrie.

Si acum, pozele!



IMG_8038 by Pinkyhog, on Flickr


IMG_8037 by Pinkyhog, on Flickr


IMG_8039 by Pinkyhog, on Flickr
Era prea inalt si dadea urat, asa ca il lasa un pic mai jos. Am vazut si vreo cateva panouri montate pe la ora 11.

Intre Campia Libertatii si pod se vad gropi, deci... gard!


IMG_8041 by Pinkyhog, on Flickr


IMG_8040 by Pinkyhog, on Flickr

Dupa pod, doar aratura. Partial.


IMG_8042 by Pinkyhog, on Flickr


IMG_8044 by Pinkyhog, on Flickr

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Nu preia PS3 si trotuarul de la bar? E clar ca echipa PMB-Firea e incapabila sa il faca.

 


Go to page:  1  ... 171 172 173 174 175 176 177 178 179
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Liviu Rebreanu (FINALIZAT octombrie 2018)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420530 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use