Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Liviu Rebreanu (FINALIZAT octombrie 2018)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2494 posts, 485773 views
 
Go to page:  1  ... 137 138 139 140 141 142 143  ... 179
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului serbanandrei

Facem haz de necaz dar purceaua este moarta in cotet .

Totul arata urat si nefinisat si totusi mai aveti sperante.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului AlexMisuRailfan

Ambele peroane sunt pavate in jur de...cred ca 93%, si astazi baietii lucrau de zor la pavare.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului cris_m

La ora 14, vestele portocalii erau in statia de la Titan cu un flex si cateva instrumente pe care nu le-am reperat prea bine. Cert este ca pregateau zona pentru o viitoare reluare a circulatiei tramvaielor.

Vom sta cu ochii pe ei, atat eu cat si Pinky, astfel incat sa va aducem informatii proaspete din teren, in timp real ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului alexandru

Multumim! La refugiile la care se lucrează acum se vor monta si balustrade, nu? Sau s-au montat deja?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului PinkyHog

Domnu' Sandu va poate spune ca s-a conversat cu maistrul si a aflat urmatoarele:
- tramvai, in cel mai fericit caz, dupa Paște;
- baiatu' cu pizzeria si-a luat banii;
- baiatu' cu baru' si baiatu' cu materiale de constructie au fost de acord cu sumele alocate, au semnat ca-s de acord, au fost chemati sa semneze pentru virament, dar nu s-au prezentat. Urmeaza o a doua chemare. Daca nu se duc nici acum, a treia oara se intervine cu mascatii si buldozerul.
- intr-un viitor, apropiat sper, se vor monta stalpisori antiparcare pe trotuarul cu drumul auxiliar.

Despre zona in care a fost capatul de linie RATB, treaba este incerta intrucat nu se pot hotari (n.r. municipalitatea) la nici o varianta de parcare.

PS: Mi s-au prins toate salciile pe care le-am pus asta toamna in fata la Lidl (mai putin una care a fost accidentata si a disparut din peisaj, dar pe care intentionez sa o inlocuiesc). Revin cu poze cand se vor vedea si crengutele; momentan au inmugurit.


IMG_0389 by Pinkyhog, on Flickr

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

:bere: Si la biserica, tot cu mascatii?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

PinkyHog wrote:
Mi s-au prins toate salciile pe care le-am pus asta toamna in fata la Lidl

Alea sunt salciile TALE ?!?!?!  :shock:
O sa la salut cu  multa deferenta cand mai trec pe acolo....
Great job !
:bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului alliens

Linia 92 se va mai reinfiinta ? Sau a fost un bun pretext sa mai dispara o linie de troleibuz ?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului cris_m

Strict personal, 92-ul nu se justifica cum era inainte, anume dubland pe 95% din traseul 70-ului. Daca RATB nu gaseste o alta varianta de traseu in zona centrala, mai bine uita complet de aceasta linie. Oricum, in contextul parcului circulant actual (care stim cu totii cum e  :popa:  ), viitorul acestei linii este destul de clar...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Ei, nu te supara...
Stii ca primarul general vrea sa cumpere 400+100+100  autobuze+troleibuze+firobuze.

Doar ca anul asta nu are bani decat pentru 10+1+1....
Mama nu se supara. De ce oare ?... :D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

PinkyHog wrote:
livius wrote:
Salutare, azi am vazut o mana de muncitori in curtea bisericii si ceva baieti la costum, sa fie oare vorba de aprobarea exproprierii pe acel petec de pamant si mutarea gardului?

Sa studiem problema, sa-ntrebam pe cineva.


Ei, pana la urma stim ce se intampla acolo?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului AlexMisuRailfan

Ambele peroane sunt gata, mai sunt retusuri de facut.

 


  • lucica
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului lucica

Ce ar mai fi de făcut? Iarba s-a pus peste tot?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Să se găsească nişte tramvaie...O nimica toată.  :D

 


Go to page:  1  ... 137 138 139 140 141 142 143  ... 179
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Liviu Rebreanu (FINALIZAT octombrie 2018)  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420651 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use