Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Liviu Rebreanu (FINALIZAT octombrie 2018)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2494 posts, 488189 views
 
Go to page:  1  ... 165 166 167 168 169 170 171  ... 179
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului PinkyHog

iliutu wrote:
Pinky, ce mai fac salciile tale ?

Ete!


IMG_5294 by Pinkyhog, on Flickr


Cat despre bodega, ea apartine sotiei sefului politiei locale sector 3. Mai comentam?  :roll:

 


  • clt
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului clt

In ultima perioada am fost tot mai des la cumparaturi in Auchan Titan, si am remarcat o problema. Desi am fost in diferite momente ale zilei, chiar si cand nu sunt orele critice de trafic, am observat ca se formeaza o coada interminabila pe segmentul nemodernizat din Liviu Rebreanu (cel cuprins intre 1 Decembrie 1918 si Giratoriul Auchan - Strada Bratarii), astazi am avut un nou record, sa prind semaforul de la intersectia cu 1 Decembrie 1918 (mergand spre Magazinul Titan) de 5 ori, da ati citit bine, de 5 ori!

Consider ca este anormal ca acest bulevard sa fie modernizat incomplet. Trebuia largit pana unde se termina Liviu Rebreanu, si anume in giratoriul de la Auchan, insa in fantezia mea SF trebuia prelungit pana in Centura, si sa fie prevazut cu spatiu verde pe mijloc pentru a se transforma cu usurinta in linie de tramvai atunci cand va fi nevoie. Spatiul pentru largire exista si este ieftin in prezent, in viitor nu prea va mai fi. Astfel ne-am alege cu o noua penetratie in Centura, viabila in momentul in care va fi gata si va fi folosita de mai multi conducatori.

Imi aduc aminte ca in urma cu cativa ani buni, cand a fost inaugurat acel Auchan, Liviu Rebreanu avea doua benzi pe sensul spre Magazinul Titan, si o banda pe sensul spre Auchan (vorbesc strict de segmentul cuprins intre 1 Decembrie 1918 si giratoriul Bratarii). Acum are doar o banda pe fiecare sens, iar a treia a fost transformata in parcare. Bineinteles, indicatoarele lipsesc cu desavarsire, prin urmare se parcheaza.

Exista doua solutii, ori largire, ori interzicerea parcarii pe acel segment. Nici macar benzile nu mai sunt marcate.

Iar ca o alta completare, fix in intersectia cu 1 Decembrie 1918, s-au format gauri fix langa liniile de tramvai ce apartin de bd. 1 Decembrie 1918, pe care inevitabil, daca vrei sa traversezi pe Liviu Rebreanu, le iei in roti.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului PinkyHog

Iti recomand sa iesi pe partea cealalta, pe la McDonalds. Sau, dupa ce reusesti sa treci de girator, sa folosesti banda a doua (aia nemarcata, dar reala) si sa te injuri / sa faci chicken cu aia care vin dinspre intersectie.

 


  • clt
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului clt

Cred ca o sa ies pe la McDonald's, insa problema va ramane in continuare, cu tendinta de agravare..

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

PinkyHog wrote:
Cat despre bodega, ea apartine sotiei sefului politiei locale sector 3. Mai comentam?  :roll:


In acte are alti proprietari:





Unde gasim noi oare cele doua nume Ticu Laura si Ticu Mihail? Pai tot la Politia Locala Sector 3  ;) http://www.politialocala3.ro/upload/inf ... 0LAURA.pdf Dupa cum vedeti, barul lipseste din declaratia de avere. Sau poate e doar o coincidenta de nume?  :lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

In schimb in declaratia de avere din 2014, apare si numele de Tocileanu Stanca si se vede si ca terenul de 45 mp e pe Liviu Rebreanu: http://www.politialocala3.ro/upload/fis ... -laura.pdf

Deci, curat coincidenta de nume, coane Negoita! :lol:

Sa nu uitam ca politia locala se ocupa si de disciplina in constructii. Poate se intereseaza si cum a incaput o constructie P+1 de 146 mp pe un teren de 45 mp. Mie nu-mi da la calcule.  :mrgreen:  Pardalnica artimetica asta.  :popa:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Radu

Persoana care mi-a scris in privat si mi-a spus ca este patroana acelui bar si mi-a zis si de cat timp il are si ca barba-su a facut si infarct de cand cu santierul si cu problema barului o cheama Elena Petre, pe el Nelu Petre, Ticu Laura e acum Soare Laura,casatorita cu Marius Soare,fiind fata lui(lor). Si ca are ea nu stiu ce dovezi si acte imbatabile de ii poate dobori p-astia:))). Iar asta este raspunsul de pe pagina lui Negoita, ca o fi chiar el sau nu ,nu ma intereseaza, important este raspunsul:
Este data dispozitie de demolare, dar trebuie sa si avem cum cine sa efectuam aceasta lucrare, din pacate...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

@Radu, numele proprietarilor barului sunt mentionate in Raportul de Evaluare intocmit in vederea exproprierilor, ce este disponibil aici: http://www4.pmb.ro/wwwt/institutii/CGMB ... 140429.pdf

Conform raportului, proprietarii barului si a terenului cu nr. cadastral 207728 sunt cele trei persoane mentionate mai sus (T.L, T.M-C. si T.S.). Aceleasi 3 persoane apar si in declaratia de avere din 2014 a numitei T.L, politist local in cadrul politiei locale S3.

Raspunsul lui Negoita e bullshit total, Euroconstructul e inca acolo. Si fara finalizarea zonei de la bar, nu pot sa-si faca receptia conform noii legislatii, asa ca ar fi in interesul lor sa-l dea jos cat mai repede.

Oricum, e clar ca sunt interese, altfel era jos de mult. Dar ce se intampla de fapt, nu putem decat sa speculam.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului chevic

Nu am mai fost de mult prin zona, barul functioneaza in acest moment?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Da, se poate face o intalnire a forumistilor acolo.  ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Radu

Persoanele sunt aceleasi, doar ca Ticu Laura acum e Soare Laura,Ticu Cristian e fostul sot. Foarte vehementa a fost mama ei. Daca a tinut sa imi scrie o parte din istoria familiei si cat de legali sunt ei acolo si ca de fapt sunt victime ale lui Videanu :))). Acum se mai leaga din lucruri. Si da, raspunsul a fost un bullshit total, si al PMB la fel.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Pai dati si voi toata povestea pe la vreun ziar sau televiziune.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

shoppy wrote:
Pai dati si voi toata povestea pe la vreun ziar sau televiziune.

Subscriu. De ajuns sa preia unul singur mare, apoi toti vor sari sa vada ce si cum. Autorizatie de constructie nu au in mod sigur, deci nu pot avea autorizatie ISU, deci ar trebui notificati ISU. Si OPC. Sandramaua nu poate avea acte legale :)

 



Go to page:  1  ... 165 166 167 168 169 170 171  ... 179
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Liviu Rebreanu (FINALIZAT octombrie 2018)  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421761 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use