Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Liviu Rebreanu (FINALIZAT octombrie 2018)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2494 posts, 488632 views
 
Go to page:  1  ... 135 136 137 138 139 140 141  ... 179
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Goldmund

andrei11 wrote:
Propuneri nerealiste din mai multe puncte de vedere. Aştept să înşiri tu cauzele pentru care propunerile tale sunt neralizabile.
Ai uitat sa amintesti de metroul de la Satul Căţelu.

"Prima" propunere era o ironie....Doar am mai scris odata despre magazia-local si ma intrebam  de atunci de ce nu dispare.
Cu trotuarul din fata spalatoriei auto nu a fost vreo propunere, este doar o nedumerire. Pana va fi gata trotuarul acolo, atata timp ramane o enigma pentru mine cum vor rezolva corect diferenta uriasa intre gura spalatoriei si carosabilul +  trotuarul din fata....

Acum nu inteleg eu, ce legatura sa aiba acest proiect cu "metroul de la Satul Căţelu"  :?:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

PinkyHog wrote:
Ca si noutate fata de pozele puse de colegul nostru zilele trecute ar fi faptul ca a inceput montarea pavajului pe peronul spre bd. 1 Decembrie 1918.


Cea mai proasta solutie posibila. Placile astea mici o sa urmeze cat de curand exemplul suratelor de la Piata Unirii.  :popa:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Parerea mea este ca in 90% din locurile unde s-au pus aceste placi a fost vorba doar de o sifonare clara de bani.
In 3-4 ani in mod sigur trebuie refacute lucrarile... :(

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Cam scurtuțe peroanele. Ochiometric au vreo 40m, cat sa deserveasca un V3A. Gresesc?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Da' pe traseul ala cat de des crezi tu ca se vor foma "trenulete" ?
Cu ce tramvaie ?  :D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului livius

Salutare, azi am vazut o mana de muncitori in curtea bisericii si ceva baieti la costum, sa fie oare vorba de aprobarea exproprierii pe acel petec de pamant si mutarea gardului?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Tibi, mi s-ar parea normal ca toate peroanele noi sa fie compatibile cu un posibil material rulant nou. :)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Aici ai dreptate.

La fel cum ar fi normal să avem suficiente tramvaie în circulație...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului PinkyHog

livius wrote:
Salutare, azi am vazut o mana de muncitori in curtea bisericii si ceva baieti la costum, sa fie oare vorba de aprobarea exproprierii pe acel petec de pamant si mutarea gardului?

Sa studiem problema, sa-ntrebam pe cineva.

 


  • lucica
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului lucica

Macaz de pe Liviu Rebreanu stanga pe Fizicienilor/Pallady avem? Ca nu mai stiu si intreb pentru ca nu m-ar mira sa bage in modernizare Camil Ressu (portiunea de la Dristor,o statie) si astfel ca nu deschidem bineLiviu Rebreanu ca poate vezi ca isi aduc aminte ca au de modernizat acea portiune si iar inchid circulatia tramvaielor cu anii, in zona ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Nu, nu avem.
Si nu a fost niciodata.

 


  • lucica
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului lucica

Multumesc.Chiar nu inteleg de ce nu s-a facut la modernizare,in caz de ceva sa aiba optiune de traseu si nu se sa se opreasca la rondul de la Salajan.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului georgica2704

Care la o eventuala modernizare v-a disparea si el .

 


Go to page:  1  ... 135 136 137 138 139 140 141  ... 179
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Liviu Rebreanu (FINALIZAT octombrie 2018)  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421840 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use